Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM


andrew1511

Rekomendowane odpowiedzi

Napisane jest z końcówką T szukaj.... Jeśli takich nie znajdziesz a będą z M to bierz z M

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane jest z końcówką T szukaj.... Jeśli takich nie znajdziesz a będą z M to bierz z M

znalazłam z końcówką TX za dość fajne pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie ,czy jest ktos kto moze sprawdzic czy moje a4 z BRD podlega akcji ,czy moze juz coś bylo w nim robione?

Pytam profilaktycznie ,bo narazie jest wszystko ok.

Edytowane przez bartez80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja już jest zamknięta.takze masz peszka...teraz jak ci padnie ppd to z własnej kasy lecisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa ,muszę sprawdzić czy przypadkiem nie było to robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego i jak odebrałeś pompki ? mam to samo u Siebie, muszę wymienić dwa pompo wtryski jednak gdzie nie zadzwonię i podam dane że a4 170km i pompo wtryski siemens od razu słyszę, że niestety tych nie regenerują - tylko boschowskie ;/

jeśli udało Ci się to zrobić i dali Ci jakaś gwarancję podeślij proszę namiar na firmę też się do nich zgłoszę z checią

też mam kod silnika BRD rocznik 2007

Wszystkie cztery pompki wysłałem dzisiaj do regeneracji. Zobaczymy jaki będzie tego efekt


Orientuje się ktoś po oznaczeniach jakie maja być pompki w BRD? Ja mam u siebie 03G130073M a wyczytałem ze po akcji były zakładane 03G13003T, stąd moje pytanie po chce kupić nowe i nie wiem na jakie oznaczenia patrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

W ostatnim czasie padła mi pompka w moim BRD.

Samochód przestał jechać i już nie odpalił. Diagnoza, pompowtrysk. Zwarcie na cewce zasilającej piezoelement w pompce. Komputer wówczas przerywa pracę silnika żeby nie zniszczyć tłoka.

Już miałem wizję 8000 zł wywalonych w komplet pompek. Diagnoza pokazała że padnięty jest jeden wtrysk.

Zadzwoniłem do firmy zajmującej się sprzedażą i regeneracją układów paliwowych w Dieslach. Okazało się że Siemensy się regeneruje. W tym przypadku okazuje się że chłopaki w jakiś sposób pozbywają się zwarcia na cewce.

Czy miał ktoś robioną taką naprawę? Pytam się bo w przyszłym tygodniu demontuję pompowtryskiwacze i wiozę je do firmy. Jeden do naprawy reszta do sprawdzenia i czyszczenia.

Mam nadzieję że będą działać jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przerabiałem temat 3 tygodnie temu ,jedna pompka miala zwarcie ,wymontowałem i zalatwiłem sprawe wysylkowo w tej firmie http://www.pompowtryskisiemens.pl

mieli najlepsza cene i pompka przychodzi z zamontowanymi oringami ,bo w kilku miejscach jak dzwonilem ,poompka przychodzi goła .gwarancja na 6 miesiecy .

auto odpalone i narazie smiga .

do pompki kup obowiazkowo nowe sruby nontazowe .

Edytowane przez bartez80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czy takie wskazania z VAGA na biegu jalowym przy PD to wartosci w "normie" czy juz mocny rozjazd?

Temperatura silnika ok 70-80 st.

-0.40 mg/str 0.05 mg/str 0.53 mg/str -0.19 mg/str?

Edytowane przez Gentleman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam wątek bo od 6miesięcy mam silnik BRD i przedmiotowe wtryski ale do końca nie wiem czemu się na nie narzeka...

No więc, chodzi tylko o to prawdopodobieństwo zwarcia w cewce i tylko wtedy ASO to wymieniało na akcji serwisowej?

Czytałem, że po wymianie ASO wkładało wtryski które na końcu numeru miały litere "T" i te wtryski już nie robiły problemów? Tak? A jakie są jeszcze inne literki?

To że Siemensy są nieregenerowalne to już nieaktualny temat bo sporo serwisów w PL to robi.

Prosze o potwierdzenie, korekte i dopisanie innych istotnych informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem w moim audi a4 2.0 TDI 170PS BRD a mianowicie 2 pompo wtryskiwacze na zimnym kuleją i trzepie delikatnie samochodem oraz lekko kopci natomiast na ciepłym wszystko jest ok i korekcje wtrysków są bardzo dobre .

