Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] [B5 ADR] Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza 1.8 oraz 1.8 turbo


kred

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie poradzic czy u mnie bedzie do wymiany napinacz i lancuch?

Objawy mam takie same jak tutaj:

Przy przygazowaniu i puszczeniu gazu slychac lancuch.

Podaj jaką masz korektę w grupie pomiarowej 091 na biegu jałowym.

Następnie przygazuj trochę i podaj korektę z grupy pomiarowej 093.

Włącz logowanie grupy 091, pojeździj trochę po mieście i podaj jaką miałeś maksymalną korektę w grupie 091.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie poradzic czy u mnie bedzie do wymiany napinacz i lancuch?

Objawy mam takie same jak tutaj:

Przy przygazowaniu i puszczeniu gazu slychac lancuch.

Podaj jaką masz korektę w grupie pomiarowej 091 na biegu jałowym.

Następnie przygazuj trochę i podaj korektę z grupy pomiarowej 093.

Włącz logowanie grupy 091, pojeździj trochę po mieście i podaj jaką miałeś maksymalną korektę w grupie 091.

W mojej 1.8 ADR miałem taki dźwięk silnika jak mi padło łożysko sprzęgła wiskotycznego i wiskoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyciągnięty łańcuszek może powodować wypadanie zapłonów od 4,5tyś obrotów ? np ,

spotkał się ktoś z takim problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby odświerzyć foty w pierwszym poście?

Dołączam się do prośby bo niestety bez zdjęć ciężko coś zrozumieć :mellow: Wie może ktoś o co chodzi z zaznaczeniem na pasku i na łańcuchu bo jak się wymienia te elementy to jak założyć nowy łańuch żeby było dobrze? I czy przed wymontowaniem wałków trzeba dostać się do paska rozrządu z przodu? W ogóle nie ogarniam... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Ludziska.

Dołączam się do tematu.

Od nie dawna jestem posiadaczem audi a4 b5 1,8T z 1998 roku.

Nic mi nie wiadomo kiedy był wymieniany rozrząd (pasek oraz łańcuch).

W ogóle to czytając forum dowiedziałem się, że są obie te rzeczy.

Wymieniając pasek od razu wymieniać łańcuch na razie żadnych objawów

nie ma że coś się dzieje z łańcuchem.

Jak wymieniać oba to czy polecacie jakieś konkretne firmy dotyczy klamotów.

Druga rzecz jaki olej wiem, że jest zalany 10w40 czy zmiana na inny nie zaszkodzi turbinie itp?

Proszę o pomoc jestem fresh w tych sprawach dopiero się uczę :)

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prrzestańcie klapać o odświeżenie postu, skoro po prośbie nie poszło to nikt tego nie zrobi... Poza tym skoro nie będziecie robić wy tylko "Janek" to po co wam foty?

Ktoś wcześniej napisał, że nie ma fizycznej możliwości zdjęcia obu wałków bez rozpinania rozrządu... otóż jest. Da się to zrobić i wyjąć wszystkie szklanki do wyciśnięcia starego oleju.

Kto wie ten wie. Szklanki, kompensatory warto wycisnąć do zera wyrzucić z nich cały stary brudny olej.

Wyciskałem imadłem 12 -15 razy , nie szczypcami 2-4 razy aż sprężyna będzie lekko się wciskać (zrobiłem 1tyskm i gra muzyka)

Jeśli! Ktoś ma defekt łańcuszka lub napinacza i wymieniacie rozrząd to ZGRAJCIE te prace razem! taniej i pewniej. (bierzta paragony od januszy i cewixów) :thumbdown::wallbash:

ustawienie wałków:

Obraz_634.jpg


Siema Ludziska.

Dołączam się do tematu.

Od nie dawna jestem posiadaczem audi a4 b5 1,8T z 1998 roku.

Nic mi nie wiadomo kiedy był wymieniany rozrząd (pasek oraz łańcuch).

W ogóle to czytając forum dowiedziałem się, że są obie te rzeczy.

Wymieniając pasek od razu wymieniać łańcuch na razie żadnych objawów

nie ma że coś się dzieje z łańcuchem.

Jak wymieniać oba to czy polecacie jakieś konkretne firmy dotyczy klamotów.

