Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?


Szymanek31

Rekomendowane odpowiedzi

A bez skasowania nie będzie? Bo poprzedni sezon bez problemu chodziła nawet w zimę a ostatnio chciałem włączyć i nic zmieniłem jeden czujnik ale niestety nie ten numer co trzeba kupiłem drugi dzis i po  zmianie nadal nic ale nie mam kabla przy sobie zostawiłem w pracy cholerka spać nie będę mógł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz moze jak odlaczysz zasilanie od klimatronika i po kilku minuyach podlaczysz to może wyczyszcza sie błędy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czujnik kupiłeś ori , błąd powinien sam zniknąć, jeśli zamiennik to nawet kasowanie błędu może nie pomóc , u braciaka 3 czujniki montowaliśmy i dopiero ori zadziałał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik hella jest ale rano jak odpaliłem auto to klima się zalaczyla po chwili znów się wyłączyła i tak kilka razy wentylator też dziwnie się zachowywał bo startował i się zatrzymywał ale nie kręcił za szybko tylko kilka obrotów. zaraz po dotarciu do pracy i skasowaniu błędów klima ruszyła i znów się wyłączyła błędy są 2

Czujnik g62 i że za niski sygnał oraz sygnał po za tolerancja 

Ciśnienie też różnie się zachowuje w blokach pomiarowych jak skasuj błędy i klima wystartuje to jest od 4 do 13 jak dodam gazu jak złapie błąd i się wyłączy do wzrośnie do 33

I taka dziwna sytuacja ze jak się wyłączyła ta klima to po dodaniu gazu sama się uruchomiła na chwilę ale znów zaraz padła i nie da się jej włączyć (econ ciągle świeci) może czynnik uciekł? I tak wariuje 

Edytowane przez buczek136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz odpaliłem i się włączyła zaczęła chlodzić i za chwilę pyk już nie działa a jak sprawdzic czy wentylator jest ok i czy jest dość czynnika? Jest jakiś sposób?  Chciał bym się upewnić 

Edytowane przez buczek136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 90% winny jest zamiennik ,niestety trochę kosztuje ,ale jak chcesz mieć pewność czy jest czynnik musisz podjechać do majstrów od klimy, masz taki sam objaw jak u brata ,na dwóch  wogóle nie działała ,na kolejnym włączała się i wyłączała,włożyliśmy ori i śmiga już miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel w audi ale b8 ma oryginał ale z końcówką A może być? Bo niby są zamienne ale wolałbym być pewny mógłbym przełożyć 

Edytowane przez buczek136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie patrzyłem i też nic 

Chociaż jedni piszą że jest zamienny jedni że nie i to takie gdybanie 

Edytowane przez buczek136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podjedź gdzieś na sprawdzenie klimy , bo czujnik tani nie jest, a jak się okaże że nie ma gazu to bezsensu go wymieniać i pchać się w koszta, a samo sprawdzenie jakoś mocno drogie nie będzie i będziesz miał pewnośc że jest ok

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje wina czujnika. Skoro wywala co chwile blad i cisnienie skacze pod 33bary. Przy braku czynnika cisnienie bylo by mniejsze a nie na maxa.

Jeszcze jakas ewentualnosc to zapchana dysza i cisnienie rosbie wtedy klima trz sie wylaczy. Ale w sytuacji nie ori czujnika predzej to jego wina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak muszę spuscic klime bo padl zaworek przy czujniku i trochę mi zaczęło syczec więc go wymienię przy okazji dysze też zmienię koszt znikomy myślałem też o osuszaczu bo auto po dzwonie kilka lat temu i stał bez chłodnic miesiąc czasu ale w sumie bez sensu zanim zmienię i pojadę nabić to wyjdzie na to samo pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Audi,

widze ze problem z czujnikiem jest opisywany i omawiany od 2013 :) i jakies info juz mam ale.... szybka pilka

1. Klima nabita i szczelna

2. econ caly czas swieci

3. Vag mowi 00819 high pressure sensor i 30-00 open to short to plus (Czyli wskazuje na wymiane czujnika) ?

4. cisnienie 33 bary

5. mechanik sprawdzil lusterkiem i powiedzial ze to sprezarka od klimy i trzeba zmieniac co jak wiemy jest dosc  kosztowne...

 

Pytania:

1. walnieta sprezarka nie wyjdzie na vagu?

2. czy opcja z wymiana sprezarki jest bardzo realna?? (oby nie)

3. mozna zmienic sam czujnik bez sciagania lampy / zderzaka w b7?

 

Jakie inne testy proponujecie zanim bede musial kupic sprezare?

 

Prosze o opinie i z gory dziekuje!

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Seba A4 3.0l Quattro napisał:

Halo Audi,

widze ze problem z czujnikiem jest opisywany i omawiany od 2013 :) i jakies info juz mam ale.... szybka pilka

1. Klima nabita i szczelna

2. econ caly czas swieci

3. Vag mowi 00819 high pressure sensor i 30-00 open to short to plus (Czyli wskazuje na wymiane czujnika) ?

4. cisnienie 33 bary

5. mechanik sprawdzil lusterkiem i powiedzial ze to sprezarka od klimy i trzeba zmieniac co jak wiemy jest dosc  kosztowne...

 

Pytania:

1. walnieta sprezarka nie wyjdzie na vagu?

2. czy opcja z wymiana sprezarki jest bardzo realna?? (oby nie)

3. mozna zmienic sam czujnik bez sciagania lampy / zderzaka w b7?

 

Jakie inne testy proponujecie zanim bede musial kupic sprezare?

 

Prosze o opinie i z gory dziekuje!

Pzdr

Czujnik do wymiany tylko ori, zamienniki rzadko działają, w b7 chyba zderzak trzeba zwalić

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, bobikos said:

sprawdziłeś bezpiecznik?

Bezpiecznik klimy?

'1 Klimatyzacja 10A'

No nie sprawdzilem. zaraz zagladne i dam znac. Dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...