Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?


Szymanek31

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, bobikos napisał:

Ja też wymieniałem samo sprzęgło. Zaczęło się od tego że śruba się odkręciła, więc przykręciłem twardszą na klej ale za kilka miesięcy i tak została ścięta. Po wymianie całego sprzęgła na nowe od roku nie ma problemu. W układzie nie było żadnych opiłków, dysza czysta.

Wg mnie to sprzęgło z wiekiem się wyrabia i w efekcie drgań/luzów śruba mocująca odkręca się. Nowe kompletne sprzęgło z rolką paska załatwia sprawę.

Nie polecam wklejać śruby bo potem nie ma jak jej odkręcić i trzeba rzeźbić żeby uratować sprężarkę.

dokładnie to samo miałem u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ile kosztuje ori czujnik do b7 bo ostatnio jak dzwoniłem to ponad 430zl krzykneli mi cenę ? cena poszła w górę? Potrzebuje czujnik o takich nr. 3R0 959 126

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka kasa . szukaj używki kupisz na 100 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem z klimatyzacją , cały czas mi się pali dioda ECON , błędy jakie mi wyskakują to 00819 - High Pressure Sensor (G65), 07-00 - Signal too Low. Po skasowaniu błędu sprężarka jakby załapywała i dioda na chwile gaśnie po czym znowu się zapala i klima już nie działa. Logi VCDS w żadnym przypadku nie zmieniają się i są takie jak na zamieszczonym screenie.

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz w ogóle czynnika, ciśnienie 1 bar a powinno być bez odpalenia klimy 4-7 bar (w zależności od temp. zewnętrznej). Musisz sprawdzić bo masz gdzieś nieszczelność.

High Pressure Sensor (G65), 07-00 - Signal too Low = sensor ciśnienia - sygnał za niski (za niskie ciśnienie aby odpalić kompresor).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Jutro podjadę umówić się na sprawdzenie i nabicie układu klimatyzacji.

Pozdrawiam

Klima sprawdzona i nabita , wszystko śmiga :) Za dwa tygodnie podjadę jeszcze na sprawdzenie szczelności.

 

Edytowane przez Krys81
Rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z klimatyzacją w A4 B6 1,8T 163 KM.

Problem polega na tym, że klima przy temp. >25'C na zewnątrz się włącza na kilka sekund, po chwili wyłącza (pali się ECON) i tak w kółko. Przy temperaturze ~20'C działa prawidłowo, ECON się nie zapala, chłodzi dobrze.

Czujnik niedawno wymieniony na Helle (6ZL 351 028-410), czynnik dobijany kilka dni temu. Serwisant od klimy powiedział, że wszystko jest OK - sprężarka dobrze działa, nie ma nieszczelności, u nich klima działała prawidłowo (pewnie przez to, że mają klimatyzowany warsztat).

Po podpięciu VAGA mam błąd:

Cytat

0819 - High pressure sensor (G65)

16-10 - Signal Outside Specifications - intermittent 

Co z tym zrobić?

Próbować inny czujnik ? Czytałem na forum, że są 3 typy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kuba.goller napisał:

Zobacz programem ile masz bar czynnika i jak reaguje po włączeniu klimy. 

Przy włączonym silniku, wyłączonej klimie 33 bar.

Po włączeniu klimy na chwilę ciśnienie zeszło do 7 bar i klima się wyłączyła (ECON zaświecił). 

Nie udało mi się na dłużej odpalić klimy (pewnie przez temperaturę zew., o czym pisałem wyżej) ?

Próbowałem usunąć błąd, ale nie pomagało - co chwilę się pojawia.

Edytowane przez Vickers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz na odwrót niż powinno być  być, może czujnik padł. Jakby był sprawny to według mnie nie ma szans na ciśnienie 33 bar bez włączonego kompresora. U mnie w korkach przy 38 stopniach raz widziałem 22 bar (przy włączonym kompresorze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonym silniku jak rowniez przy włączonym ale wyłączonej klimie powinno byc 4 - 5 barow. Sprawdź czy tak pokazuje. Przy włączonej klimie powinno byc ok 11 a jak jest cieplej to nawet i 16 bar. 33 bary to o ile kojarzę świadczy o uszkodzonym czujniku. Na próbę odepnij wtyczkę od czujnika i zobacz co vag pokaże. Wg mnie jest niepoprawnie dobrany czujnik i w tej sytuacji klimy bym nie używał zeby nie uszkodzić sprężarki (najlepiej odepnij czujnik) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bobikos napisał:

