Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] [B5 ADR] Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza 1.8 oraz 1.8 turbo


kred

Rekomendowane odpowiedzi

Łańcuszek rozrządu do ADR z 1995 roku kosztuje 289,00-cena w ASO na Karkonoskiej we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuszek rozrządu do ADR z 1995 roku kosztuje 289,00-cena w ASO na Karkonoskiej we Wrocławiu.

\

odezwij sie do uzytkownika Tom77 , napewno załatwi ci taniej , o wiele taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę sie pod temat,ma pytanie do autora tego tematu.czy użyłeś tych samych śrub do wałków ,jakim momentem dokręciłeś śruby od wałków te na torx?jaka jest zasada odkręcania i dokręcania tych śrub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko,gdzie dostane ten ściągacz do napinacza? bo mnie czeka taka operacja. Boję sie żeby pasek nie przestawił przy ściąganiu wałka rozrządu na wale :kwasny:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko,gdzie dostane ten ściągacz do napinacza? bo mnie czeka taka operacja. Boję sie żeby pasek nie przestawił przy ściąganiu wałka rozrządu na wale :kwasny:

przeciez i tak bedziesz musial wszystko rozpinac

jak zdejmniesz wałki to wyciagnij wszystkie popychacze i wycisnij z nich cały olej

napinacz masz do wymiany czy łancuch ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko,gdzie dostane ten ściągacz do napinacza? bo mnie czeka taka operacja. Boję sie żeby pasek nie przestawił przy ściąganiu wałka rozrządu na wale :kwasny:

przeciez i tak bedziesz musial wszystko rozpinac

jak zdejmniesz wałki to wyciagnij wszystkie popychacze i wycisnij z nich cały olej

napinacz masz do wymiany czy łancuch ???

nie wiem,jeszcze nie zaglądałem,ale chyba sam łańcuch wymienie mam 180tyś przejechane,przynajmniej tak licznik pokazuje choć i tak nie ufam jego wskazaniom bo troche mało jak na ten rok :kwasny: ze szklanek olej wylac? po co? chyba że jak bede wymieniał to stary wypłucze a w nowym zamoczę bo z tego co wiem nowe przed załozeniem sie zamacza w oleju na troszkę czasu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak nie wycisniesz szklanek, poskładasz i odpalisz silnik, to bedziesz wiedział po co nalezy to robic

oleju ze szklanek sie nie wylewa a wyciska i trzeba robic to za kazdym razem jak zdejmuje sie wałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wystarczy jak na sucho wałem zakręce po robocie? [br]Dopisany: 05 Marzec 2011, 16:29_________________________________________________że niby zawory o tłoki sie stukną?[br]Dopisany: 05 Marzec 2011, 16:30_________________________________________________a poza tym szklanki na sucho mają chodzić w pierwszych momentach pracy silnika? :mysli: chyba najbardziej wtedy w piz*e dostają :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłeś to juz kiedyś ?????

po Twoich pytaniach wnioskuje ze nie, a juz kilku Kolegów z forum bolesnie odczuło skutki nie wyciskania oleju z popychaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no miałem swój warsztat z kolegom w UK i w sumie uczyłem sie w tym zawodzie [br]Dopisany: 05 Marzec 2011, 16:48_________________________________________________no ale skoro pare osób tak miało to musi coś w tym byc :naughty:[br]Dopisany: 05 Marzec 2011, 16:50_________________________________________________a tak w sumie to pytałem o blokator do napinacza,więc ponawiam pytanko nie wie kto gdzie go dostane? i mniej więcej w jakiej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to musisz jeszcze zgłebic te wiedze :good: :good: :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mówił mój kolega " nie narodził sie jeszcze człowiek (lub mechanik) który wszystko wie" :naughty:[br]Dopisany: 05 Marzec 2011, 17:07_________________________________________________a skoro tak wielu forumowiczów wymieniało te elementy TO MOŻE KTOŚ MA TEN BLOKATOR ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation wtrace sie do tematu wyciskania oleju z napinaczy ?? widze juz pare watków w których opisujesz ta procedure. składałem nie jeden rozrząd z napinaczami hydr i nigdy tego nie robilem wszystko zawsze było ok. moze troche wiedzy mi brakuje ale napisz logicznie dlaczego tak sie robi. po złożeniu wałków i spieciu rozrzadu i tak sie kreci wałem i cały olej zostaje wyciśniety przez spręzyny zaworowe :mysli: wiec nie wiem w czym problem .... ??

co do sciągacza jak nie znajdziesz w necie np allegro napewno mają to w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation wtrace sie do tematu wyciskania oleju z napinaczy ?? widze juz pare watków w których opisujesz ta procedure. składałem nie jeden rozrząd z napinaczami hydr i nigdy tego nie robilem wszystko zawsze było ok. moze troche wiedzy mi brakuje ale napisz logicznie dlaczego tak sie robi. po złożeniu wałków i spieciu rozrzadu i tak sie kreci wałem i cały olej zostaje wyciśniety przez spręzyny zaworowe :mysli: wiec nie wiem w czym problem .... ??

co do sciągacza jak nie znajdziesz w necie np allegro napewno mają to w serwisie

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: no właśnie,olej sam sie wyciśnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaaaaa lepeij dmuchac na zimne

przyznam ze nigdy nie skladalem silnika bez wyciskania szklanek

a tylko dlatego ze wiele razy naprawialem glowice ktore mialy nie wycisniete kompensatory

do wymiany zawsze byly zawory i prowadnice

taka operacja trwa kilka minut ale moze uratoqwac ladne pare zlotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie prowadnice? :mysli: jak ręcznie zakręcisz wałem to nie powinno sie nic stać,wałki zrobią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...