Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja w zegarach BNS 4.2 + PL MENU


drula

Rekomendowane odpowiedzi

A mam jeszcze pytanie po wyczyszczeniu lasera płyta ze spolszczeniem poszła tylko moje pytanie ile powinny zajmowac pliki nagrane ze spolszczeniem ?

129 Mb czy mniej gdyż tworząc obraz iso na 2 programach jeden zrobił 129 a drugi 69,7mb ? nie wiem który jest poprawnie zrobiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ile na płycie zajmuje ?

Nigdy nie sprawdzałem

Wygrzebie gdzieś z szuflady to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się spolszczyć menu płyta powinna po nagraniu gdyby ktoś szukał zawierać niecałe 70 mb plików. Mapka także wystartowała lecz komunikaty mówione są po angielsku. Czy trzeba coś ustawić w menu nawigacji czy poprostu mapa nie ma polskiego lektora ?

Może ktoś mógłby wstawić sprawdzoną mapę wraz z lektorem polskim jeżeli posiada i ma chęci :) Bo nagrałem 3 płyty mapy z różnych źródeł lecz wszystkie po angielsku mówione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale menu jest w języku polskim, nawet w opcji wyboru języka jest do wyboru język polski. Tylko komunikaty typu skręć w lewo prawo, przeliczam jest po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj zmienić tak jak napisałem.

Sprawdź i jak nie będzie poprawy to powróć do polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mapa gadała po polsku musi być Polski lektor Oraz informacje wyświetlane w j polskim... Czyli Angielski metryczny.

Jeśli zmienimy na inny język, komendy głosowe też się zmienią.

Niestety nie można mieć wyświetlanie np. po hiszpańsku @ komendy po polsku.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pany mam do was pytanie kupiłem b7 z 2005r już zagazowaną i nie wiem czy mogę kupić płytkę i włożyć do radia czy zgłosić się do firmy idemontowac butle i szukać nośnika do navi? I 2 pytanie jak niemam płytki do navi czy mogę spolszczyc fisa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw czy jest czytnik w bagażniku...podstawowe pytanie

druga sprawa... jakie masz radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio mam te rns-e na 90% a niewiem czy mam nośnik w bagażniku bo mam założoną butle gazową i niemam dostępu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz nośnika w bagażniku, występował jedynie przy BNS 4,2 czyli mała navi.

Poczytaj tematy o RNS-E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2013 o 12:13, Rotmistrz napisał:

Witam,

BNS 4.x to wersja nawigacji, w tym przypadku mała navi między zegarami. Sam wgrywałem polskie menu, także mogę Ci coś w tej sprawie poradzić.
Po pierwsze będziesz potrzebował spolszcznia, ten link co podałeś jest w porządku, po wypakowaniu powinien zajmować 129 mb. Nagraj go na płytę i włóż do czytnika w bagażniku. Następnie naciśnij return+info, na FIS-ie wybierz sw_update i start. Pojawi Ci się informacja in progress, wgrywa się spolszczenie. Nic nie robisz tylko czekasz, nie pamiętam dokładnie 10 - 20 min. Pamiętaj żeby nie przerywać operacji. Po udanym wgraniu wyskoczy komunikat z prośbą o włożenie plyty z nawigacją. Spolszczenie zastępuje język angielski.

Co do map, najnowszym jest Teleatlas Polska Czech Republic 2014 i to jest ostatnia wersja

Jeśli chcesz mieć dodatkowo Niemcy, musisz zaopatrzyć się w kolejną płytę z tym właśnie krajem.

witam 

zrobiłem tak jak opisane wszystko ok. problem w tym ze mi nie spolszczyło co zrobiłem nie tak.czy fis muszę przestawić na język angielski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym spolszczyć navi w zegarach bns 4.2 Pobrałem wszystko nagrałem chyba z 20 płyt i żadna nie chce zadziałać. Co gorsze wcześniej navi działała z jakąś płytka ze starą mapą niemiec, teraz nawet z tą płytką nie działa. Może ktoś już sobie spolszczył i teraz płytka mu zalega i chciałby się podzielić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wyczyszczenia czytnika w bagażniku. Jest dostęp do lasera po zdjęciu obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser mogę wyczyścić choć to raczej nie jest przyczyną. Czytałem tutaj że płytę ze spolszczeniem trzeba nagrywać z prędkością x4 lub wolniej a moja nagrywarka nagrywa min. x10 i pewnie dlatego ma problem z odczytaniem tego. Dlatego chciałbym odkupić płytkę od kogoś kto już to u siebie zrobił, bo wtedy będę miał pewność że płyta działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...