Przy wyłączonym silniku jak rowniez przy włączonym ale wyłączonej klimie powinno byc 4 - 5 barow. Sprawdź czy tak pokazuje. Przy włączonej klimie powinno byc ok 11 a jak jest cieplej to nawet i 16 bar. 33 bary to o ile kojarzę świadczy o uszkodzonym czujniku. Na próbę odepnij wtyczkę od czujnika i zobacz co vag pokaże. Wg mnie jest niepoprawnie dobrany czujnik i w tej sytuacji klimy bym nie używał zeby nie uszkodzić sprężarki (najlepiej odepnij czujnik) . 

Wszystko zależy od temp zewnętrznej, jak jest 35 stopni na pokaże ponad 7 bar, mi w korkach na włączonej klimie pokazuje czasem aż 22 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2019 o 07:38, bobikos napisał:

Przy wyłączonym silniku jak rowniez przy włączonym ale wyłączonej klimie powinno byc 4 - 5 barow. Sprawdź czy tak pokazuje. Przy włączonej klimie powinno byc ok 11 a jak jest cieplej to nawet i 16 bar. 33 bary to o ile kojarzę świadczy o uszkodzonym czujniku. Na próbę odepnij wtyczkę od czujnika i zobacz co vag pokaże. Wg mnie jest niepoprawnie dobrany czujnik i w tej sytuacji klimy bym nie używał zeby nie uszkodzić sprężarki (najlepiej odepnij czujnik) . 

Wczoraj podmieniłem czujnik z innego auta (w którym nie wiedziałem, czy klima jest sprawna). Od razu dostałem błąd short to b. Klima oczywiście nie działała.

Przy wykręcaniu czujnika zdziwiłem się, że w moim aucie lekko uciekał czynnik po odkręceniu czujnika - okazało się, że nie dokręcony zaworek w chłodnicy był.

Dokręciłem zaworek, założyłem spowrotem mój czujnik, odpaliłem VAGa, usunąłem błąd, odpalam. Ciśnienia prawidłowe (6 bar przy wyłączonej klimie, 12 bar przy włączonej), klima działa, już miałem odtrąbić sukces, ale jednak nie ... ?

Po 2 minutach działania klimę znowu wywaliło. W odczytach w VAGu ciśnienie zaczęło skakać między wartością prawidłową ~12 bar, a 33 (zmiana co 1 sek.) ? Aż w końcu zostało na 33 i stałym ECON.

Wg mnie czujnik do wymiany, raczej nic innego ?

Póki co czujnik odpięty wg rad i szukam ori - jak ktoś ma linka do sprawdzonego sklepu online, to chętnie przygarnę ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, on ma bardzo proste zadanie, pokazać jakie jest ciśnienie w układzie, które na pewno tak nie skacze, na wyłączonej klimie jest w miarę stałe a po włączeniu kompresora rośnie do wartości 15-20 bar i z czasem jak słodzi do danej temperatury stabilizuje się.

Jest chyba wątek o tych czujnikach i zamiennikach, sam mam nówkę zamiennik gdzieś w garażu bo nie potrzebnie kupiłem.

Edytowane przez kuba.goller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że to jednak czujnik. Jedź do ASO i kup oryginał wtedy nie będzie problemów. Sam tak zrobiłem i zaoszczędziłem sobie czasu i nerwów kosztem trochę wyższej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2019 o 13:26, bobikos napisał:

Wygląda że to jednak czujnik. Jedź do ASO i kup oryginał wtedy nie będzie problemów. Sam tak zrobiłem i zaoszczędziłem sobie czasu i nerwów kosztem trochę wyższej ceny.

Witam ponownie,

Kupiłem ori czujnik na allegro (205 zł), założyłem i wszystko działa jak należy :)

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak czynnika klimatyzacji i uszkodzony czujnik.

Czy po podmianie na sprawny czujnik dalej będzię się palił ECO bo nie ma czynnika? Bo dorwałem ori używke na jeden dzień i chcę sprawdzić przed nabiciem czy czujnik jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez czynnika nie zadziała, bedzie ciągle świecił ECON

 

edit:

możesz co najwyżej w blokach pomiarowych zobaczyć co czujnik pokazuje jak masz vaga

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...