Samochód został sprowadzony z Niemiec w książce serwisowej jest napisane że w 2014r pompo wtryskiwacze zostały wymienione na akcji serwisowej.
A Moje pytanie to :

czy może jest jakaś gwarancja na nie jeszcze ??
ile kosztuje regeneracja tych lub zakup nowych ??

Z góry dziękuje za odpowiedź

Edytowane przez Dominik Dominik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem w moim audi a4 2.0 TDI 170PS BRD a mianowicie 2 pompo wtryskiwacze na zimnym kuleją i trzepie delikatnie samochodem oraz lekko kopci natomiast na ciepłym wszystko jest ok i korekcje wtrysków są bardzo dobre .

Samochód został sprowadzony z Niemiec w książce serwisowej jest napisane że w 2014r pompo wtryskiwacze zostały wymienione na akcji serwisowej.

A Moje pytanie to :

czy może jest jakaś gwarancja na nie jeszcze ??

ile kosztuje regeneracja tych lub zakup nowych ??

Z góry dziękuje za odpowiedź

Chłopaki pisali wcześniej, że powinna być 2 lata gwarancja ale chyba tylko w tym serwisie w którym była wykonana akcja.

Co do kosztów to regeneracja w zakładzie który znam i moge polecić to okolice 500zł/szt, z tym że cena zależy co dokładnie będzie robione we wtryskach (ja np za naprawę 2szt (bo niedomagały) i sprawdzenie pozostałych dwóch zapłaciłem 600zł) a koszt nowych to od 1300 do 1800zl za sztuke, jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem w moim audi a4 2.0 TDI 170PS BRD a mianowicie 2 pompo wtryskiwacze na zimnym kuleją i trzepie delikatnie samochodem oraz lekko kopci natomiast na ciepłym wszystko jest ok i korekcje wtrysków są bardzo dobre .

Samochód został sprowadzony z Niemiec w książce serwisowej jest napisane że w 2014r pompo wtryskiwacze zostały wymienione na akcji serwisowej.

A Moje pytanie to :

czy może jest jakaś gwarancja na nie jeszcze ??

ile kosztuje regeneracja tych lub zakup nowych ??

Z góry dziękuje za odpowiedź

Chłopaki pisali wcześniej, że powinna być 2 lata gwarancja ale chyba tylko w tym serwisie w którym była wykonana akcja.

Co do kosztów to regeneracja w zakładzie który znam i moge polecić to okolice 500zł/szt, z tym że cena zależy co dokładnie będzie robione we wtryskach (ja np za naprawę 2szt (bo niedomagały) i sprawdzenie pozostałych dwóch zapłaciłem 600zł) a koszt nowych to od 1300 do 1800zl za sztuke, jakoś tak

kolego u mnie wygląda sytuacja tak ze miałem w Niemczech wymieniane 2 wtryski które padają właśnie ! ;/ okazało się jednak, że we Wrocławiu nie mogę ich reklamować itp bo muszę mieć na to fakturę której nie posiadam niestety pomimo wpisu w książkę ;(

chętnie sprawdzę Twój namiar na kogoś od wtrysków bo moje auto też na zimnym buja silnikiem i kopci ale po zagrzaniu już jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a te drgawki to są w przedziale 50-80stC na blacie podczas dogrzewania auta? Jeśli tak, zaślepcie egr i sprawdzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wtryski sa po sprawdzeniu i naprawie oraz robilem synchro obu walków rozrządu tak jak należy i teraz budą bujnie dosłownie minimalnie i tylko czasami. Ale raczej faktycznie, prędzej na zimnym niż ciepły silniku.

Szachu72"1, a po czym wnosisz, że wtryski padają? Patrzyłeś na korekcje dawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wtryski sa po sprawdzeniu i naprawie oraz robilem synchro obu walków rozrządu tak jak należy i teraz budą bujnie dosłownie minimalnie i tylko czasami. Ale raczej faktycznie, prędzej na zimnym niż ciepły silniku.

Szachu72"1, a po czym wnosisz, że wtryski padają? Patrzyłeś na korekcje dawek?

podpinałem go pod vaga i wykazywało ze 1 i 4 sa na wymarciu :( a EGR nówka załozony więc raczej nie jego wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem 2 dni temu środek do ON z liqui moly samochodem już tak nie szarpie brak dymu białego myślę że one były mocno zabrudzone ( OBY )
jak by mi ktoś jeszcze podał namiary na kogoś w Świętokrzyskim lub Mazowieckim co wykonuje:

Profesjonalne czyszczenie układów wtryskowych JET CLEAN TRONIC firmy Liqui Moly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...