Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana zwykłych żarówek DRL na Led + projekt kierunek LED cały pasek


darecy

Rekomendowane odpowiedzi

Ok aby dostać się do kierunku musimy wyciąć plastik i zamówić zestaw naprawczy nr 18: 420998295

korek ma fi:45mm

cena w ASO za ten korek to 54zł szt :kwasny:

http://img833.imageshack.us/img833/8198/myjk.png

Korek z hydraulicznego firmy Geberit pasuje idealnie ( tylko ma żółty kolor)

Idealnie pasują do kierunku i dziennych

http://s27.postimg.org/nrq46vm5r/image.jpg

Daj jakiś namiar na te korki.

(zaslepka and nasadka) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

148 ofert pod tym linkiem. Poproszę bardziej precyzyjnie, jeśli wiesz które to pasują idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dokładnie te same zaślepki w PSB:wink:.Na prośbę kolegów wrzucam fotki z ostatniej wymiany starych ledów na nowsze i mocniejsze,oczywiscie na razie wymienione tylko dwa wewnętrzne a zewnętrzne nadal siedzą stare czyli 6w.

IMG_9285.jpg

IMG_9287.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestawienie żarówek Audi A4 B8

Światła pozycyjne przód: LED, P13W

Światła pozycyjne tył: R5W

Świtała krótkie: H7 lub ksenon D3S

Światła drogowe: H7

Kierunkowskazy przednie: PY21W

Kierunkowskazy tylne: LED, PY21W

Kierunkowskazy boczne: LED, WY5W

Światła cofania: P21W

Światła stopu: P21,5W

Światła przeciwmgielne przednie: H11

Światła przeciwmgielne tylne: P21W

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej: C5W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestawienie żarówek Audi A4 B8

Światła pozycyjne przód: LED, W5W

Światła pozycyjne tył: R5W

Świtała krótkie: H7 lub ksenon D3S

Światła drogowe: H7

Kierunkowskazy przednie: PY21W

Kierunkowskazy tylne: LED, PY21W

Kierunkowskazy boczne: LED, WY5W

Światła cofania: P21W

Światła stopu: P21,5W

Światła przeciwmgielne przednie: H11

Światła przeciwmgielne tylne: P21W

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej: C5W

Kolego a pozycja to nie p13w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat:D

Przymierzam się do zmiany żarówek P13W na ledy, ale przy okazji może jeszcze by wpadły żarówki led H11 w lampe przeciwmgielną i H7 LED jako krótkie/drogowe oświetlenie. Czy ktoś robił tego ostatniego moda? Jak to świeci? Nie chcę robić sztuki dla sztuki tylko dostać na prawdę dobre oświetlenie z H7. Coś poradzicie?

2x7.5W Cree Q5 H7 Led Bulb Light Car Fog Light Head Light Lens Build In Chip White TK0273-in Light Source from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat:D

Przymierzam się do zmiany żarówek P13W na ledy, ale przy okazji może jeszcze by wpadły żarówki led H11 w lampe przeciwmgielną i H7 LED jako krótkie/drogowe oświetlenie. Czy ktoś robił tego ostatniego moda? Jak to świeci? Nie chcę robić sztuki dla sztuki tylko dostać na prawdę dobre oświetlenie z H7. Coś poradzicie?

2x7.5W Cree Q5 H7 Led Bulb Light Car Fog Light Head Light Lens Build In Chip White TK0273-in Light Source from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com

Co do pierwszych dwóch modów to ok.Ale moim zdaniem żadna żarówka led nie zastąpi żarówki h7 55w,może się mylę:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o taką opinię mi chodzi:) Miałes takiego leda jako H7? Problem jest taki że nie znam dobrze świecącej białym światłem żarówki H7, a na takiej mi zależy. Ktos ma inne doświadczenia z ledami na H7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie może mieć do tego podstawy? jeżeli już ktoś to diagnosta. Swoją drogą ledy troche w przepisach są ominięte i niedługo może dojść do tego że rzeczywiście zaczną swiecić lepiej jak zwykłe a przepisy nie będą nadążać za techniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie sie czy przy zmianie żarówek do jazdy dziennej i przeciwmgielnych na led policja bedzie się czepiała?

