Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] [B5 ADR] Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza 1.8 oraz 1.8 turbo


kred

Rekomendowane odpowiedzi

qur...wa nie bardzo rozumiem o co Wam chodzi

człowiek chce dobrze a tutaj podnosza sie głosy ".... po co..."

a chocby po to aby nie uszkodzic silnika i nie miec problemów z rozruchem

po wymianie napinacza i łańcuszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko,każdy ma swoje sposoby :naughty: człowiek uczy sie na błędach całe życie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem uczy sie, ale najlepiej na cudzych a nie na własnych

zrób to co pisałem a na pewno bedzie wszystko ok, nie ma co eksperymentowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wymiana łańcuszka będzie tak samo przebiegała w 2.0 ALT? Bo chyba czeka mnie również zabawa z rozrządem, gdyż z tyłu silnika słychać rzężenie jak również są odczuwalne po przyłożeniu dłoni delikatne stuki. Dziwi mnie tylko że cały cyrk z rzężeniem zaczyna się od 70*C - wcześniej cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana przebiega tak samo jak w ADR-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana przebiega tak samo jak w ADR-e

Pytam bo w 2.0 jest jeszcze na jednym wałku wariator i nie wiem czy nie będzie z nim problemu? bo w 1.8 nie ma tego ustrojstwa.

A teraz mam jeszcze jedno pytanie - niedawno zmieniłem olej na mobil 1 ESP i zauważyłem, że rzężenie zaczyna się trochę później niż jak był zalany shell a z tego co się zorientowałem to ten mobil nie robi się mocno rzadki jak się nagrzeje; i tu moje pytanie czy nie nadszedł już czas żeby zalać go półsyntetykiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz tam zadnego wariatora

napinacz jest tylko elektryczny

oleju nie zmieniaj na semi

ten co masz jest bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz tam zadnego wariatora

napinacz jest tylko elektryczny

oleju nie zmieniaj na semi

ten co masz jest bardzo dobry

W 2.0 ALT jest wariator a napinacz jest hydrauliczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli tak to sorry

braki w wyksztalceniu ale jeszczde dokladnie sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to napinacz jest hydrauliczny bo w aso próbowali wymienić ale nie dało to efektu. Mechanior mówił że łańcuszek jest w dobrym stanie ale widzę że co niektórzy na forum też mieli w dobrym stanie a musieli wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jest,

nazywa sie to nastawniki rozrządu: 06B 109 088 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy przez ten wariator nie będzie jakiegoś problemu przy wymianie. Wczoraj byłem u mechanika zapytać o ten wariator to powiedział, że w tym modelu będzie trochę zabawy bo bu głowica jest skręcana z dwóch elementów i trzeba ją będzie odkręcić i rozkręcić :blink: :blink: :blink: - prawda to?? Może jakimś znawcą tematu nie jestem ale nie wydaje mi się że to jest aż tak zawiła konstrukcja - poprawcie mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to napinacz jest hydrauliczny bo w aso próbowali wymienić ale nie dało to efektu. Mechanior mówił że łańcuszek jest w dobrym stanie ale widzę że co niektórzy na forum też mieli w dobrym stanie a musieli wymieniać.

jak juz wymieniasz napinacz to dla świetego spokoju wymień tez łańcuch , w końcu nie jest to jakis za***isty koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowy, ori za stowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch mam firmy SWAG tylko nie wiem czy jest to dobra firma. Co do napinacza to nie wiem czy jest sens go zmieniać bo jak był założony nowy to chodził tak samo. Teraz mam większe zmartwienie bo byłem u kilku ,,dobrych'' mechaników których polecili mi znajomi to widziałem, że za bardzo nie ogarniają tematu a nie chciał bym oddać autka jakiemuś partaczowi, który będzie się dopiero na nim uczył. Z kolei wymiana opisana w tym wątku jest w miarę prosta tylko nie wiem jak to ma się do silnika 2.0 z wariatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak się wyciska te szklanki z oleju ? bo planuję sam wymienić napinacz + łańcuch w niedalekim czasie ale tu mnie zaskoczyliście tym wyciskaniem popychaczy zaworowych :shocked:.

Dodam, że łańcuch bez napinacza miałem wymieniany z rok temu na FEBI i już słychać chwilami ocieranie łańcucha o pokrywe więc jestem już pewien że nie domaga napinacz i na moje nieszczęście mam ten elektroniczny :( komplet z łańcuchem + uszczelki kosztuje 800 zł na allegro, niby oryginał a robocizna (wymiana) u mnie lokalnie 500 zł :wallbash: magik mech. mnie zabił ceną coś pierd.... o zwalaniu rozrządu :confused4: a miałem takie dobre zdanie o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściereczka i dobre szczypce

ale trzeba wyciskac 3-4 razy aby wszystko uszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magik mech. mnie zabił ceną coś pierd.... o zwalaniu rozrządu :confused4: a miałem takie dobre zdanie o nim.

akurat tu ma racje , musisz zwalić jeden wałek zeby zdjąć łańcuch i wymienić napinacz , przynajmniej tak było w ADR , a przy elektronicznym napinaczu nie trzeba ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez trzEba

nie ma znaczenia jaki jest tam napinacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez trzEba

nie ma znaczenia jaki jest tam napinacz

czyli rozrząd cza zwalać

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...