Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wrocław - klimatyzacje


ryba

Rekomendowane odpowiedzi

Klima-Kar

ul. gen. Stefana Grota - Roweckiego 129

52 - 214 Wrocław

http://www.klima-kar.wroclaw.pl/

Naprawy, nabijanie i czyszczenie układów klimatyzacji. Regeneracja kompresorów. Naprawa przewodów. Diagnostyka oraz serwis układów klimatyzacji. Panowie znają się na robocie i są dobrzy w tym co robią. Widać to zresztą po ilości samochodów jakie tam stoją. Polecam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:

Byłem z mją padniętą klimą (wcześniej 2 razy nabijałem na ul. Poznańskiej -nie polecam).

Ludzie się znają na robocie ...wszystko manualnie (na manometry) a nie tam komp i mydlenie oczu klientowi.

Dławik w rurce miałem tak zabity że koleś ledwo go wyjął ....założył nowy i jest poprawa...ale sprężarka moja już nie jest tak dobra by mrożiś do 5 oC

czeka mnie wymiania sprężarki.

Przyglądnołem się na to co robią i jak jak robią klimy w furach ...oj różnych od szrotów (ich jest mało) po fury "mafijne".

Nie ma ściemy...i nie są tak drodzy jak ci z komputerkiem.

POZDRAWIA

SZYCHA Z WROCKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja byłem. Wcześniej robiłem klime na Opolskiej w Auto-Helu ale powiem że żałuje ... nie wykryli mi padnietego wentylatora i teraz znów do roboty klima...W KlimaKar znaja sie na robocie, ładnie wszystko tłumaczą...bardzo jestem zadowolony...Tu dowiedziałem sie że samo nabicie czynnika to nie wszystko aby klima działała jak sie należy...nie robią na odwal-sie anie nie wymieniają wszystkiego po kolei...Polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłącze sie do tematu bo tez czeka mnie sprawdzenie i odgrzybianie [br]Dopisany: 19 Maj 2010, 10:02_________________________________________________Jestem umówiony na dzisiaj wiec zobaczymy jak cenowo wychodzi. Pan przez telefon powiedział że samo odgrzybianie 90 PLN, Zrobię u niego kompleksowo cały serwis zobaczymy co będzie. Dam znać jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłącze sie do tematu bo tez czeka mnie sprawdzenie i odgrzybianie [br]Dopisany: 19 Maj 2010, 10:02_________________________________________________Jestem umówiony na dzisiaj wiec zobaczymy jak cenowo wychodzi. Pan przez telefon powiedział że samo odgrzybianie 90 PLN, Zrobię u niego kompleksowo cały serwis zobaczymy co będzie. Dam znać jutro

Jak cenowo i jakościowo?[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2010, 19:48_________________________________________________Jak cenowo i jakościowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłącze sie do tematu bo tez czeka mnie sprawdzenie i odgrzybianie [br]Dopisany: 19 Maj 2010, 10:02_________________________________________________Jestem umówiony na dzisiaj wiec zobaczymy jak cenowo wychodzi. Pan przez telefon powiedział że samo odgrzybianie 90 PLN, Zrobię u niego kompleksowo cały serwis zobaczymy co będzie. Dam znać jutro

Jak cenowo i jakościowo?[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2010, 19:48_________________________________________________Jak cenowo i jakościowo?

Ok. Byłem na czyszczeniu. Zakład mały ale żwawy :) Podjechałem bez wcześniejszego umawiania się. Szybka zostały podłączone manometry przeczyszczona chłodnica klimatyzacji. w moim przypadku okazało sie że jest za duże ciśnienie na pompie ( ciśnienia na pompie i powrocie powinny być takie same ) Został uzupełniony czynnik wraz z dodaniem oleju i ciśnienia wyrównały się. Później został wymieniony filtr kabinowy z węglem aktywnym. Następnie odgrzybianie. Normalnie 30 min. poprosiłem o 45 bo już troszkę klimę było czuć.

Ogólnie POLECAM! szybko i fachowo.

Cena za usługę:

Filtr z węglem aktywnym- 80 zł

Uzupełnienie czynnika- 100 zł

Odgrzybianie - 80 zł.

Myślę że ceny nie są wygórowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie polecam ponieważ:

- cena jest dosc wygorowana za samo nabicie 100zl, filtr 60zl, odgrzybianie 90zl moj znajomy robi to za 30zl a nabija za 130 mysle wiec ze nie ma to az tak duzej roznicy gdzie sie to robi

- najgorsze jest jednak to ze chciano mi wymienic dzialajacy wiatrak, ktory tylko mial problemy na stykach i juz koles chcial doliczyc 450zl za nowy choc moj jest dobry ;/ dobrze ze kazalem mu sprawdzic przewody

- obsluga jest w sumie mila ale akurat facet, ktory mi nabijal raz mowil ze odgrzybianie jestw cenie pozniej ze nie i w sumie to jzu sam nie wiem co zrobil oprocz nabicia za te 200zl

- sa duze kolejki

W sumie to wydaje mi sie przereklamowany ten zaklad ale moze to tylko moje odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem trochę inną sytuację, ciekło mi z kompresora (już jak kupowałem auto to widziałem to), w ubiegłym roku jeszcze klima działała w tym już nie...

