Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzechotka metaliczny odgłos po rozruchu 3.0 TDi


kettler102

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

I mnie spotkał nie ciekawy dźwięk po rozruchu na ciepłym motorze. Na zimnym jest ok. Pojeżdżę troche, zgasze, odpalę za 40 min i zygocze.

Wrzucam link do hostingu z filmikiem, proszę o ocenę.

Link:

http://fileshark.pl/pobierz/13296453/e202b/video0036-mp4

Zamierzam zabrać się i wyjechać z motorem, jednak wolał bym bez 100% pewności tego nie robić.

Przelot auta 197k ori.

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

Film mozolnie, ale się ściągnął. Dźwięk na prawdę mało przyjemny :kwasny: Mój przy odpalaniu baaardzo rzadko, ale zagrzechocze, ale trwa to 0,5sek max. Mechanicy powiedzieli że wsio jest ok.

Ale z tym bym gdzieś podjechał, żeby ocenili co i jak.

Słyszałem, że w razie podejrzeń rozrządu w naszych 3.0TDI można wymienić górny napinacz, bez większych problemów wyjeżdżania silnikiem z auta. Przemyśl sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechał motorek, wymieniłem rozrząd (łańcuszki posiadały luzy) ale dźwięk niestety nie ustał... Teraz dźwięk jest jakby cichszy... Jestem pewien, że to nie sprawa samego motoru, bo ten pracuje bardzo ładnie.

Zauważyłem, że przy zmianie biegu z 1 na 2 słychać dziwny dźwięk jakby po stronie kierowcy... Może to mieć coś wspólnego?

Edytowane przez kovallts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad filmu, luz miałeś niezły łańcuch już mocno walił o obudowę, tu faktycznie wymiana była konieczna. Trochę dziwny był pierwszy dźwięk raczej dochodzący z przodu silnika, sprawdź jak wygląda koło pasowe, jeśli coś jest na rzeczy to z góry będzie widać nierówną pracę samego koła. Po za tym nie słyszę nic nadzwyczajnego, może nagraj drugi film.

jak Ci puka przy zmianie biegów po stronie kierowcy to najprawdopodobniej poducha silnika, będzie widać czy wylała opcjonalnie możesz pobawić się gazem i "rozbujać silnik" też powinno pukać.

BTW: napinacze wymieniałeś ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jak dokładnie sprawdzić poduchę silnika? Też ja obstawialem. Szkoda, że nie zmieniłem od razu jak wyjechał silnik.

Tak, wszystko wsadzilem nowe :) olej zalalem tylko castrol bo miałem jeszcze nie wyjezdzony ale po przejechanej dyszce zmienię na motula.

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Możesz napisać jak dokładnie sprawdzić poduchę silnika?

Po prostu jak na nie zobaczysz, będziesz widział czy są rozlane :) Nie pamiętam dokładnie, ale któraś z nich jest droższa, bo ma czujnik. Sam wymieniałem poduchy po kupnie auta, ale to już było ponad rok temu. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Dziwne stukanie u mnie było spowodowane.... dziurawa gumka przy zaworku zwrotnym na filtrze oleju ;) filtr nie trzymał oleju, jak auto postalo olej z filtra sciekl i podczas odpalenia góra chodziła chwilę na sucho.

Głupie ale prawdziwe.

Rozrzadzik nowiutki, można śmigać ;)

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

Edytowane przez kovallts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...