Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja w zegarach BNS 4.2 + PL MENU


drula

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Przeglądałem masę wątków odnośnie nawigacji i spolszczeń menu w Audi A4 B6, ale nie znalazłem nigdzie konkretnego poradnika krok po kroku jak to zrobić (jak się tego podejmę z chęcią opublikuje taki poradnik wraz z fotkami).

W moim samochodzie mam kolorowy wyświetlacz między zegarami. W bagażniku mam napęd do nawigacji, niestety nie ma w nim płyty, dlatego po kliknięciu przycisku "NAVI" mam komunikat:
hUe7htX.jpg

I teraz są dwie kwestie które chciałbym załatwić.

  • Nagrać płytę z nawigacją
  • Spolszczyć komunikaty i inne teksty wyświetlane na wyświetlaczu

 

Co do nawigacji, znalazłem "Teleatlas Polska Czech Republic 2009 2010 DX", który powinien działać, jednak nie wiem czy nagrywanie tego ma sens. Czy możecie coś polecić w miarę nowego co zawierałoby w sobie nawigację Polski i Niemiec?

Co do spolszczenia znalazłem na chomikuj jakieś wersje dla "FIS" lecz wolałbym zasięgnąć porady od Was, ponieważ boje się, że mógłbym coś zepsuć. Chciałbym się dowiedzieć czy macie coś sprawdzonego, ja znalazłem to:
Audi FIS.rar - Audi - spolszczenia - strumen - Chomikuj.pl

Tylko nie mam pojęcia czy mam i co to jest BNS :) Możecie coś podpowiedzieć w jaki sposób ewentualnie sprawdzić te dane? Ciężko mi znaleźć jakie skróty klawiszowe należy klikać, aby sprawdzić jakieś informacje systemowe.

Pozdrawiam

3uqene3y.jpg

 

 

BNS_4.2_-_FIS.JPG



564.jpg

Console2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

BNS 4.x to wersja nawigacji, w tym przypadku mała navi między zegarami. Sam wgrywałem polskie menu, także mogę Ci coś w tej sprawie poradzić.
Po pierwsze będziesz potrzebował spolszcznia, ten link co podałeś jest w porządku, po wypakowaniu powinien zajmować 129 mb. Nagraj go na płytę i włóż do czytnika w bagażniku. Następnie naciśnij return+info, na FIS-ie wybierz sw_update i start. Pojawi Ci się informacja in progress, wgrywa się spolszczenie. Nic nie robisz tylko czekasz, nie pamiętam dokładnie 10 - 20 min. Pamiętaj żeby nie przerywać operacji. Po udanym wgraniu wyskoczy komunikat z prośbą o włożenie plyty z nawigacją. Spolszczenie zastępuje język angielski.

Co do map, najnowszym jest Teleatlas Polska Czech Republic 2014 i to jest ostatnia wersja

Jeśli chcesz mieć dodatkowo Niemcy, musisz zaopatrzyć się w kolejną płytę z tym właśnie krajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, wszystko było tak jak piszesz. Jedynie zamiast opcji "SW Update" miałem "SW Download", po wybraniu opcji pojawiły się statystyki spalania, płyta cały czas pracowała w napędzie, po ok 17 minutach dostałem komunikat o zakończeniu i po potwierdzeniu poproszono mnie o włożenie płyty z nawigacją. Co do oprogramowania nawigacji, czy oprócz takiej prostej nawigacji jak Teleatlas, jest może jakieś oprogramowanie oferujące nawigację bardziej rozbudowaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko to. Robi to Blaupunkt i stosuje w wielu innych markach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spolszczyć komunikaty i inne teksty wyświetlane na wyświetlaczu

Komunikatów typu "Spalona żarówka" nie spolszczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie dotyczy tylko i wyłącznie nawigacji + polski lektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 procedura jest identyczna - jeżeli chodzi o nawigację w zegarach FIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz pobierać to możesz kupić np na allegro: Blaupunkt Teleatlas DX Polska / Czechy 2012 / 2013 (3297547237) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. E-mailem raczej nie da rady, to sporo waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpisz do pierwszego linka "chomikuj" ale trzeba transfer wykupować.

Chcesz mieć mapę to zapłać parę złotych.

Masz auto za 20 tyś to i 5 zł wydasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to jestem jakiś inny chyba :grin:
Nagrywam płytkę, wkładam no navi w bagażniku wciskam klawisz info+retrun, wybieram sw download i teraz jest lipa. Gdy wciskam start, nic się nie pojawia (nic się nie dzieje), nic nie robiąc i czekając godzinę czasu nic się nie zrobiło. Ktoś ma pomysł o co może chodzić ? :(

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym sobie spolszczyc menu w lcd pomiędzy zegarami. Co na starcie muszę sprawdzić, jakaś wersje oprogramowania czy coś teges?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz nawigację?

Jeżeli masz rns-e to spolszczenie działa tylko na nawi FIS dalej będzie w innym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pisałem dość dawno. Co do nawi to już mam polski język, oraz język "systemowy" zmieniony na angielski. Jedynie walczę z nagraniem map

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba próbować na różnych nagrywarkach, nie wszystkie sobie z tym radzą.

No i nagrywać odpowiednim profilem dołączonym do Clone CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...