Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 ADR ADP Termostat


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba :a4fan: ma to do siebie bo kilku znajomych ma podobny problem z temperaturą i wskazaniami, i VW Passat B5 też. Moja niunia zresztą nie pozostaje w tyle :D Przeczytałem chyba wszystkie posty na ten temat i nadal nie wiem co wymienić , chyba i termostat i czujnik, choć temperaturkę w środku mam OK (chyba ;) ), ale wskaźnik cały czas wskazuje niedogrzanie, tylko na postoju osiąga 90 stopni a w chwilę po ruszeniu temperatura spada, nawet przy przysłoniętym grillu. Poczekam na jakiś cieplejszy dzień i pobawię się w mechanika, oby pomogło. Miło by było popatrzeć na tę wskazóweczkę po środku skali podczas jazdy.

Pozdrawiam. :a4fan::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha a u mnie po wymianie czujnika było ok. wskazówka wedrowała ładnie na 90 i sterczała- w mieście... po wyjechaniu w trase przy 100 zaczela spadac tak do 85. przy 140 do 80. termostat do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zegarach stoi ładnie na 88-90 stopni ale vag pokazuje 73.5 pytanie co zmienić czujnik czy termostat

czujnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak zrobię i zobaczymy co się będzie działo dodam że u mnie skacze w dół spada na budziku podczas jazdy do 70 nie wiem jak to wygląda na vag bo nie podłączałem podczas jazdy rano podpiąłem vag i sprawdziłem w instruments 17 wyszło mi 30 stopni a temperatura na zewnątrz była pół stopnia na minusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gorąco.Czytałem dozo wątków na ten temat,a ja mam taki problem :(ze autko nie trzyma mi temp.Jeśli już dojdzie do 90 a będę jechał powyżej 100 to temp zaczyna spadać.Natomiast jeśli zwolnię to znów rośnie.Wymieniłem juz 2 termostaty i to nie takie byle jakie.Po podłączeniu pod komp. pokazało mi błąd czujnika temp.Wymieniłem czujnik a komp. na nowym czujniku nadal pokazywał błąd.Myślałem ze mimo ze nowy jest zły. Oddałem do reklamacji lecz okazało sie że jest ok.Założyłem go ponownie i cały czas komp pokazuje bład czujnika.i temp nadal spada,i nie mam pojecia co z tym zrobic. Prosze pomóżcie. POZDRAWIAM.

Scaliłem Twój temat, tutaj są pytania i odpowiedzi nt temperatury

[spedyt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc cały czas komp pokazuje błąd 16500-błąd czujnika temp cieczy chłodzącej. Po wykasowaniu pojawia sie ponownie po przejechaniu kilku km. A co do termostatu to 1-był MotoRed natomiast aktualnie mam "Gates" (nie wiem czy to się dokładnie tak pisze) Sprawdzałem dzisiaj na klimatroniku i różnica w temp-miedzy blatem a klimatronikiem jest ok (5-8)st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik dobierali mi w sklepie czarny 4-ro pinowy i i mówili ze idzie tylko taki a na nim są tylko takie oznaczenia 3232 i O6G firmy EPS(na opakowaniu symbol jak na starym czujniku 058 919 501 A)

Natomiast na starym jest więcej lecz ja sie nie orientuje tj. ori AUDI 058 919 501 A 12V[br]Dopisany: 14 Luty 2008, 12:10 _________________________________________________ Witam ponownie.Rozwiązałem swój problem.Błąd czujnika pokazywało mi ponieważ to była wina kabli.Natomiast co do temp to wymieniłem znów termostat lecz tym razem na ori i jest wszystko OK :rolleyes: pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heyka

odgrzebuje stary temat bo mam pytanie podobne do waszych,

wskazówka na zegarach pokazuje ładnie zawsze 90, szybko sie nagrzewa i w ogóle fajnie ALE TYLKO JAK KLIME MAM WŁĄCZONĄ !!!!

jak tylko dam klime na Econo od razu temperatura spada do 70 i tak stoi cały czas

nie miałem jeszcze okazji sprawdzić na klimatronicu wskazań ale dziś to zrobie

może ktoś miał taki problem ? teraz jest środek lata i temperatura powinna stać na 90 cały czas a stoi na 70

wystarczy że włącze klime i od razu leci jest na 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje sie iz powietrze owiewajace nagrzewnice zabiera troche ciepla na wnetrze auta. termostat nie trzyma temp tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde czyli termostat wymienić ? poza tym mam wysokie spalanie około 12-13 l benzyny przy spokojnej jeździe, ale mam też błąd N156 i sondy lambdy więc spalanie pewnie jest też od tego uzależnione

doppiero kupiłem autko i próbuje dość z nim do ładu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to masz jedne sade przed katalizatorem, nie kupuj sady z alegro za 100zl, wyrzucisz pieniadze w bloto najlepiej orginal, lub zamiennik magneti marelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może źle sie wyraziłem ale jak wyłącze klime to wskazówka po jakichś 5 minutach spada na 70 stopni a jak włącze to znowu sie podnosi do 90 stopni ale to trwa około 5 minuit jazdy

dziś będę walczył z tym to napisze co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej bedzie jak podepniesz Vaga, bedziesz wiedzial czy to nie czujnik, jesli nie on to termostat lub wizkoza, co do twojego problemu to po wlaczeniu klimy zalacza sie drugi wentylator i dla tego temperatura pewno spada, ale tak nie powinno byc, samoczynnie on sie tez zalacza gdy temperatura przekroczy powyzej 100st, albo czujnik wariuje albo termostat ewentualnie wiskoza ale to najmniej prawdopodobne, sprawdz jeszcze temperature na klimatroniku, co do sondy to orginal cos kolo 700zl a zamiennik okolo 400. Jesli na klimatroniku bedzie trzymal 90 ewentualnie 2 stopnie w dol lub w gore, a na zegarze 70 to czujnik do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...