Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?


stomi

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie czeka mnie wymiana błotników. Jeszcze maskę mam do zrobienia bo odpryski od kamieni..  Jak myślicie przy ly7j raczej nie obejdzie się bez cieniowania drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2013 o 17:39, rakud29 napisał:

koledzy kazdy pisze ze sie mu pojawia ale co zrobic poznie ja mialem tez rdze na przednich blotnikach bylo malowane juz dwa razy i co 1 rok gora 1.5 znowu wychodzi moze ma ktos jakis sposob jak to zabezpieczyc i czym zeby juz tam sie rdza nie pokazywala

Wymiana na dobry zamiennik i będzie spokój a cena niższa od kosztów 2-3 regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie wymiana lewego przedniego błotnika w aucie.

Czy taki będzie odpowiedni: https://allegro.pl/blotnik-audi-a4-b6-b-6-00-04-lz9w-czarny-l-z9w-i7525338017.html

Czy macie coś lepszego do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałem od nich dla znajomego tylko z dopiskiem ocynk ,spasowanie i kolor ok,na szarym jest minimalna różnica w odcieniu ,ale trzeba się przyjrzeć ,do paska brałem maskę i błotnik w czarnym kolorze i praktycznie nie widać różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2018 o 13:18, greg2505 napisał:

To już loteria, dla znajomego zamawiałem  i jeden ok, drugi zaokrąglony, trzeba by w sklepie zamówić, możesz wtedy odebrać jak będzie ostry i dać do lakiernika 

O co chodzi z zaokraglonymi albo nie? Dobra nie bylo pytania juz wiem...

Edytowane przez Wiktoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Wiktoro napisał:

O co chodzi z zaokraglonymi albo nie? Dobra nie bylo pytania juz wiem...

A zamawial ktos LY3J????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozróżnic zamiennik od oryginału?

Czeka mnie wymiana moich błotników i szukam oryginałów jako dawców do lakierowania, ale nie chciałbym sie naciąć na zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym jak są wykonane. Zamienniki będą nie starannie wytłoczone przy mocowaniach. Oryginały są ładnie wykończone (zaokrąglone na kantach) zamienniki nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Voucher napisał:

Jak rozróżnic zamiennik od oryginału?

Czeka mnie wymiana moich błotników i szukam oryginałów jako dawców do lakierowania, ale nie chciałbym sie naciąć na zamienniki.

Na zamiennikach jest przeważnie napisane made in taiwan , u góry ta część co zakrywa maska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Langista napisał:

Tym jak są wykonane. Zamienniki będą nie starannie wytłoczone przy mocowaniach. Oryginały są ładnie wykończone (zaokrąglone na kantach) zamienniki nie.

Zakładałem kilka zamienników i powiem ci,  że przy mocowaniach były b.d. wykonane , jedyne co się nieraz trafi to zaokrąglenie przy lampie, w ori jest na ostro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

A jakie zamienniki polecacie pod baze do lakierowania?

Niestety uzywki to pruchno.. ;/

Znalazłem np cos takiego:

https://allegro.pl/oferta/blotnik-prawy-lewy-audi-a4-b6-nowy-germany-tuv-7817404808

Edytowane przez Voucher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywalem sie w IC - maja dostepne błotniki BLIC

natomiast Kipard ma dostepne błotniki TYG lub AP, które pochodza z Tajwanu.

Mieliście z którymiś styczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2018 o 23:12, Miras95 napisał:

Błotnik dotarł i jest już założony. Ze spasowaniem nie było problemu,siadł prawie idealnie.Kolor też pasuje. Widać że błotnik przed malowaniem był zakonserwowany czymś od środka ale ja i tak poprawiłem jeszcze barankiem. Brałem tak jak większość osób od zderzakiwkolorze.

24qsc20.jpg

dwb9cz.jpg

 

2cys9d5.jpg

Minął prawie rok od założenia i już nie jest tak kolorowo. 3 odpryski aż do gołej blachy gdzie przy prawym błotniku który jest od nowości nie ma wcale takich dużych  odprysków a już kilkanaście lat ma. Tak że powłoka lakiernicza d*py nie urywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dając ori do lakiernika też nie masz pewności , że po jakimś czasie nie odpryśnie, no i wyjdzie trochę drożej , tu masz błotnik i lakierowanie w cenie samego lakierowania , albo i nie wystarczy, coś za coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czeka mnie wymiana błotnika prawego przedniego.

Szukam czegoś w internecie. Stąd mam pytanie. Moje auto to oczywiście A4 B6 1,9 TDI kombi 2004 r. Znalazłem powiedzmy takowy błotnik. Jednak mam pytanie czy będzie pasował?

AUDI A4 B6  2003 KOMBI, SILNIK 2.5 TDI AKE 180PS, skrzynia automatyczna, wersja europejska.

Czy taki bedzie pasował do mojego? Czy jednak różnią się te błotniki czymś jeśli chodzi o rok i rodzaj auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma skrzynia do błotnika kolego? Będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak rozpoznac czy błotnik jest oryginalny?, zauważyłem że na moim uszkodzonym oryginale, jest numer dwucyfrowy na dole przy mocowaniu, ten który kupiłem tez ma numer w tym samym miejscu. Lakiernik twierdzi ze to podróbka,  na zamiennikach sprzedawanych w internecie nie ma tego numeru, i ogólnie wygląd jest inny, zaczepu itp.. i sam juz nie wiem jak to jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...