Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne dzwonienie i grzechotanie w silniku


damianquattro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !!

Mam pewien problem i bardzo proszę o pomoc. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że jak puszcze gaz i auto spada z obrotów słychać dziwne dzwonienie i grzechotanie w silniku. Kiedy zaś dodam gazu to przestaje. Jak silnik jest zimny to nie ma reguły kiedy dzwoni,raz jak wchodzi na obroty raz jak z nich schodzi. Przedstawię dwa filmiki jak auto chodzi kiedy jest zimne i jak jest zagrzane.

Link do filmiku jak auto jest zimne :

Link do filmiku jak auto jest już zagrzane :

CO TO MOŻE BYĆ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jak by coś wpadalo w rezonans.Wydaje mi się że bardziej dzwoni po lewej stronie z okolic kolektora wyd.Może jakas śruba się poluzowala? Najlepiej stetoskop albo rurke przystaw so ucha i nasluc**j,tyko uważaj na ruchome elementy.

wysłane za pomocą tapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz N75 i zobacz czy coś się zmieni, obstawiam luźną klapkę wg, ale ogolnie kultura pracy jest kiepska twojego motorku... u siebie mam to samo, przy wyzszych obrotach na jałowych powyzej srednich obrotow praca silnika jest bardzo taka brzydka, jakby rzęził pomimo dobrego napięcia napinacza... przymierzam się i tak do jego wymiany z łańcuszkiem a także do regeneracji głowicy, bo troche mnie to irytuje, powinien chodzić jak pszczółka a rzęzi

---------- Post dopisany at 23:45 ---------- Poprzedni post napisany at 23:44 ----------

ps. dopiero zobaczylem filmik gdzie naciskasz na napinacz, obawiam się że to jego koniec bo nie powinien praktycznie w ogole się uginać, przynajmniej ja swojego nei mogłem tak naciskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo założyłem kilka dni temu temat http://a4-klub.pl/1-8t-212/puszczeniu-gazu-grzechotka-275883/ w tym temacie jest jeszcze jeden link gdzie było dużo więcej opinii i rozwiązań ja jeszcze z tym sie nie uporałem ale wychodzi no to jak większość mówi na klapkę WG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij/odkrec katalizator i powienienes miec jakos dostep do nitu klapki, po prostu zaklep go mocniej, regulacja nic ci nie da bo dalej bedzie ci dzwonic po czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij/odkrec katalizator i powienienes miec jakos dostep do nitu klapki, po prostu zaklep go mocniej, regulacja nic ci nie da bo dalej bedzie ci dzwonic po czasie

o jakiej regulacji mowisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napinacz nie powinien czasem bardziej oporować? kolega nie naciska bezpośrednio na niego, stawiam, że jakby właśnie pionowo na jego środku naciskać to jeszcze barzdziej uginałby się.

aha, pokrywa nie ma wytartych śladów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest troche szerzej to opisane: http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/terkocze-pierdzi-zejsciu-obrotow-243659/

juz wiem, o jakiej regulacji pisał pioteros.

i mnie to czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw luzujesz obydwie nakretki, potem dociskasz maksymalnie klapke/jej ciegno w strone gruszki czyli w lewo na rysunku, dojezdzasz prawa nakretka do klapki tak zeby nie bylo luzu i krecisz jeszcze 3 całe obroty, potem kontrujesz tylko lewa nakretka i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po wymianie filtrów i oleju i u mnie zaczęło w taki sam sposób grzechotać. Wcześniej tego nie było. Obstawiać łańcuch czy tą luźną klapkę WG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju i filtra nie ma nic do klapki.Jaki olej miałeś i jaki zalales?Może masz słabe ciśnienie?

wysłane za pomocą tapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...