Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czyszczenie przepływki


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest sens czyszczenia przepływki? Rzeczywiście widzicie różnice w pracy silnika później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatne szarpanie zniknelo przy dynamicznym przyspieszaniu

mierzona wartosc przepływu powietrza na vagu podczas jazdy wrócila do porzadanej liczby, a mialem nizsza o ok 10 g/s w mojej sytuacji wiec moge powiedziec ze troszke pomoglo

uzywalem preparatu z liqui moly:

main.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem ze mi obroty skaczą na wolnych, podłączyłem go do kompa i sczytał błąd sterownika wolnych obrotów. Po czym gadałem z mechanikiem to gdy mu opisałem problem powiedział ze to jest właśnie sterownik i dodał żebym go wyczyścił nitro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 70 przed, ok 82 po

na nowej jest ponad 130 mg/s. metoda dobra ale na chwile. jak mocno zajechana to juz nic nie pomoże. polecam regenerowane bosha koszt około 400 zł minus kaucja za zdanie 100 zł. wymienilem już kilka i latają aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówili mi ze ma pokazywac 80 % mocy

czyli pokazuje tyle ile powinno

chcialbym zeby pokazywala chociaz 130 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: no tak mówimy o 1.6. a kto ci powiedział że ma pokazywac 80%???? sprawdz od kiedy ta przepływka jest w aucie jak od nowości to wiesz co masz z nią zrobic......

grzes1150 nie masz sie co chwalic u mnie na max obciązeniu tez jest ponad 160mg/s :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w B6 ciężko jest rozebrać tą przepływkę? Chciałem się kiedyś za nią zabrać,ale za bardzo nie wiedziałem jak ją rozkręcić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic trudnego :kox: W moim ALT jest taka z wyglądu jak w tym linku:

http://www.samnaprawiam.com/poradniki-2647-czyszczenie-przeplywomierza-bosch-bmw.html

:shocked: Miałem już kupić ten CRC kontakt do czyszczenia przepływek, ale chyba się na razie wstrzymam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbierałem tego, ale tak bez rozbierania, patrząc od strony dolotu wygląda że przynajmniej w ALT jest taka jak w tym linku. Jeśli byłaby zwykła przepływka z gorącym drutem czy blaszką problemu by nie było bo można ją łatwo wyczyścić i nic się tam nie uszkodzi jeśli się to z głową robi. No ale w tym przypadku :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...