Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM


andrew1511

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, okazuje się że mój A4 B7 BRD na początku stycznia (kiedy padła mi 1 pompka simensa) nie łapał się na akcję wymiany 23k1, a teraz kiedy wysiadła 2 już tak. Wniosek: co jakiś czas sprawdzajcie w ASO, czy może Wasz VIN został już dopisany!! Wymienili wszystkie 4 pompowtryski, umyli auto, zapłaciłem "tylko" 330pln za wiązkę elektryczną pompek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takze sie dowiadywałem w styczniu tego roku i akcji dla audi nie było. utworzono ja na poczatku lutego...co do wiazki -dziwne mi wymienili 3szt PD razem z wiązką i naprawa 0zł....

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/akcja-serwisowwa-audi-248388/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak u mnie się skończy. Moje BRD 2007r zostało w dowiezione na lawecie do serwisu NOMA2 w Katowicach w piątek w nocy. W sobotę udałem się do w/w serwisu i powiedzieli mi że auto jest "wpisane" na rynku niemieckim i należy go "przenieść" na rynek Polski by skorzystać z akcji serwisowej w PL. W Niemczech aktualnie nie ma żadnej akcji serwisowej na pompki siemensa. Auto mają dogłębniej zbadać w poniedziałek i dać znać. Ciekawe czy dodatkowe koszty jak postój na parkingu u nich przez weekend czy np wiązka zostaną doliczone do faktury. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w pełni sprawne ? Rozwiń się kolego...

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jak to jest z tą akcja wymiany pompek. jak dzwoniłem do ASO 2 tyg temu to powiedzieli mi, że niestety mój samochód nie jest zgłoszony(przypisany) do danej akcji objętej wymiana pompek siemensa. Wie ktoś może czy jest taka możliwośc że z biegiem czasu zostanie zgłoszone może Audi do tej akcji, czy juz nie ma co na to liczyć i samemu wymienić.

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedzwoń do innego ASO jeszcze, mnie w jednym zbyli też, w drugim wymienili wszystkie 4 free [bRD]. Jakie oznaczenie motoru masz ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień ASO :) Pewnie masz sprowadzone auto, tak jak ja. Najpierw musisz przepisać samochód na rynek Polski ( tutaj jest akcja serwisowa) i wcale nie musisz wykonywać do tego przepisania żadnego przeglądu - to trwa około 4,5 dni. Następnie się umawiasz na wizytę w celu wymiany i tyle. Ja dwa tygodnie temu to robiłem. Tez usłyszałem, że nie ma akcji na mój samochód - Prawda, ale w Niemczech, gdzie przypisany był mój nr VIN. W PL już podlegał akcji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia ile auto jest w PL, czy było serwisowane w ASO i czy jesteś 20 właścicielem.

Co do samych formalności: Ja pojawiłem się w ASO osobiście, po tym jak padła mi pompka (auto dowiezione na lawecie) Gość poprosił o dowód rejstr. spisał nr VIN, wklepał coś do kompa. Powiedział, że muszą to wysłać do Poznania,a ci do Niemiec. Zwrotka jest po kilku dniach. Zadzwoniłem za tydzień, poinformowano mnie że auto przepisane. Więc potwierdziłem, że chce wymienić dalej PPD. Nie mieli pompek na miejscu tylko mogli mieć za dwa dni. Pompki przyszły, wymienili i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no wezcie mi cos wytlumaczcie z tym przepisaniem bo chyba ktos w chu... mnie robi. sprowadzilem auto w pazdzierniku 2012 do polski z niemiec, bylem raz w ASO w Lbn nic mi nikt nie mowil o jakims przenoszeniu auta do polskiego ASO. w lutym bodajze zaprosili mnie na akcje serwisowa i po 3 godzinach powiedziano mi ze pompki sa ok i prawdopodobnie zostaly wczesniej wymienione na koszt poprzedniego wlasciciela (bez wpisu w ksiazke) w Niemczech jakos mocno to podejzanie wyglada ... jakby nie chcieli brac na siebie kosztow wymiany ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, auto przepisali z automatu przy pierwszej wizycie. A wymiany nie wpisuje sie w książkę, bo nie wpisuje się żadnych napraw i akcji. Wpisuje się tylko przeglądy. Poproś o udostępnienie historii serwisowej tam będzie wszystko i serwisy i naprawy i akcje :)

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi przed chwilą powiedzieli ze wtryski wymienią bez problemu, i zeby zabrac ksiazeke serwisową bo zostanie to tam wpisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadzwoniłem do ASO i konsultatka mi powiedziała, że na wymianę należy zabrać książkę serwisową bo wymiana zostanie tam odnotowana, a po całej wymianie mechanik który się tym zajmował w ogóle nie pytał się o książkę serwisową i o dokonanie wpisu w niej. Mając na uwadze słowa konsultantki poprosiłem żeby tą wymianę wpisali mi w książkę tak dla pewności żeby nie było problemów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co wpisali.... ja nie dostałem wogole zadnego papieru dokumentu "do domu" ze to robili. wszystko było załatwiane na serwisie. wystawili zlecenie wreczyli papier z operacja aby pokazac przy odbiorze auta, jak przyjechałem po auto papier mi zabrali dali kluczyki i czesc... i nie mam prywatnie nic ze było cos robione ale wiem ze było bo kolege mam na serwisie i pilnował roboty... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam wpisane w książkę serwisową: "Wymiana pompowtrysków 4 szt" i podbite pieczątką serwisu i kolesia co mi to robił, mam kolege w serwisie VW to podrzuce mu Vin żeby sprawdził czy odnotowali w kompie wymianę :wink:

