Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?


Szymanek31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Żeby nie śmiecić po forum - zapytam w tym wątku.

Nie mogę włączyć klimatyzacji, cały czas się pali ECON

Po podłączeniu do VAGa pokazało coś takiego:

00819 - High Pressure Sensor (G65)

07-10 - Signal too Low - Intermittent

Klima nabita

Co ciekawe klima się włączy jak jest 0-5 stopni na dworze, ale jak wzrośnie do 10 i w górę to już tylko tryb ECON.

Stawiam na czujnik (ale czytałem na forum że nie zawsze on jest przyczyną) ale zanim kupię chcę się upewnić że dobrze myślę tzn - dlaczego przy niższej temperaturze otoczenia kilma działa ? i sam sobię odpowiem :) - tzn tak myślę - poprawcie mnie ewentualnie - bo przy niskich temperaturach ciśnienie w układzie jest mniejsze dlatego nie rozłącza, w wyższej temperaturze otoczenia ciśnienie jest wyższe (prawie pod górną granicę) ale ten czujnik z racji swojego uszkodzenia pokazuje dużo wyższe ciśnienie niż jest faktyczne i dlatego rozłącza ? Sprawdzić jeszcze kanał 08 ? jak pokaże 33 bary to czujnik na 100% uszkodzony ? (tak wyczytałem gdzieś)

Przepraszam że być może chaotycznie to opisałem :) ale mam nadzieje że zrozumiecie o co mi się rozchodzi ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostsze sprawdzenie to podmien czujnik od kogos na chwilke i bedziesz wiedział czy u kogoś chodzi Twoj i czy czyjś chodzi u Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

---------- Post dopisany at 23:21 ---------- Poprzedni post napisany at 23:00 ----------

Witam , panowie mój problem polega na tym że : Diagnoza układ klim. nieszczelny w nagrzewnicy , mechanik proponuje wymiane ok znaleźliśmy na allegro 200 zł kompletna kupiłem. zamontowaliśmy , czynnik nabity ciśnienie trzyma. Econ się świeci jak wyłcze to się nie świeci ale klima się nie załącza. W teście kompresor i czujnik działa , wiatrak na krótko działa układ szczelny . program pokazuje błąd w sensie sygnał z uruchomienia wiatraka nie wraca tak mi powiedział mechanik . Mechanik zaleca wymiane modułu wiatraka i twierdzi że to rozwiąże sprawe jeśli nie to szukamy dalej. Nie wiem co o tym myśleć jeśli to nie moduł to pewnie ja poniose koszty za md. i wymiane. Dodam że przed wymianą nagrzewnicy 7m-cy wcześniej wszystko działało był tylko układ nieszczelny. Może wy macie inny pomysł bo wymiana nagrzewnicy+czynnik to koszt 1200 zł i teraz jeszcze może moduł który nie koniecznie jest uszkodzony jeśli nie to kolejneczęści... mam już poprostu dosyć tej klimatyzacji. Pozdrawiam:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie zmostkuje kable we wtyczce czujnika nie powinno byc ok?

Nie, możesz tylko spalić bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 4 pinowym normalnie zwarta jest 1z 2 a 3z 4 to drugi bieg.

No to z 3 pinowym kupa. Puszcza różne sygnały w zależności od stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ostatnio miałem podobny problem

napełniłem i sprawdziłem układ a klimatyzacja nie działała

dopiero po wymianie zaworu w sprawdzarce pomogło i działa

(koszt zaworu ok 200zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałem podobny problem wszystko działało a nie chłodziła wymieniłem elektor zawór w sprężarce i śmiga na starym elektor zaworze po zwiększeniu obciążenia zaczynał działać po wymianie przeszło i śmiga

Jeżeli to nie pomorze to wydaje mi się że sprężarka do wymiany:kwasny:

---------- Post dopisany at 21:42 ---------- Poprzedni post napisany at 21:40 ----------

oczywiscie miałem ten problem w A4 B6 1,9 tdi 115ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze a ja mam tak :

Witam i proszę o pomoc .

Pojawił się błąd (00819) to czujnik ciśnienia klimatyzacji i opis ze sygnał jest za niski.Czujnik został wymieniony na nowy z serwisu Audi,w układzie nabito gazem do wymaganej ilości,sprawdzono szczelność i ciśnienie.Wentylator podłączany na krotko tez działa.Czyli by się wydawało musi wszystko działać normalnie bo po włączeniu (ECON) lampka gaśnie tak jak by klimatyzacja działała normalnie i się nie zapala samoistnie.Problem jednak jest w tym ze kompresor się nie uruchamia i nadal pojawia się błąd (00819).

