Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?


Szymanek31

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie jest tak że jak sprzęgło jest całe to oś kompresora się obraca razem z kołem pasowym, jeśli sprzęgło się zerwie, to automatycznie oś nie jest napędzana, a obraca się sama zewnętrzna część koła pasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaTeo85 napisał:

Dokładnie jest tak że jak sprzęgło jest całe to oś kompresora się obraca razem z kołem pasowym, jeśli sprzęgło się zerwie, to automatycznie oś nie jest napędzana, a obraca się sama zewnętrzna część koła pasowego.

 O to kucfa jestem kolejnym u którego kompresor nie ma zerwanego sprzegła czyli "kreci się", gaz o własciwym cisnieniu spoczynkowym jest, według vcdsa napiecia i wysterowanie sprężarki są, błędów klimatronika jak i silnika brak a klima nie staruje. Wyłączyła się w czasie jazdy i finito a chodziła absolutnie wzorowo. Nie mam pomysłu. Jedyne co mnie zastanawia to jak zapuszczam kompem "output test" to bodajże w drugim kroku powinny wystartować wentylatory chłodnicy a jest cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz bloki pomiarowe 001 i 002 do tego 010, na postoju a później na pracującym silniku w klimą ustawioną na LO i nawiewem na max przez kratki, pokaż co wyczytasz z bloków. Możesz też zerknąć na bloki 026 i 027 co tam jest zapisane.

Jeśli nic nie reaguje upatrywał bym problemów albo w samym zaworze sterującym albo w kompresorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Czy brał ktoś czujnik 3R0 959 126 VAG ze sklepu Auto-Plus z Wrocławia i może potwierdzić, że to ten sam czujnik co w ASO i działa prawidłowo? Cena atrakcyjna i niby napisane że oryginał VW AG. Obecnie mam czujnik Hella 6ZL 351 028-401. Na Helli klima startuje i kiedy jest poniżej 25 st. C działa ok ale kiedy jest gorąco klima świruje (wywala ciśnienie 33bar i zapala się ECON) tylko na postoju. Podczas jazdy nawet w upał 36 st. C działa. Auto po diagnostyce w serwisie klimatyzacji gdzie powiedzieli, że czujnik szwankuje i chce go zastąpić oryginałem. Z lektury forum wiem, że tylko 3R0 959 126 będzie pasował.  8E0959126 i 8Z0959126 ciężko obecnie dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcin21467 napisał:

Witam, aby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Czy brał ktoś czujnik 3R0 959 126 VAG ze sklepu Auto-Plus z Wrocławia i może potwierdzić, że to ten sam czujnik co w ASO i działa prawidłowo? Cena atrakcyjna i niby napisane że oryginał VW AG. Obecnie mam czujnik Hella 6ZL 351 028-401. Na Helli klima startuje i kiedy jest poniżej 25 st. C działa ok ale kiedy jest gorąco klima świruje (wywala ciśnienie 33bar i zapala się ECON) tylko na postoju. Podczas jazdy nawet w upał 36 st. C działa. Auto po diagnostyce w serwisie klimatyzacji gdzie powiedzieli, że czujnik szwankuje i chce go zastąpić oryginałem. Z lektury forum wiem, że tylko 3R0 959 126 będzie pasował.  8E0959126 i 8Z0959126 ciężko obecnie dostać.

Napisz do kolegów @dzik lub @_małyTM_ mają oni dostęp do Ori części w dobrych cenach.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Informacja dla tych co szukają nowego oryginalnego czujnika ciśnienia klimatyzacji 3R0 959 126. Jest on właśnie wycofywany z ASO i ma być zastąpiony innym modelem. Sam go poszukuję i prawie udało mi się go kupić. Trzeba będzie przetrwać do lato na szwankującym zamienniku Hella :kox:Od 13 września 2021 nowy model ma być dostępny w ASO. Takie info otrzymałem z serwisu VW z Rzeszowa. Screen w załączniku. Pozdrawiam!Screenshot 2021-08-10 at 16-37-38 Allegro pl - Więcej niż aukcje Najlepsze oferty na największej platformie handlowej .png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin21467 napisał:

Witam! Informacja dla tych co szukają nowego oryginalnego czujnika ciśnienia klimatyzacji 3R0 959 126. Jest on właśnie wycofywany z ASO i ma być zastąpiony innym modelem. Sam go poszukuję i prawie udało mi się go kupić. Trzeba będzie przetrwać do lato na szwankującym zamienniku Hella :kox:Od 13 września 2021 nowy model ma być dostępny w ASO. Takie info otrzymałem z serwisu VW z Rzeszowa. Screen w załączniku. Pozdrawiam!Screenshot 2021-08-10 at 16-37-38 Allegro pl - Więcej niż aukcje Najlepsze oferty na największej platformie handlowej .png

https://www.amazon.de/dp/B015QK06A2/ref=cm_sw_r_apan_glt_i_351HTQ6WYDN2YHYGWS4N?_encoding=UTF8&psc=1

Mam go od 8 miesięcy i działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2021 o 19:39, Langista napisał:

To masz szczęście… ja byłem o 4 różnych gości od klimy i każdy mówił ze ten czujnik to lipa i on w większości audi nie śmiga niestety, ja poluje na używki bo już mam dość kupowania tego shitu kilka dni pośmiga i zaraz rozszczelniła zawór i ucieka czynnik.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszczelnia zawór? W jaki sposób? przecież to jest dokręcane, z odpowiednio założonym oringiem nie ma szans aby był wyciek..

Brałem z firmy Hella, bo z tego co wyczytałem to właśnie Hella szła na pierwszy montaż. Co prawda ma trochę inną konstrukcje jak oryginał, możliwe, że w Polsce bardzo łatwo na podróbki trafić, co w Niemczech jeszcze mi się nie zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam trochę inaczej.Świecił ,,econ''.Pokazało mi czujnik, wymieniłem i nic dobiłem klimę i przestał świecić ale za to teraz podczas jazdy się załącza i wyłącza przez kilka minut. Wentylator cały czas chodzi na maxa. Ktoś wie co może się dziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czesio1982 napisał:

Witam.Ja mam trochę inaczej.Świecił ,,econ''.Pokazało mi czujnik, wymieniłem i nic dobiłem klimę i przestał świecić ale za to teraz podczas jazdy się załącza i wyłącza przez kilka minut. Wentylator cały czas chodzi na maxa. Ktoś wie co może się dziać?

Obstawiam że to może mieć coś wspólnego z błędnym wskazaniem czujnika temperatury skoro wentylator cały czas chodzi na maxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na vagu pokazuje czujnik, czynnika nie wiem ile dobiło ale sprawdzałem szczelność i było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ciśnienie na vagu kiedy kompresor pracuje? Jakie otwarcie zaworu? Jak dobijałeś czynnik, co było jeszcze w tedy wymieniane, czy stan dyszy rozpreżnej był sprawdzany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było wymieniane więcej.Nie sprawdzałem ciśnienia na vagu.Dysza nie była sprawdzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2022 o 05:13, Langista napisał:

No to sprawdź wskazania na vagu, bo inaczej to wróżenie z fusów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33bary na wyłączonej czy przy takich wartościach wyłącza się klimatyzacja?

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...