Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konserwacja opon


armando

Rekomendowane odpowiedzi

od siebie do opon polecam: Nielsen Brillance   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2016 o 22:45, Stich napisał:

moj ulubiony od niedawna
good stuff black mamba

kolego skąd zdobyłes tester?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2018 o 09:31, Animal napisał:

Ostatnio przerzuciłem się na Black Mambę od Good Stuff i jest całkiem fajna.

Też używam i jestem zadowolony, ale według mnie efekt jest zbyt krótki. Samo kropelkowanie utrzymuje się dość długo ale efekt czarnej opny już nie :)

No chyba że ja to źle aplikuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2018 o 10:41, tobias napisał:

kolego skąd zdobyłes tester?

Gdy Good stuff wchodził na rynek, testery były rozsyłane do firm detailingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Gyeon Tire. Lubię jak opona jest mega czarna, ale i ma delikatny wetlook. Przeciągam nim oponki średnio 2 razy w tygodniu więc efekt jest non-stop :)

IMG_3273.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie jakiś preparat, który trzyma się dłużej niż chociaż te 2 tygodnie? Bo mi też podoba się jak opona jest czarna, ale ciągłe jej poprawianie jest męczące. Nie zawsze mam możliwość to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janek000 napisał:

A znacie jakiś preparat, który trzyma się dłużej niż chociaż te 2 tygodnie? Bo mi też podoba się jak opona jest czarna, ale ciągłe jej poprawianie jest męczące. Nie zawsze mam możliwość to zrobić.

"Preparat" się utrzyma, ale zawsze opona się po prostu zabrudzi, jak i felgi, dlatego nie będzie cały czas tak samo czarna. To nie kwestia zniknięcia środka, tylko zabrudzenia opony. Nie ma środka po którym opony nie będą się brudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat :-)

Jako że jestem fanem "czarnej opony" :-P mam już przetestowane kilka dressingów, a moje ulubione to:93771628_2503084550021901_2639947621816336384_n.jpg

Każdy z osobna daje inny efekt i jest dobry na różne okazje.

Wytrzymałość jest wszystkich podobna, czyli przy moim użytkowaniu jest to około 3-4 tygodnie (oczywiście nie licząc okresu zimowego), jedynie GoodStuff wytrzymuje około 2 tygodnie - ale jako jeden z nie licznych daje rzeczywiście efekt czystej opony, co przy dużych profilach opony jest przydatne, bo moim zdaniem na profilach powyżej 50 to "błyszcząca" opona już nie pasuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2019 o 00:26, Bruuuum napisał:

"Preparat" się utrzyma, ale zawsze opona się po prostu zabrudzi, jak i felgi, dlatego nie będzie cały czas tak samo czarna. To nie kwestia zniknięcia środka, tylko zabrudzenia opony. Nie ma środka po którym opony nie będą się brudzić.

Jesteś chyba jedną z niewielu osób które rozumieją ten wspaniały fakt :D


Co do konserwacji to ja uzywam np MEGUIARS NXT Insane Shine Tire Spray i aplikuje go co 4-5 mycie i efekt kropelkowania czy podbicia czerni jest cały czas. Ewentualnie podjeżdżam na bezdotyk spłukać kurz demineralizowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2020 o 15:22, Mordeliuss napisał:

Jesteś chyba jedną z niewielu osób które rozumieją ten wspaniały fakt :D


Co do konserwacji to ja uzywam np MEGUIARS NXT Insane Shine Tire Spray i aplikuje go co 4-5 mycie i efekt kropelkowania czy podbicia czerni jest cały czas. Ewentualnie podjeżdżam na bezdotyk spłukać kurz demineralizowaną.

Tu już kwestia kilometrów, pogody  i rodzaju dróg po których się jeździ.

Ja osobiście robię około 4 tyś km miesięcznie, myję auto raz w tygodniu i tak średnio co 3-4 mycie opona już się nie domywa "zwykłą gąbką i szamponem" więc czas na Tire Cleanera i nałożenie nowego dressingu. Oczywiście sam profil opony jest jeszcze ładny, ale czym bliżej krawędzi opony z podłożem, tym opona bardziej brunatna :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już też przeleciałem kilka takich preparatów i z racji miejsca zamieszkania i tak po ruszeniu spod domu wyglądają tak samo. Więc kupuję jakieś marketowe i starcza na kilka razy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi satynę, to Megs Endurance w jednej cienkiej warstwie, a jak połysk, to dwie. Ładny czarny połysk daje Black Gum od CT. Też całkiem długo jak na opony potrafi leżeć. Natomiast gdy ma być czarny mat czystej nowej opony, to Pneu od SV. Drogi ale efekt mega. Zresztą na długo wystarcza i można nim pociągnąć dywaniki gumowe w środku.

Pneu :whistling:

20200515_175017.jpg

Edytowane przez piteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2020 o 04:33, piteks napisał:

Jak ktoś lubi satynę, to Megs Endurance w jednej cienkiej warstwie, a jak połysk, to dwie. Ładny czarny połysk daje Black Gum od CT. Też całkiem długo jak na opony potrafi leżeć. Natomiast gdy ma być czarny mat czystej nowej opony, to Pneu od SV. Drogi ale efekt mega. Zresztą na długo wystarcza i można nim pociągnąć dywaniki gumowe w środku.

Pneu :whistling:

20200515_175017.jpg

Cześć , 

Masz jakieś doświadczenie z Vampire Liquid od ADBL? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych środków 

PROELITE.PL

Odpowiednia konserwacja opon sprawi, że będą Ci one dłużej służyły, a środki do ich czyszczenia pozwolą zachować nienaganny wygląd. Sprawdź!

Black Gum robi efekt nowej opony. Do tego jest niezastąpiony do wszelkich plastikowych i gumowych elementów zewnętrznych. Ramki wokoło szyb itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam FX Protect Tire & Rubber Protection. Jest bardzo trwały - na dobrze doczyszczonej oponie (np. ADBL Tire and Rubber Cleaner) potrafi leżeć nawet 5 tygodni. Nie jest to król połysku jak Megs Endurance ale dla kogoś  kto lubi satynkę bardzo polecam. Aplikacja bajecznie łatwa i przyjemna. Aplikuje piankowymi zmywakami kuchennymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...