Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?


Szymanek31

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mój błąd 0333 czujnik ciśnienia klimy-cały czas był włączony Eco- Wymiana dosłownie 10 minut.Wykręcić należy lewy reflektor klucz 19-nowy czujnik jest na 23 .

Kupiłem w ASO 3R0959126 .A co do czynnika przy w wymianie NIC nie uchodzi w środku jest zawór /w skraplaczu/

Klima działa :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zlokalizuję ten czujnik w B7? Mam identyczny problem, co większość w Was, mam nadzieję, że to będzie tylko ten czujnik...

http://forums.quattroworld.com/rs4b7/threads/7557.phtml

Trzeba zderzak ściągać? :/


nikt nie wie, czy przy wymianie tego czujnika trzeba ściągnąć zderzak??

Edytowane przez tolek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zlokalizuję ten czujnik w B7? Mam identyczny problem, co większość w Was, mam nadzieję, że to będzie tylko ten czujnik...

http://forums.quattroworld.com/rs4b7/threads/7557.phtml

Trzeba zderzak ściągać? :/

nikt nie wie, czy przy wymianie tego czujnika trzeba ściągnąć zderzak??

Witam

Tak w A4 B7 trzeba ściągać zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj i ja odczułem braki załączania się klimy.

ECON u mnie się wyłącza i włącza ale klimna nie mrozi.

Czy czeka mnie wymiana kompresora lub cos podobnego ?

P.S. Jeszcze nie sprawdzałem czy układ jest szczelny i nabity

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby brakowało czynnika to by się klima nie włączyła.

Trzeba sprawdzić vagiem jakie jest ciśnienie

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj i ja odczułem braki załączania się klimy.

ECON u mnie się wyłącza i włącza ale klimna nie mrozi.

Czy czeka mnie wymiana kompresora lub cos podobnego ?

P.S. Jeszcze nie sprawdzałem czy układ jest szczelny i nabity

dzięki

okazało się komplety brak czynnika :P

klima już działa i mrozi ( 6*C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj i ja odczułem braki załączania się klimy.

ECON u mnie się wyłącza i włącza ale klimna nie mrozi.

Czy czeka mnie wymiana kompresora lub cos podobnego ?

P.S. Jeszcze nie sprawdzałem czy układ jest szczelny i nabity

dzięki

okazało się komplety brak czynnika :P

klima już działa i mrozi ( 6*C)

Teraz pytanie, dlaczego brak czynnika ? czyżby sytuacja sie miała powtórzyć ? Sprawdzać z wydruku maszyny ile dała gazu i ile oleju ...... to podstawa !!! na wydruku powinno być Faza odzysku, faza próżni , test szczelności ( jego nie bierzemy pod uwage , bo znajdzie ale dziure po gwoździu , małych wycieków nie jest w stanie namierzć) , faza dodania oleju , faza napełniania.... to są na prawde ważne dane na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz w klime.bloki pomiarowe 001


powinno byc 5bar przed wlaczeniem i po wlaczeniu powinno rosnac do 15 bar mniej wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mógłby podać mi numer czujnika ciśnienia z B6 2004 r ? Mój pokazuje na vagu od 12 do 32 bar i cały czas tak skacze a do tego podczas jazdy załącza mi się ECON i wywala błąd czujnika G65 - zbyt duże ciśnienie.

Z góry dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne a raczej na sto czujnik.Jak masz od kogo to podmień jak walnięty to polecam ten ---> http://archiwum.allegro.pl/oferta/czujnik-cisnienia-klimatyzacji-audi-vw-8e0-959-126-i5120730256.html#deliverypasuje bo wymieniałem u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Kilka dni temu sprawdziłem i uzupełniłem klime, niby ok kontrolka econ przestała się ciągle świecić ale Sprężarka nie wlącza się i klima nie działa

Podjechałem do znajomego i podpiąłem auto pod kompa który pokazał błąd Czujnik ciśnienia klimatyzacji, sygnał zbyt niski, nieciągły (G65)

Sprawdziłem też bezpieczniki i są ok. ale z tego co się dowiedziałem to chyba nie te bezpieczniki powinienem sprawdzić gdyż występują jeszcze jakieś inne typowo od klimy.

wyczytałem w temacie że w B7 trzeba ściągnąć przedni zderzak aby mieć dojście do w/w czujnika, nie ma jakiejś innej opcji ;-) (domowo - podwórkowej).


Ps. pytam o radę ponieważ mieszkam za granicą i warsztaty do których się udałem na dzień dobry chcą mi wymieniać chłodnicę lub kompresor żaden z nich nie wspomniał o w/w rzeczach.