1186812700_1406539831_thumb.jpg

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem Świeżakiem kompletnym, ale mam podobny problem zapaliła się ekon i wyszło,że to czujnik podmieniłem go od kolegi błąd zniknął, ale ciekawostka nie załącza się wentylator więc sprawdziliśmy na krótko chodzi, na vagu chodzi i teraz pytanie bo jedni piszą,że ma chodzić cały czas jak się testuje klimatyzację a inni,że tylko w czasie uruchomienia sterownika J23.Mi działa wentylator tylko gdy jest następny test czyli cooler(j23),i w taki sposób,że się załancza i wyłancza.Jeszcze dodam ,że byłem nabić klimę i bez rezultatów wentylator się nie chodzi.Proszę o jakąś radę co dalej bo na vagu żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie problem wygląda podobnie ale może ktos miał problem po umyciu auta. U mnie wyskakuje econ na panelu po wyjeżdzie z myjni myje na bezdotykowej i czy jest to problem związany z czujnikiem cisnienia przy lampie przedniej. prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzi ktoś coś? Dzisiaj wykreciłem czujnik żeby sprawdzić numery, bo Vag pokazał mi bład 00816 czujnika g45, nie dość że na czujniku nie ma numerów ( pewnie był już wymieniany oczywiście numery już znam z Etki) to jeszcze i po naciśnięciu tego zaworka w skraplaczu plynu chlodniczego delikatnie sykneło i koniec . Na chłopski rozum jest pusta klima. Dobrze mysle? A to jest dziwne bo jeszcze rok nie minął od nabijania i sprawdzania szczelności, aż tak jej nie eksploatowałem żeby się tak szybko skończyła. Jedyne wyjście to to jest po prostu dziurawa i czynnik gdzieś wyciekł chociaż nic takiego nie widziałem i nie słyszałem. Wiem że vagiem moge sprawdzić czy klima ma ciśnienie a co za tym idzie czy jest nabita ale za bardzo nie wiem która to opcja podpowie ktoś jaka to opcja - blok i jakie powinny być wskazania? Szkoda wymieniać czujnik za 150zł jak okaże się że klima jest pusta i rozszczelniona.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest uszkodzony czujnik to też można odczytać że nie ma czynnika.

Numeru bloku nie pamiętam ale jak wejdziesz w moduł klimy to znajdziesz na którymś bloku ciśnienie.

Jest to jakiś mały numer może 3 albo 7 chyba

Jedyne wyjście to to jest po prostu dziurawa i czynnik gdzieś wyciekł chociaż nic takiego nie widziałem i nie słyszałem.

Wystarczy że powoli uciekało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z czujnikiem klimatyzacji, mógł by mi ktoś podpowiedzieć co to za błędy bo ten drugi jest dla mnie nie zrozumiały.

Wymiana pomoże..

00819 - High Pressure Sensor (G65)

30-00 - Open or Short to Plus

00819 - Shareware Version. To Decode all DTCs

29-00 - Please Register/Activate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi to masz nie pełną wersję vaga i nie poda opisu, ale myślę że to będzie to samo co pierwszy

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy czujnik ciśnienia, nie używany proponuje założyć. A na początku bezpiecznik sprawdzić jeśli czynnik chłodzący jest w układzie powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się że rurka od czynnika się rozszczelniła i płyn uciekł po zlutowaniu i uzupełnieniu czynnika wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przytrafiła i mi się dolegliwość ECON-a błąd 00819 - High Pressure Sensor (G65) :kwasny: czynnik nabity ewidentnie czujnik. Jaki polecacie żebym się nie nadział na jakiś tandetny zamiennik ?


Powiedzcie mi czy ten czujnik będzie pasował? http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-klimatyzacji-audi-vw-8e0-959-126-i5120730256.html?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Offers&bi_c=Product&bi_term=Motoryzacja-3_Cz%C4%99%C5%9Bci+samochodowe-620_Ogrzewanie,+wentylacja,+klimatyzacja-49183_Klimatyzacja-49184_Sterowniki+i+elementy+elektryczne-49202#delivery

u mnie jest taki czujnik

http://allegro.pl/a4-b6-b7-czujnik-cisnienia-klimatyzacji-8e0959126-i5043086811.html


Dzięki za poradę...dla zainteresowanych ten z aukcji jest idealnie pasującym zamiennikiem dla ori czujnika. Mimo innego wyglądu pasuje średnica i długość tulejki i problem rozwiązany z klimatyzacją. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...