---------- Post dopisany 08-10-2013 at 07:34 ---------- Poprzedni post napisany 04-10-2013 at 14:13 ----------

16.09.2013 byłem na wymianie pompowtrysków u Groblewskiego i pojawił się pewien problem, w tą sobotę autko znowu zaczęło mi szarpać, tak jak pisałem wcześniej sprawdzałem czy faktycznie mi w kompie wpisali wymianę pompek i okazało się że nie wpisali (od 16.09 minęły już 2 tygodnie więc powinni wpisać).

Więc nie czekając dłużej (auto zaczęło szarpać+ brak wpisu w kompie) złapałem telefon i zadzwoniłem do Groblewskiego- konsultantka mi wciska że niby wpis jest w kompie, więc ją uświadamiam że wpisu nie ma bo sprawdzałem... chwila milczenia... to połączę pana z mechanikiem który to robił... okazuje się że mechanika nie ma i że oddzwoni jak wróci z jazdy próbnej... 3 godziny i zero kontaktu... znowu telefon... tym razem mechanik jest. On z kolei mówi, że na wpis mają 2 tygodnie, mówię mu że już dawno minęły i że auto zaczęło szarpać... chwila milczenia.. po czym dostaję odpowiedź, żebym przyjechał 14 października na reklamację...

Zobaczymy co będzie jak tam pojadę, ciekaw jestem co spierdolili bo ściemniają strasznie... dobrze że wymusiłem na mechaniku wpis w książce serwisowej, przynajmniej jakiś dowód jest....

Słuchajcie nie orientujecie się czy oni zakładają jakieś plomby gwarancyjne (czy coś w tym stylu) jak wymieniają te pompki (i jeśli tak to gdzie)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnych plab nie moze nic zastosowac we wnetrzu silnika nawet jak sie robi farbą znaczki to jest ryzyko ze kapka farby odleci i moze sie gdzies dostac i wyrzadzic krzywde...

powiem ci tak ja jak odebrałem auto pojechałem do domu to podniosłem osłone silnika i patrzyłem czy sa jakies slady ingerencji w sruby od pokrywy ale nic nie zuważyłem... tez sie z tym kopie ale auto po odebraniu z aso całkiem inaczej zaczeło jeździc... po za tym jak pisałem w postach w innych watkach mam kolege elektronika w aso który widział jak wymeniaja bo prosiłem go aby odrazu zerkneli jak to wszystko tam wygląda - hydrosztosy dźwigienki itp... musieli wymienic bo korekcje wtrysków i bipy mam bardzo ładne - Leo mi diagnostyke silnika robił a jemu ufam w 100%. po za tym nie mam problemu z utem. a zaslepiałes EGR...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też przed wymianą auto bardzo szarpało, na wymianie koleś powiedział, że 2 pompki już dobiegają kresu żywota, a 2 kolejne też zaraz padną, więc zrobili komplet i podobno wymienili wszystkie. Po odbiorze auto było nie do poznania, jeździ jak rakieta i zero szarpania i tak przez 3 tygodnie... aż do tej soboty... odpalam auto jadę chwilę, staję na światłach a auto znów zaczyna szarpać i skakać na obrotach.

Nie masz pojęcia jaki byłem wkurwiony, a jak jeszcze sprawdziłem, że nie wpisali tej akcji w kompa to już mnie c**j strzelił...

EGRa nie zaślepiałem, ale myślę że on nie jest powodem, bo od początku coś w Groblewskim ściemniali

1. Konsultantka 2 razy powtarza żebym wziął książkę bo akcja jest wpisywana

2. Mechanik nie pamięta żeby wpisać akcję w książkę, dopiero po moim przymuszeniu wpisuje ale nie podaje ilości pompek jakie wymieniono, dopiero jak się na niego mało nie wydarłem to wpisuje ilość i podbija pieczęcią

3. Podczas drugiej rozmowy konsultantka wciska mi że akcja jest już wpisana w kompa, jak jej mówię że gdzie indziej sprawdzałem i że nie jest, zapada długa cisza a potem łączy mnie z mechanikiem

4. Mechanik kręci że mają czas na wpis 2 tygodnie,a kiedy mówię mu że już dawno minęły... długa cisza... to proszę przyjechać 14.10 na reklamację

Czy nie może być wszystko w porządku, tylko zawsze muszą coś kombinować albo sp***dolić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...