Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?


stomi

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nigdy nie bawiles sie w blacharke. Jesli brakuje ponad 0,5 cm to zaczyna sie problem, i dlatego taki element montujesz przed malowanie i ewentualnie poprawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam alternatywy dla nowego błotnika z aso. Rozważam 2 opcje. Zdrowy używany do odmalowania (na razie nic ciekawego nie znalazłem) i jakiś dobry zamiennik. Na chwilę obecną nie znalazłem nic lepszego niż Blic 6504-04-0019311Q. Macie jakąś mete na dobre zamienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdy nie bawiles sie w blacharke. Jesli brakuje ponad 0,5 cm to zaczyna sie problem, i dlatego taki element montujesz przed malowanie i ewentualnie poprawiasz.

no cóż...widocznie mamy odmienne poczucie estetyki. Może ty lubisz bawić się w akrobacje z koreańskim błotnikiem i dostosowywanie reszty auta do chińskiego bubla przez podgrzewanie zderzaków itp.

Witam,

szukam alternatywy dla nowego błotnika z aso. Rozważam 2 opcje. Zdrowy używany do odmalowania (na razie nic ciekawego nie znalazłem) i jakiś dobry zamiennik. Na chwilę obecną nie znalazłem nic lepszego niż Blic 6504-04-0019311Q. Macie jakąś mete na dobre zamienniki?

z tego co słyszałem to Blic jest chyba najbardziej zbliżony do oryginału, ale weź pod uwagę że to nadal nie jest TO. Pierwszy wariant raczej odpada, bo zdrowy używany będzie miał co najmniej 12 lat. Musiałby pochodzić z Włoch i być prawie nie używany. Zwróć uwagę na kilku sprzedawców na allegro z oryginalnymi nowymi częściami które posiadają drobne fabryczne uszkodzenia (małe wgniotki, zadrapania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zwróć uwagę na kilku sprzedawców na allegro z oryginalnymi nowymi częściami które posiadają drobne fabryczne uszkodzenia (małe wgniotki, zadrapania).

tylko prawe :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee...to słabo szukałeś. Jest lewy przedni nowy oryginał lekko uszkodzony - tzn. 2 wgniotki za całkiem rozsądną cenę. Z tego coi mi sprzedawca powiedział, błotnik jest cechowany w miejscu ślizgu (a więc się zgadza) i ma naklejke VW/Audi, która co prawda odpadła, ale jest.

Edytowane przez kiko79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee...to słabo szukałeś. Jest lewy przedni nowy oryginał lekko uszkodzony - tzn. 2 wgniotki za całkiem rozsądną cenę. Z tego coi mi sprzedawca powiedział, błotnik jest cechowany w miejscu ślizgu (a więc się zgadza) i ma naklejke VW/Audi, która co prawda odpadła, ale jest.

Jak go nie bierzesz to podaj link

[emoji6]

Edytowane przez Bull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz:

http://allegro.pl/audi-a4-b6-blotnik-przod-nowy-oryginal-uszk-i6285297381.html


ja swój prawy przód brałem od sprzedawcy Tomek5020. Jak powiedział, że oryginał bez rdzy to faktycznie tak było. Błotnik cechowany na ślizgu, bierze z jakiejś demontowni w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz:

http://allegro.pl/audi-a4-b6-blotnik-przod-nowy-oryginal-uszk-i6285297381.html

ja swój prawy przód brałem od sprzedawcy Tomek5020. Jak powiedział, że oryginał bez rdzy to faktycznie tak było. Błotnik cechowany na ślizgu, bierze z jakiejś demontowni w Niemczech.

Dzięki! Zabrany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z korozją na błotnikach przednich. Cały rant wewnętrzny jest zjedzony, purchle na krawędzi zewnętrznej. Myślę nad wymianą ponieważ koszt naprawa(o ile w obecnym stanie można to naprawić) wyniesie mnie tyle co zamiennik pomalowany pod kolor z dostawą. Stąd też chciałem zapytać czy ktoś może korzystał z zamienników, czy są związane z nimi jakieś problemy oraz czy ktoś może dokonywał zakupów w tym sklepie: https://kipard.pl/i jest wstanie podzielić się opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pare dni temu poruszalem temat.. :)http://a4-klub.pl/index.php?/topic/367272-blotnik-oryginal-czy-zamiennik/ , moze pomoglem :P


a jeśli Cię interesują strony internetowe to ja pytałem w ;

http://www.polcar.com/

http://e-katalog.intercars.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamiennik to należy liczyć się z tym, że spasowanie będzie trudne. Ile byś nie wyginał tego błotnika i kombinował to efekt końcowy będzie DALEKI od ideału. Jeśli zamiennik w kolorze, to licz się z tym że różnicę odcienia z drzwiami będziesz miał jak CHOLERA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem zamiennik pod kolor i wyszło średnio do tego bez polerki było widać różnice, po polerce i wosku wyszło znośnie. Montowałem też zamiennik który gość kupił w osiedlowym lakierniczym, z tego co mówił zapłacił za niego poniżej 100zł, po drobnych korektach i lakierowaniu wyszło naprawdę ładnie i cięzko było poznać że coś było robione.

Przerabiałem też malowanie ori błotnika na aucie i niby robota zrobiona była profesjonalnie a po 3 latach ruda wyszła dwa razu mocniej, przerabiałem też piaskowanie ori błotnika a potem za***iście profesjonalne lakierowanie i puki co mija 5 lat i jakos nic nie widać a auto jeździ koło mojej chaty tyle że koszta wyszły naprawde duże i ja bym sie na to nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że te zamienniki które kupujesz pod kolor ile kosztują. Najtańsze są po 80zł najdroższe po 160. W lakierniczym bierzesz w ręke i wybierasz na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja zamienników pod kolor nie kupuję. Raz dałem sobie założyć zamiennik Tang Yong, czy jakoś tak, i po tygodniu był demontaż bo mnie zemdliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Audi pod koniec produkcji B6 poprawiło może przedmiotowy styropianowy element w błotniku? W katalogu ETKA online znalazłem poniższe info:

15 8E0821197
sealing piece / adapt with workshop equipment / F >> 8E-3-130 000*
(15) 8E0821197B
sealing piece / adapt with workshop equipment / F 8E-3-130 001>>*
Czy 8E0821197B jest w jakiś sposób mniej problemowy od 8E0821197?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz:

http://allegro.pl/audi-a4-b6-blotnik-przod-nowy-oryginal-uszk-i6285297381.html

ja swój prawy przód brałem od sprzedawcy Tomek5020. Jak powiedział, że oryginał bez rdzy to faktycznie tak było. Błotnik cechowany na ślizgu, bierze z jakiejś demontowni w Niemczech.

Dzięki! Zabrany ;)
Wczoraj odebrałem auto od lakiernika. Wszystko gra, spas jak należy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest dobra wiadomość. Czyli mozna znaleźć do B6-tki coś dobrego za rozsądną cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na ruski rok można... ale kupić coś na już to raczej trudna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...