Szukałem firm i chciałem do nich się wybrać, bo się jednak znają...

Poszedłem jednak do innej firmy, powiedziałem co i jak, że kompresor do roboty, powiedzieli że dadzą radę... ale nie dali, powiedzieli że kompresor sobie nowy/regenerowany mam kupić.

Wiec z samym kompresorem do Klima-Kar jechałem... a wiadomo jak się kogoś traktuje kto przyjeżdża z rozebranym przez kogoś kompresorem i nie ma części żeby go naprawić...

Podali swoje ceny ile by to u nich kosztowało, drożej niż w tym innym warsztacie, ale by mi to zrobili wszystko na miejscu i dokładnie.

Przez to, że robiłem to w dwóch warsztatach to pewnie ze 100-150 zł drożej mnie to wyszło...

...

kończąc, moja opinia.

- Jak masz jakiś problem z klimą, coś cieknie, szwankuje, to polecam ich, choć zapłacisz trochę (wiedza kosztuje).

Znają się i dużo części mają u siebie na stanie (filtr kabinowy sobie lepiej kup wcześniej jak masz gdzie)

- Jeśli nie ma wielkiego problemu z klimą, tylko po prostu trzeba uzupełnić czynnik to jedź "gdziekolwiek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto z zatartym kompresorem i w końcu postanowiłem uruchomić klime (bo te upały żyć nie dają), więc pojechałem do Klima Kar. Mówię gościowi że mam zatarty kompresor i pytam się ile to będzie kosztować? Gość stwierdził że nie da się bez rozbierania kompresora powiedzieć ile to będzie kosztowało. Więc zostawiłem auto w celu stwierdzenia co jest do naprawy i ile kasy mi ubędzie. Jakie było moje zdziwienie kiedy zadzwonili do mnie, jakieś 10 min. po tym jak zostawiłem auto i stwierdzili że kompresor zatarty koszt od 1200 do 2500 zł!!!! :shocked: Wliczyli w to koszt regenerowanego kompr. (bo ten się do niczego nie nadaje, tylko na śmietnik), wymiana, nabicie i jeszcze stwierdził że skoro kompr. się zatarł to pewnie jest jakaś przyczyna: uszk. chłodnica, wentylator itp.(dlatego stwierdził że może to kosztować nawet 2500 koła). Najbardziej mnie rozwaliło to że na początku mówił że nie da się stwierdzić że kompr. jest zatarty bez rozbierania a sam po 10 min już stwierdził że do niczego się nie nadaje tylko do wymiany. Odebrałem auto (koszt wyceny darmowy) i pojechałem do domu. Dwa dni później odpadła mi osłona pod silnikiem bo okazało się że super spece jak sprawdzali klime to zdjęli osłonę a następnie założyli przy użyciu plastikowych opasek (nieudolnie), zamiast ją przykręcić tak jak ja to zrobiłem jak ostatnio wymieniałem olej. Więc już się lekko zdenerwowałem na tych SPECJALISTÓW bo nie kumam jak oni mogę się na czymś znać jak tak prosta rzecz jak montaż osłony ich przerasta :wallbash: W końcu sam postanowiłem zaglądnąć do kompr. po przeczytaniu w dziale "zrób to sam" w tutejszym forum tematu naprawa kopr. zexell. I wiecie co... okazało się że łożysko się wysypało! Wymieniłem łożysko za 30 zł pojechałem nabić klime i wszystko hula aż miło. Koszt naprawy 280 zł, z czego 250 to na bicie i sprawdzenie klimy. Robiłem to na ul. Terenowej ale nie w serwisie Bosch-a tylko troszkę dalej. Gość policzył mi 20 zł za 100gr czynnika (a wchodzi 700) i 100 zł za usługę. Jak mu powiedziałem że sam sobie naprawiłem to pokazał mi na co zwracać uwagę przy klimie itp. Poświęcił 2 godz. i wszystko mi wytłumaczył. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche uaktualnie

bylem u nich rok i miesiac temu na naprawe sprzegla kompresora zaplacilem 550zl po zamontowaniu i nabiciu miod malina niestety po 6miesiacach pojechalem do nich na reklamacje bo znow zaczelo odzywac sie to sprzeglo usuneli bez zajakniecia jutgro jade znowu mimo ze miesiac po gwarancji bede domagal sie naprawy gwarancyjnej i dokladnej diagnozy bo 3 razy w ciagu roku sprzeglo to lekka przesada ;/

ogolnie moze mam pecha to materialow ale raczej nie polecam :(

Wrocilem i naszczescie te odglosy nie sa od sprezarki tylko pompa wsp. Sie konczy tak wiec sprezarke za drugim razem zrobili ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...