Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?


Piko94

Rekomendowane odpowiedzi

4 lata użytkowania ii nowa odma, pompa wtryskowa, alternator, przepływomierz i jakaś tam rolka. chyba tyle wymieniałem w silniku.

w tym roku jeszcze rozrząd zmieniam i dziękuje. a z silnika jestem zadowolony:wink: na nowej pompie wtryskowej i mniejsze spalanie i lepiej z dołu ciągnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile km przejechanych.....

ot...

znam takich co potrafią yebnąć 7 tysi w roku....:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łee no tak pewnie lepiej mówić że 2.5 to badziewie , niewymieniać oleju, odmy, rozrządu itp i jeszcze na jakimś rzepaku jeździć a potem ma taką opinie jak teraz ... :facepalm:

Może i 2.5 jest bardziej awaryjny niż 1.9 ale jak ktoś nie umie dbać i sie nie zna to nic dziwnego bo rzeczywiscie byly bardziej wrażliwe.

Ja mam 2.5 TDI 150 KM AFB z 98.r raz zrobiłem sterownik pompy, i jakoś nic mie sie nie dzieje, przy każdym tankowaniu leje miksol i nie mam zamiaru zmieniać tego auta ponieważ chodzi bardzo dobrze..

Zależy na jaki egzemplarz 2.5 trafisz jak ktoś o niego dbał to sie pocieszysz a jak nie to ... może być troche nieciekawie

P.S Tego szumu 2.5 nie usłyszysz w 1.9 :banan:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze dodam, chociaż juz ktoś wspominał, własnie te Vipy przez serwisowanie w trybie longlife zniszczyli te silniki...

....zapychająca się odma, przez stary olej była początkiem awarii hydrauliki i wałków,.

sorki (nie obraz sie) ale to juz zaczyna byc smieszne. Nie jestes pierwsza osoba wierzaca ze silniki/auto jest dobry tylko "zly"/"glupi" uzytkownik czy tez jego mechanik zniszczyl auto.

Ten silnik ma (mowimy o "starej odmie") zwyczajnie wadliwie to rozwiazane - wymienialem odme 2 razy: raz po zakupie i olej moze nie co 12 tys zmienialem ale zdecydowanie ponizej "LL" standardow i wyobraz sobie ze po 60tys sie juz zapchala....

a co pozniej sie dzieje? Ano Ci uzytkownicy siwieja

Miałem A4 2.5TDI Quattro .... Wiecznie obsrany olejem spód silnika, nawet nie wiadomo skąd.

ano wiadomo - zapachana odma wywali uszczelnienia.. do tego z gory bedzie tradycyjnie ciec olej z genialnych uszczelek przy wtryskach i silnik plywa

oni (Kowalscy) zwyczajnie chca tankowac i jezdzic... i do tego malo tankowac! 2.5v6tdi to dzis juz stare pierdziele wiec VIPy tym juz raczej nie jezdza ... ale Kowalscy... i wyrok u mechanika typu "ma pan do wymiany walki... przy okazji rozrzad i oleje - razem 5-6kola" albo "auto panu nie pali bo spalil sie WADLIWY tranzystorek w elektronice w pompie - 2.5tys albo probujemy bez gwarancji wymieniac tranzystorek" oznacza, ze trzeba wzywac karetke i reanimowac. Do tego 2,5 najcvzesciej wystepowal z automatami (tak+ 1-2L zuzycia w miescie) a te tez potrafily sie wywalac i "wysikiwac" olej" przez zatarta panewke pompy oleju... a kto winny? ano ten cholerny 2.5

ludzie sie rozwijaja i zbieraja na nowe bryki... Co ciekawe jak Kowalski dozbiera i kupi sobie nowe auto, ktore straci w pierwszym roku eksploatacji ze 20 kola - wezmie to na klate bez problemu

Pozdrawiam,

Przemek

P.S.

jakies 90+tys 2,5 v6tdi zrobilem ja z pomoca zony (startujac z przebiegiem 200)- da sie tym jak najbardziej jezdzic ale nie jest to auto dla kogos co ma 200pln na mechanika

wysr... mi sie skrzynia tip, walki (te nawet byly jeszcze ok ale hydraulika byla z duzymi ubytkami), z pompa vp44 nie mialem zadnych problemow, zwalil sie kiedys alternator, odme 2 razy zmienialem. Wymiana filtru paliwa tak by sie nie zapowietrzyl nie jest zadnym wyczynem (mi sie nigdy nie zdarzylo auta zapowietrzyc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre, brak dynamiki 2.5 v6, oto mój link, chyba powyzej 3 tys nie ciagnie jakoś,.:naughty::wink:

trzeba rozróznić vki na dwa rodzaje, sprawne i ledwo jeżdżące z powodu padajacych wałków i uszkodzonego wtrysku sterującego

ciągnie ciągnie, szczególnie olej bo kontrolka jak byk przed oczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre, brak dynamiki 2.5 v6, oto mój link, chyba powyzej 3 tys nie ciagnie jakoś,.:naughty::wink:

trzeba rozróznić vki na dwa rodzaje, sprawne i ledwo jeżdżące z powodu padajacych wałków i uszkodzonego wtrysku sterującego

ciągnie ciągnie, szczególnie olej bo kontrolka jak byk przed oczami

nie obrazaj mnie, jak nie wiesz o co chodzi to po co głupie komentarze, jak byk to świeci że uszkodzony czujnik min oleju,.