Pozdrawiam

szkodnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. Po wymianie pasa przedniego przekładałem chłodnice i z racji tego całą zimę jeździłem bez klimy. Teraz gdy zrobiło się cieplej, jej brak zaczął doskwierać. Sprawdziłem szczelność, napełniłem odczynnik, klima pochodziła dwa dni i przestała chłodzić. Pomyślałem, że gdzieś musi być dziura ale skoro piszecie że na econ powinno być 5 a 6 bar na kanale 1 to tyle mi właśnie pokazuje. Problem pojawia się jak włączam klimę, ciśnienie stoi w miejscu. Wiatrak i sprężarka załączają się co słychać. Co może być tego powodem? Dorzucam kilka logów z temperaturami:

http://vaglog.pl/log_224928.html

http://vaglog.pl/log_224927.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. Po wymianie pasa przedniego przekładałem chłodnice i z racji tego całą zimę jeździłem bez klimy. Teraz gdy zrobiło się cieplej, jej brak zaczął doskwierać. Sprawdziłem szczelność, napełniłem odczynnik, klima pochodziła dwa dni i przestała chłodzić. Pomyślałem, że gdzieś musi być dziura ale skoro piszecie że na econ powinno być 5 a 6 bar na kanale 1 to tyle mi właśnie pokazuje. Problem pojawia się jak włączam klimę, ciśnienie stoi w miejscu. Wiatrak i sprężarka załączają się co słychać. Co może być tego powodem? Dorzucam kilka logów z temperaturami:

http://vaglog.pl/log_224928.html

http://vaglog.pl/log_224927.html

Ja mam podobny problem.

Klima raz chłodzi a raz nie? Mam taki przypadek że po włączeniu AC czyli ECON nie świeci w kompresorze tyknie zaworek i są chwile że przewody klimy koło filtra pyłkowego robią się zimne ale częściej mam tak że nic się nie dzieje, a VCDS pokazuje mi od 4,5-5,2 ciśnienie AC, dodam że klimatronik nie ma błędów, temperatury widzi wszystkie ok, sterowania klapami chodzą, czujnik ciśnienia też działa. Czy jest możliwe by w kompresorze coś raz załapało a raz chodził na luźno? A może to jest wina zaworu rozprężnego? Klima nabita kilka tygodni temu i szczelna (mam swoją stację do nabijania) zegary pokazują prawidłowe ciśnienie nabicia ale nieznacznie się wychylają po jej włączeniu a czasem normalnie 2 bar na niskim i 14 na wysokim. Chyba bym wolał żeby coś padło to wtedy łatwiej byłoby widzieć usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkopuje troche temat.

Czy przy braku czynnika i oleju w układzie klimatyzacji normalne jest to, że wyrzuca błędy czujnika G65? Oto one: Wszystko pojawilo sie po wymianie rozrzadu, mechanik mówił, że wystarczy nabic układ i bedzie ok, bo on ten czynnik musial (a wcale nie musial) spuscic przy wymianie rozrzadu.

00819 - High Pressure Sensor (G65)
30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent
00819 - High Pressure Sensor (G65)
07-10 - Signal too Low - Intermittent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz w klime.bloki pomiarowe 001

powinno byc 5bar przed wlaczeniem i po wlaczeniu powinno rosnac do 15 bar mniej wiecej

jezeli mi pokazuje od 5bar i skacze do 12/11 tylko po wlaczeniu

to dobic tylko czynnika, sprawdzic szczelnosc?

dobijalem rok temu, ze pewnie moglo zejsc troche

klima dziala, chlodzi, ale dosyc slabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem.

Klima mi się wyłącza gdy obroty przekroczą 2tys, czy to może być uszkodzony czujnik?

Vag pokazuje mi tylko błąd 000604

Jest jakiś sposób na sprawdzenie tego czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem.

Klima mi się wyłącza gdy obroty przekroczą 2tys, czy to może być uszkodzony czujnik?

Vag pokazuje mi tylko błąd 000604

Jest jakiś sposób na sprawdzenie tego czujnika?

To raczej nie wina czujnika. Sprawdź ciśnienie przy dodawaniu gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj przestało chłodzić. Sprężarka się nie włącza, na dodatek słychać dziwne grzechotanie. Ostatnio słabo chłodziła, ale myslałem, że to wina małego ciśnienia, bo było 8 bar.

Teraz pewnie spadło całkowicie, ale martwi mnie to grzechotanie. Czy to awaria sprzęgła?

edit______

Sprzęgło jednak rozsypane, bo coś wystaje spod tarczy (pewnie gumki). Zdecydowałem, że nie będę sprawdzał, czy jest przytarta i zmieniał tylko łożysko i sprzęgło, ale zamówię całą sprężarkę Denso 6SEU14C, do tego dławik i osuszacz.

Podpowiedzcie, jak przeprowadzić ew. płukanie, jeżeli sprężarka okaże się zatarta? Rozmontować ile się da i płukać?

Edytowane przez kqba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...