Druga rzecz jaki olej wiem, że jest zalany 10w40 czy zmiana na inny nie zaszkodzi turbinie itp?

Proszę o pomoc jestem fresh w tych sprawach dopiero się uczę :)

Z góry dzięki za pomoc :)

jak go ożenisz za 2 lata, nie ma gatki. Jak chcesz pojeździć ew podszykować bez lipy dla kupującego do daj na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po wymianie napinacza i powiem że jest z tym trochę roboty :kox: Ale tylko za pierwszym razem bo później już idzie szybciej. Jeżeli ktoś ma napinacz z czujnikiem to nie da się wymontować napinacza bez ruszenia wałka wydechowego bo będzie przeszkadzał zawór EGR i wszelkie kombinacje i gimnastyki nie dają efektu, ja zrobiłem to tak że odkręciłem wałek ssący i wydechowy. Wałek wydechowy uniosłem do góry i wtedy wyjąłem napinacz i wałek ssący (tata mi pomógł bo trzymał wałek wydechowy żeby go spowrotem przymocować bo napinacz paska naciągał pasek przez co wałek szedł do góry) skręciłem wałek wydechowy spowrotem, założyłem nowy napinacz z łańcuchem, później znowu odkręciłem wałek wydechowy, złożyłem "w powietrzu" i wszytko położyłem skręcając znowu najpierw wałek wydechowy. Nie wiem czy ten patent jest doby i czy komuś pomoże. Może zrobiłem to źle ale póki co odpalił i jeździ i chodzi naprawdę przyjemnie :P Jedyny problem to taki że cieknie mi z tego czujnika dokładnie z tej wtyczki ale to chyba wina napinacza bo przy montażu robiłem to naprawdę delikatnie a co najlepsze to pod żadną uszczelką nie cieknie chociaż nie dawałem silikonu :decayed:


A i ja jeszcze wyczyściłem pokrywę zaworów bo trochę była ulepiona takim czarnym syfem no i parownik oleju też przy okazji który znajduje się w pokrywie. Kupiłem jakiś płyn w pomarańczowej butelce do czyszczenia silników za 12zł i parownik zalałem benzyną na noc później wypłukałem wszystko i przedmuchałem kompresorem.

Edytowane przez DawidAWT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 1.8t APU robiłeś? EGR to chyba w diesel'u.... Masz elektroniczny napinacz z wtyczką? Też unosiliśmy wałek wydechowy, i u mnie bez problemów...


Obraz_637.jpg

dołożyliśmy kompletny przegląd miski, smoka... kupa syfu itp. polecam mycie smoka, to jest miska po 12 miesiącach od nowości....

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 1.8t APU robiłeś? EGR to chyba w diesel'u.... Masz elektroniczny napinacz z wtyczką? Też unosiliśmy wałek wydechowy, i u mnie bez problemów...

dołożyliśmy kompletny przegląd miski, smoka... kupa syfu itp. polecam mycie smoka, to jest miska po 12 miesiącach od nowości....

Tak chociaż myślałem że mam AWT:) Niestety w benzynie też jest;/ Tak i przy montażu trzeba się z nim namęczyć...;/ No to chyba jedyny patent tylko że można uszkodzić sobie to łożysko wałka od strony paska rozrządu;/ Co do syfu to też trochę tego miałem ale smoka nie czyściłem bo musiał bym podnosić silnik albo opuszczać sanki;/ U mnie to silikonu nasrane tyle że aż garść gumy wyzbierałem przy czyszczeniu. Do tego wyczyściłem pokrywę zaworów i parownik które też nie wyglądały znakomicie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o napinaczach łańcuszka bez wtyczki firmy Febi ? Są one czegoś warte czy nie warto w ogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim.

Jaki koszt wymiany łańcucha, ślizgu i ślizgu z napinaczem?? Czy cos ominąłem? Jakie uszczelki jeszcze do tego cuda są potrzebne? Jaką firmę najlepiej wybrać?

Szkoda, że nie ma podglądu do fotek.

Ogólnie zabieram się z grubej rury za a 4, chce zrobić wszystko za jednym razem, żeby mieć już spokój. rozrząd kpl już jest, pompa oleju też, uszczelnienie silnika(miska i kapa), olej motul x-cess 8100, zostaje łanccuh do wymiany bo się odzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o napinaczach łańcuszka bez wtyczki firmy Febi ? Są one czegoś warte czy nie warto w ogóle ?