chcesz możemy spotkać się na drodze, przekonasz się,.:naughty:

oleju nie ubywa mi nic, od wymiany do wymiany,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko kudłaty nie stresuj sie....kolega mógł nie widzieć ,że jeden z lepiej utrzymanych 2.5 stoi u ciebie pod domem :wink:

btw o tym silniku można powiedzieć wszystko tylko nie to ,że pije olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.Ja mam zrobione prawie 9 tys na oleju i jest cały czas full ,a latam hardcorowe trasy do Niemiec po 160-180km/h :) A na temat motoru się nie wypowiadam.Dodam tylko ,że fajnie w kabinowym lusterku zobaczyć klapę z oznaczeniem 1.9 TDI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byk to świeci że uszkodzony czujnik min oleju,. Niestety, słowa uszkodzone, uszkodzony, uszkodzona zbyt często występują w tym silniku. Pół biedy jak wiadomo co jest uszkodzone, gorzej jak wiadomo, że coś jest a nie wiadomo co, wtedy można szału dostać, pół silnika wymienić i nie pomoże. A jest co wymieniać, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w garażu tego motora się nie da naprawiać....byle majster nie ogarnie go :whistling:

ale to już było :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i nie wróci więcej, choć na Audi się straciło to do przodu znów wyrywam, lecz w Beemce " :D

A tak żeby tak całkiem nie gadać na ten silnik to powiem, że oprócz jednego razu (padła pompa wtryskowa zaraz po kupnie - na szczęście na miejscu) to już więcej mnie nie zawiodła w drodze. A zrobiłem sporo kilometrów i to naprawdę długie dystanse. I mimo, że jechałem z duszą na ramieniu to dowoziła mnie z punktu A do B. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre, brak dynamiki 2.5 v6, oto mój link, chyba powyzej 3 tys nie ciagnie jakoś,.:naughty::wink:

trzeba rozróznić vki na dwa rodzaje, sprawne i ledwo jeżdżące z powodu padajacych wałków i uszkodzonego wtrysku sterującego

ciągnie ciągnie, szczególnie olej bo kontrolka jak byk przed oczami

nie obrazaj mnie, jak nie wiesz o co chodzi to po co głupie komentarze, jak byk to świeci że uszkodzony czujnik min oleju,.

chcesz możemy spotkać się na drodze, przekonasz się,.:naughty:

oleju nie ubywa mi nic, od wymiany do wymiany,.

kogucik się znalazł :)

mój komentarz miał być z takim lekkim przymróżeniem oka.

A czujnik... czujnik się wymienia a nie jeździ z żarówą przed oczami pozbawiając się w razie czego bardzo istotnego komunikatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kudlaty chciał pokazać jak auto fajnie jedzie (swoją drogą całkiem przyjemnie - ale to robota "Rogala" a nie fabryki) a wyszło potwierdzenie mojej wypowiedzi, że zawsze coś się dzieje w tym silniku. Dzisiaj kontrolka oleju, jutro płynu hamulcowego a pojutrze ładowania akumulatora itp itd i końca nie widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik juz dawno zmieniony,

wymieniałem przy okazji wymiany oleju, a nie wczesniej bo kilka tys do wymiany zostało jak padł,.

wszstko spoko, pozdro

kolego grzegorz, rzeczywiście, do alternatora musiałem przód rozebrać, wiem samemu to nic nie kosztuje, w warsztacie sie za to cenią, i właśnie chocby przez to 2.5 v6 bedzie droższy w utrzymaniu,.

jedynie turbinke sie łatwo wyciąga, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik juz dawno zmieniony,

wymieniałem przy okazji wymiany oleju, a nie wczesniej bo kilka tys do wymiany zostało jak padł,.

wszstko spoko, pozdro

kolego grzegorz, rzeczywiście, do alternatora musiałem przód rozebrać, wiem samemu to nic nie kosztuje, w warsztacie sie za to cenią, i właśnie chocby przez to 2.5 v6 bedzie droższy w utrzymaniu,.

jedynie turbinke sie łatwo wyciąga, hehe

i nie zapominaj.....sterownik abs'u :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...