ja przejeździłem ponad rok na tych lampach przy kontroli policji nigdy nic nikt nie wspomniał... (pod koniec zeszłego założyłem sobie bixy).

aby wszystko dobrze wyglądało to:

Żarówki H7 firmy Osram Hyper Cool Blue barwa jest niemal identyczna - mijania i długie.

Do przeciwmgielnych H11 CREE 29W CAN :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście przejście z H7 na bixa jest taką przepaścią ?? ;) Ile bixy total wyszły?

H7 Osram Hype Blue daje przyzwoitą ilość swiatła?

H11 led Cree doświetla lepiej niż zwykłe halo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych żarówek Osram hyper cool blue to one też nie mają homologacji więc trochę lipa. Założyłem w miejsce h7 HIDy xenonowe z przetwornicami ale w czasie jazdy potrafi mi się wyłączyć żarnik i wyskakuje błąd spalonej żarówki. Po wyłączeniu światel i ponownym włączeniu zapalają się a czasem nie. Troche strata pieniędzy bo za mijania i drogowe wydałem 180zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych żarówek Osram hyper cool blue to one też nie mają homologacji więc trochę lipa. Założyłem w miejsce h7 HIDy xenonowe z przetwornicami ale w czasie jazdy potrafi mi się wyłączyć żarnik i wyskakuje błąd spalonej żarówki. Po wyłączeniu światel i ponownym włączeniu zapalają się a czasem nie. Troche strata pieniędzy bo za mijania i drogowe wydałem 180zl.

...a ja jeździłem ponad rok na osram HCB i nie było problemu, później założyłem je do auta żony, wszystko OK, już ponad półtorej roku jeździ i jest o wiele jaśniej :wink:

---------- Post dopisany at 22:38 ---------- Poprzedni post napisany at 22:35 ----------

Czy rzeczywiście przejście z H7 na bixa jest taką przepaścią ?? ;) Ile bixy total wyszły?

H7 Osram Hype Blue daje przyzwoitą ilość swiatła?

H11 led Cree doświetla lepiej niż zwykłe halo?

nie tak drogo ale moduł do wymiany i kilkadziesiąt metrów kabla aby zrobić samopoziom:wink:

ad 2. tak jest o wiele jaśniej jak na zwykłych,

ad 3. doświetlanie zakrętów przeciwmgielnymi to w naszych a4 wielka porażka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak drogo czyli?? :wink:

chcę się zorientować czy przy dzisiejszych cenach części kwota 1000-1200PLN wystarczy chcąc zrobić to bez sprysków i poziomowania? Bo od tego uzależniam inwestycje w standardowe oświetlenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności za ile lampy kupisz 1000-2500 kpl. Do tego jaki masz MCE, 1200 to za mało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCE u mnie podejdzie, więc tylko lampy, ochrona komponentu i kablozja. A orientujesz się czy da się silniczek od ustawiania lamp zwykłych podpiąć pod lampy z bixem? CZyli wariant tymczasowy do czasu zrobienia samopoziomu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCE u mnie podejdzie, więc tylko lampy i kablozja. A orientujesz się czy da się silniczek od ustawiania lamp zwykłych podpiąć pod lampy z bixem? CZyli wariant tymczasowy do czasu zrobienia samopoziomu...

Jako wariant tymczasowy, nie bardzo. Dożo roboty, rozklejanie lamp itp. A koszt pewnie podobny jak samopoziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest sens w takim razie robić bez samopoziomu i bez elektrycznej regulacji? Znacie kogoś kto tak jeździ już dłuższy czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...