Podobno dobra firma, ale gdzieś na forum toczyła się o to rozmowa. Jeżeli masz z wtyczką to musisz zamontować z wtyczką;/ I najlepiej to kupić od kogoś kto może potwierdzić że naprawdę jest to firmy Febi. Ja chyba brałem do siebie takiego ale teraz to... :huh:

Siemanko wszystkim.

Jaki koszt wymiany łańcucha, ślizgu i ślizgu z napinaczem?? Czy cos ominąłem? Jakie uszczelki jeszcze do tego cuda są potrzebne? Jaką firmę najlepiej wybrać?

Szkoda, że nie ma podglądu do fotek.

Ogólnie zabieram się z grubej rury za a 4, chce zrobić wszystko za jednym razem, żeby mieć już spokój. rozrząd kpl już jest, pompa oleju też, uszczelnienie silnika(miska i kapa), olej motul x-cess 8100, zostaje łanccuh do wymiany bo się odzywa.

Dokładnie 548,58zł :lol: No to zależy gdzie to będziesz robił :P Jeden warsztat powie tak a drugi inaczej :kwasny: Na pewno uszczelki pod napinacz bo tam masz 2: taki pół księżyc i taką pomiędzy napinacz i pokrywę. Firm wiele tak jak opinii ale to już do wyśledzenia na forum. Fotek może nie ma ale jak wpiszesz na you tubie chain tensioner albo poprostu wymiana łańcuszka rozrządu a4 b5 1.8t to coś znajdziesz :P Oprócz pompy oleju to przy rozrządzie można by było pompę wody żeby nie rozbierać 2 razy ale to już moja prywatna opinia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o napinaczach łańcuszka bez wtyczki firmy Febi ? Są one czegoś warte czy nie warto w ogóle ?

Podobno dobra firma, ale gdzieś na forum toczyła się o to rozmowa. Jeżeli masz z wtyczką to musisz zamontować z wtyczką;/ I najlepiej to kupić od kogoś kto może potwierdzić że naprawdę jest to firmy Febi. Ja chyba brałem do siebie takiego ale teraz to... :huh:

Siemanko wszystkim.

Jaki koszt wymiany łańcucha, ślizgu i ślizgu z napinaczem?? Czy cos ominąłem? Jakie uszczelki jeszcze do tego cuda są potrzebne? Jaką firmę najlepiej wybrać?

Szkoda, że nie ma podglądu do fotek.

Ogólnie zabieram się z grubej rury za a 4, chce zrobić wszystko za jednym razem, żeby mieć już spokój. rozrząd kpl już jest, pompa oleju też, uszczelnienie silnika(miska i kapa), olej motul x-cess 8100, zostaje łanccuh do wymiany bo się odzywa.

Dokładnie 548,58zł :lol: No to zależy gdzie to będziesz robił :P Jeden warsztat powie tak a drugi inaczej :kwasny: Na pewno uszczelki pod napinacz bo tam masz 2: taki pół księżyc i taką pomiędzy napinacz i pokrywę. Firm wiele tak jak opinii ale to już do wyśledzenia na forum. Fotek może nie ma ale jak wpiszesz na you tubie chain tensioner albo poprostu wymiana łańcuszka rozrządu a4 b5 1.8t to coś znajdziesz :P Oprócz pompy oleju to przy rozrządzie można by było pompę wody żeby nie rozbierać 2 razy ale to już moja prywatna opinia :P

pompa wody również jest:) czyli w sumie nie drogo wychodzi. :) prawdopodobnie sam będę wymieniał. tylko orientacyjnie ile co i jak wychodzi. dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o napinaczach łańcuszka bez wtyczki firmy Febi ? Są one czegoś warte czy nie warto w ogóle ?

Podobno dobra firma, ale gdzieś na forum toczyła się o to rozmowa. Jeżeli masz z wtyczką to musisz zamontować z wtyczką;/ I najlepiej to kupić od kogoś kto może potwierdzić że naprawdę jest to firmy Febi. Ja chyba brałem do siebie takiego ale teraz to... :huh:

Siemanko wszystkim.

