Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM


andrew1511

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem dzisiaj w ASO w Warszawie, niestety powiedzieli mi ze mam tylko 1 PD do wymiany, pozostałe sprawdzili po numerach i nie kwalifikują się, zastanawia mnie czy możliwe jest aby fabrycznie 3 były z innej (dobrej) serii a jedna nie? Czy po prostu pierwszy właściciel wymieniał już te PD (o czym mi nie wiadomo).

Tak czy inaczej, muszę podjechać jutro bo nie mieli jakiś śrub które stwierdzili że też trzeba wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś mojego BRD zostawiłem w Noma2 Katowice, ciekawe czy wymienią wszystkie .... ps. a ich propozycja samochodu zastępczego w cenie 400zł netto mija się z celem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tam nikogo obrażać i wrzucać wszystkich do jednego worka, aczkolwiek spotkały mnie tam nieprzyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c**j z tym wpisami. nie ma na wtryski gwarancji... dostalismy to od firmy jako dobra wola...wszystko co ci wymienia jako akcja serwisowa za co nie płacisz ty-nie masz na to gwarancji... mi w środe klekł motor.co zdazyłem zdjagnozowac po przyciagnieciu auta do garazu to brak komprecji na 4tym cylindrze. prawdo podobnie te wtryski wymieniaja nie ze wzgledu na uszkodzenia cewek tylko na ryzyko lania. po niedzieli zdejmę głowice i zobaczę co sie wydarzyło napewno cos z tłokiem teraz czy sie stopił czy pekł... wiem ze to napewno nie zawory bo cisnienie dmucha w skrzynie korbową...

---------- Post dopisany 12-10-2013 at 22:29 ---------- Poprzedni post napisany 11-10-2013 at 09:02 ----------

głowica zdemontowana - bardzo przepraszam AUDI za moje słowa po zdemoncie głowicy i zobaczeniu jak jakis sk***iel "naprawił" silnik na handel...to az poprostu przeżegnałem sie lewa reką-jak tak mozna postapic w takim aucie w takim silniku... to jakis j**any mega mózg musiał to zrobic który zna te silniki i wiedział ze jak tak zrobi to nic sie nie stanie na iles tysiecy km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli można spytać delikatnie to co on tam porobił ino na sztukę,niestety tak ludzie naprawiają mając pewną świadomośc że jest to lipne rozwiązanie byle na handel.pozdrawiam życzę po naprawię bezawaryjnej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos wpadło do cylindra 4tego przemieliło sie , porezało denko tłoka włacznie z powierzchnią obwodu cylindra na głowicy, przez co osłabiło to denko przez co tłok w koncu nie wytrzymał i postanowił pęcnąc na pół... i to samo na 1szym kotle z tym ze na gowicy nie ma sladów ale na denku tloka sa - jestem zmuszony wymienic tłoki na 1 i 4 kotle. po za tym zuwazyłem ze w kolektorze ssacym brakuje 1szt klapki(tylko tyle razy okreciłem do okoła tym kolektorem ze nie pamietam od którego cylindra) przez brak klapek jest duza turbodziura - auto z dołu niemarwo sie zbiera.

a kolektor ssacy zdjac to moment...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja swoją BRD kupiłem (niemcy) w maju tego roku, i jak sie zaraz po zakupie okazało ,że powodem szarpania podczas ruszania , kopcenia na biało były uszkodzone pomp., zadzwoniłem do serwisu w Lubinie sprawdzili vin i za kilka dni byłem na wymianie dwóch wtryskiwaczy.Dlatego tylko dwóch bo reszta miała numer juz nie brany pod uwagę do akcji wymiany. Nie płaciłem nic , wszystko za free mi zrobili.W serwisie potwierdzili mi że model BRD jest brany pod uwagę do akcji wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ktoś je już wcześniej wymieniał :wink:

---------- Post dopisany 15-10-2013 at 21:40 ---------- Poprzedni post napisany 14-10-2013 at 08:35 ----------

Oki dzisiaj odebrałem swoje B7 BRD z gwarancji (jak wcześniej pisałem, po 3 tygodniach od wymiany pompek znowu zaczęło szarpać i zgłosiłem reklamację co do wymiany). Panowie z serwisu po mojej interwencji (zagroziłem, że jeśli odstawili fuszerkę, to na pewno to sprawdzę i im tego nie odpuszczę :-P) bardzo dokładnie sprawdzili pompowtryski pod względem sprawności i okazało się, że tym razem to nie one okazały się powodem szarpania ( z nimi jest wszystko w porządku). Powodem okazała się walnięta tandem- pompa (tak twierdzi ASO). Serwis aby do tego dojść walczył 2 dni z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walczył walczył i za diagnozę trzeba było zapłacić... nikt za darmo nie będzie szukał mózgu w tyłku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ponowne sprawdzenie pompowtrysków nic nie kosztowało, to masz rację, za resztę diagnozy trzeba było zapłacić, ale nie tak dużo bo 200 zł:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Auta max 7mio letnie

2. Silnik 170km o kodzie BRD

Ale zadzwoń do aso zapytaj...

Przy wym.uszczelki zgapiłem :)

BRD POMPKI

03G130073T PPD003 DE SVO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Auta max 7mio letnie

2. Silnik 170km o kodzie BRD

Ale zadzwoń do aso zapytaj...

Przy wym.uszczelki zgapiłem :)

BRD POMPKI

03G130073T PPD003 DE SVO

jak max 7letnie?

dzwoniłem do ASO w szczecinie podałem vin i otrzymałem odpowiedź że kwalifikuje się do akcji.

a moje auto jest z 2006roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak max 7letnie?

dzwoniłem do ASO w szczecinie podałem vin i otrzymałem odpowiedź że kwalifikuje się do akcji.

a moje auto jest z 2006roku.

No i widać jakie są fałszywe informacje doradcy serwisowi gadają bzdury ludziom i tak sie przez fora roznosi info.nie ma to jak zadzwonić i sie dowiedzieć,

Dowiedziałem sie też realnie od kolesia-właściciela passata b6 2.0tdi 140km na ppd simensie ze on 1,5roku temu dostal tez nowe ppd od vw i też na akcji serw.nie zdziwie sie jakby ktoś z audi zadzwonił i by sie okazalo ze dla 140tek na simensie też jest akcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U brata w passacie 2.0TDI 140KM BKP z 2005r. też wymienili wszystkie pompki Siemensa jak mu padła jedna w 2013r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie pompek w ASO. (akcja plus 2 lata na pompowtryskiwacze (SotoM mylisz się jest na te pompowtryski gwarancja) )

Auto chodzi jak szwajcarski zegarek.

Dużo ciszej ,zdecydowanie lepsza reakcja na gaz ,pięknie się wkręca.

Także jest super. :banan:

Edytowane przez ERW0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jest gwarancja... Wcześniej tak napisałem bo mi tak powiedziano-jakiś tłuk tam pracujący.a przy okazji jak bylem po części to się zapytałem doradcy i mnie uświadomił że jest gwarncja na nie 2 lata... i mi w lutym tego roku pyka gwarancja ciekawe jak będzie.... jak narazie PPDeki są wpąsiu.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...