Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja biegu jalowego


Rafal-L

Rekomendowane odpowiedzi

poduszka poduszka :) z czasem boczne poduchy sie "uklepują" i i silnik minimalnie siada, i zaczyna sie opierac na przedniej poduszcze itp itd, ewentualnie ktos mogl cos demontowac i nie pomyslal o ustawieniu tej przedniej poduszki/odboju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w B5 z przednią poduszką, silnik trochę drgał i opierał się i to sporo na przedniej poduszcze

Wyregulowałem i problem zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zajrzysz do przedniego odboju od dolu z kanalu to bedziesz wiedzial o co chodzi :) chodzi poprostu o to zeby "guma" odboju od strony miski nie opierala sie o krawedz odboju od strony pasa przedniego.

Btw Ty masz multitronic prawda? gdzies czytalem chyba na forach US ze poduszka skrzyni w multi tez czasami siada.. poza tym z tego co wiem to tez siadla Ci poduszka silnika wiec nie wiem czy jest sens zagladaca skoro poduszki inne moga byc blee :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduchę pod silnikiem to prawdopodobnie w tym miesiącu będę robił jak skrzynie ogarnę żeby już mieć wszystko na tiptop :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiadywałem to cytuje:

Owszem - od 2001 do Audi szły poduchy Avonu (tylko boczne o ile się nie mylę), tyle że obecnie dla ASO (przynajmniej tych, które zaopatrujemy na Śląsku) wysyłamy SWAGa. Nie wiem jak długo montowany był AVON - bo wczytałem się i wymienia się tylko B6 oraz VW (Touareg i Transporter) - z rozpędu zaufałem "przyzwyczajeniu" koncernu do Lemfordera/Febi/SWAG. Oprócz Audi współpracowali na pewno z grupą Forda.

...

Właśnie tym się sugerowałem, że w sprzedaży dostępne tylko Swag oraz Febi - nie sprawdzając głębiej uznałem, że tutaj takie idą na pierwszy montaż (innym producentom nie opłaci się robić części "nie psujących się" często). Dowiedz się ceny - jeśli nie będzie sporej różnicy to kupować w ASO.

Jeśli będę miał jutro czas to ściągnę Swaga i sprawdzę co jest w środku (bo może się okazać, że właśnie Avon).

Jeśli natomiast ASO bardzo drogie to brać Swag/Febi - jakości nie ma się co obawiać.

...

Sprawdziłem SWAG - poduszki w środku mają zdrapane numery: czyli są to numery oryginału (mówiąc w skrócie - w pudełkach ze SWAGiem są oryginały/AVON. A jako, że FEBI to to samo co SWAG, więc w FEBI również znajdziesz oryginały).

..

Pojedynczy ciąg cyfr/liter - dla ASO nie powinno być znaku towarowego innego niż marki. Więc albo te z nazwą to wersja na rynek aftermarketowy, albo wcześniejsza umowa z VAGiem nie zobowiązywała ich za nieumieszczania swojego loga na produkcie.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu ze to AVON :P tylko zapakowany w co innego hehe i zdrapane numerki :) a ile swag kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne febi 22956 22958 , problem w tym ze te poduszki niby katalogi aftermarket pokazuja ze pasuja do 1.8t a tak naprawde maja inna charakterystyke tlumienia i numerami zamiennymi nie pasuja do numerow ktore podaje ETKA do 1.8t ...

febi 22956/ swag 32 92 2956 - 8E0 199 379 F - tak podaja katalogi SWAG/FEBI - a tak naprawde jest poduszka prawa do 2.4 3.0 (wg ETKA)

febi 22958/ swag 32 92 2958 - 8E0 199 379 D - tak podaja katalogi SWAG/FEBI - a tak naprade jest poduszka lewa do 2.4 3.0 ktore sa o wiele ciezszymi silnikami (wg ETKA)

ETKA natomiast do 1.8T bfb/avj podaje poduszka lewa - 8E0199379AD / AQ / BG prawa - 8E0199382J / AA / AH

czyli tak naprawde kupujesz poduszki ktore fakt faktem sa do audi, wygladaja jak ori tylko sa zaprojektowane do silnikow kapke wiekszych i ciezszych.

zamienikow FEBI/SWAG ktore katalogowo numerami z etki pasuja do 1.8t nie ma .... lemforder w swoim katalogu nawet nei ma takich pozycji do 1.8t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to polecana poduszka 8D0199379K i wiele osob na niej jeździ. Na allegro jest pewnie z 8x tansza niż w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos lubi kombinowac.... w 1.8t lewa i prawa poduszka ma inna charakterystyke poniewaz silnik jak wiadomo jest pochylony lekko w strone prawa.. juz nie mowiac o dociazaniu prawej strony przez turbo i i wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, gosc zaklada poduszki febiego z S4 B5.. ale nie wiem jak potem z zachowaniem auta i komfortem ...

Pisał o tych poduszkach w samych superlatywach więc.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego lekkie telepanie ale sztywne zawieszenie silnika i dobra reakcja na gaz bedzie superlatywą a dla drugiego gładkie wolnego obroty i miekkie zawieszenie silnika bedzie superlatywą :)

Za oceanem masowo zmieniaja wydechy na jakies militeki i inne bzdety i pisza o nich w samych superlatywach a pewnie dra jape jak glupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego lekkie telepanie ale sztywne zawieszenie silnika i dobra reakcja na gaz bedzie superlatywą a dla drugiego gładkie wolnego obroty i miekkie zawieszenie silnika bedzie superlatywą :)

Za oceanem masowo zmieniaja wydechy na jakies militeki i inne bzdety i pisza o nich w samych superlatywach a pewnie dra jape jak glupie :)

Napisał wyraźnie, że silnika teraz nie słychać w kabinie, nie ma żadnych drgań, samochód lepiej się prowadzi, chodzi jak hybryda :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...