Jaki koszt wymiany łańcucha, ślizgu i ślizgu z napinaczem?? Czy cos ominąłem? Jakie uszczelki jeszcze do tego cuda są potrzebne? Jaką firmę najlepiej wybrać?

Szkoda, że nie ma podglądu do fotek.

Ogólnie zabieram się z grubej rury za a 4, chce zrobić wszystko za jednym razem, żeby mieć już spokój. rozrząd kpl już jest, pompa oleju też, uszczelnienie silnika(miska i kapa), olej motul x-cess 8100, zostaje łanccuh do wymiany bo się odzywa.

Dokładnie 548,58zł :lol: No to zależy gdzie to będziesz robił :P Jeden warsztat powie tak a drugi inaczej :kwasny: Na pewno uszczelki pod napinacz bo tam masz 2: taki pół księżyc i taką pomiędzy napinacz i pokrywę. Firm wiele tak jak opinii ale to już do wyśledzenia na forum. Fotek może nie ma ale jak wpiszesz na you tubie chain tensioner albo poprostu wymiana łańcuszka rozrządu a4 b5 1.8t to coś znajdziesz :P Oprócz pompy oleju to przy rozrządzie można by było pompę wody żeby nie rozbierać 2 razy ale to już moja prywatna opinia :P

pompa wody również jest:) czyli w sumie nie drogo wychodzi. :) prawdopodobnie sam będę wymieniał. tylko orientacyjnie ile co i jak wychodzi. dzięki za pomoc :)

To napisz co masz i jak mi się przypomni to Ci dopiszę :decayed: Ale sam będziesz się brał za wymianę napinacza łańcucha czy za wymianę paska rozrządu i podzespołów? :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów:)

Mam identyczne objawy jak z tego wyzej filmiku z youtube, mam pytanie czy do wymiany jest na 100% lancuszek z napinaczem czy moze ten glos dochodzi z turba bo slyszalem ze to moze byc tez zapadka w turbinie. Prosze o rade:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów:)

Mam identyczne objawy jak z tego wyzej filmiku z youtube, mam pytanie czy do wymiany jest na 100% lancuszek z napinaczem czy moze ten glos dochodzi z turba bo slyszalem ze to moze byc tez zapadka w turbinie. Prosze o rade:)

Zdejmij osłonę silnika tą przy korku wlewu oleju , odpal samochód i posłuchaj czy przy napinaczu nie hałasuje, dla lepszego efektu ktoś może delikatnie przygazować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to robilem i nawet klawiature zdejmowalem i patrzylem na lancuch i z tego co widzialem i dotykalem to byl naprezony ale czytalem troche ze trzeba go nasicnac czyms i wtedy spr czy sie ugina ale tego nie robilem bo nie wiedzialem jak rozbieralem. O to chodzi ze ten dzwiek to brzeczenie dochodzi niby z lancuszka ale turbo tez jest nie daleko i trudno wyczuc czy to jest turbo czy lancuszek? moge podeslac filmik jak cos


I jeszcze jedno najgrzej jest jak zchodzi z obrotow to wtedy to brzeczenie slychac bardzo glosno a tak to pracuje prawie normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to robilem i nawet klawiature zdejmowalem i patrzylem na lancuch i z tego co widzialem i dotykalem to byl naprezony ale czytalem troche ze trzeba go nasicnac czyms i wtedy spr czy sie ugina ale tego nie robilem bo nie wiedzialem jak rozbieralem. O to chodzi ze ten dzwiek to brzeczenie dochodzi niby z lancuszka ale turbo tez jest nie daleko i trudno wyczuc czy to jest turbo czy lancuszek? moge podeslac filmik jak cos

I jeszcze jedno najgrzej jest jak zchodzi z obrotow to wtedy to brzeczenie slychac bardzo glosno a tak to pracuje prawie normalnie

Nie wiem czy to był dobry pomysł bo pokrywę zaworów powinno się przykręcać kluczem dynamometrycznym po takim czymś i na nowej uszczelce a teraz będzie Ci ciekła;p Podeślij filmik może coś pomoże :kwasny: A co do tego turbo to nie powinno tak chodzić żebyś nie mógł rozróżnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...