Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu - procedura


lukisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Możecie w skrócie napisać na czym polega procedura poprawy konta odchylenia wałków?

Miałem robiona kapitalkę i po tym jak mechanik złożył mi rozrząd na blokadach mam 28 stopni odchyłu na jednym wałku wydechowym. Zaproponowałem, że zabiorę auto do specjalisty w tym temacie żeby ustawił poprawnie a on za to zapłaci (o ile nie było jeszcze kolizji oczywiście bo nawet tego nie wiem a jest możliwe przy takim odczycie).

Mechanik jednak stwierdził że sam to poprawi jednak mam wątpliwości co do jego umiejętności w tym zakresie.

Jeśli faktycznie robił na blokadach i wg procedury to nie wyobrażam sobie skąd aż takie przestawienie.

Chcę wiedzieć na czym polega ustawianie żeby skontrolować czy wie chociaż co ma robić czy nie wie ale będzie próbować...

Czy możliwe jest żeby po ustawieniu na blokadach były takie rozbieżności? Jeśli tak to poprawek dokonuje się bez blokad? W którą stronę trzeba przestawić odchylenie na plus a w którą na minus? Z jakim momentem powinny być przykręcone śruby od kół? Może coś tu spierdzielił i się przekręciło...

 

Jeśli ktoś by Ci odpowiedział na te wszystkie pytania to nie miałby pracy więc nie oczekuj, że ktoś Ci powie jak ustawić kąty na wartości bliskie 0. Jeśli z blokadami robił to może miałeś już te wartości przed wymianą? Chyba, że nie miał blokad..

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję instrukcji jak to zrobić żeby było w okolicach 0. To z miłą chęcią zlecę polecanym przez niemal wszystkich z tego forum specjalistom z Sulejówka jak będę w PL. Chciałbym jedynie mieć do tego czasu silnik...

28 stopni to jakby nie było spore przestawienie ponad próg tolerancji i zastanawiam się czym może być spowodowane.

Reszta wałków mieści się w granicach 5 stopni. Na blokadach robił na pewno bo sam mu ten silnik dostarczyłem składany od podstaw na blokadach do sprawdzenia ustawienia rozrządu i wsadzenia do auta.

Znajomy zasugerował wadliwe koło lub niedokręcone z odpowiednią siła. Btw powinno być 100nm na każde koło-już się dowiedziałem. Czy ktoś może taką diagnozę potwierdzić lub wykluczyć? Na co jeszcze zwrócić uwagę? Może jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się że same blokady to chińskie gó*no  i nie da się  ustawić w granicach normy.

Zadzwoń  do Sulejówka i sie dowiesz. A jak chcesz jechać to radzę zapisać się do kolejki... dochodzą prawie do miesiąca..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Olsztynie też jest specjalista od tego motoru z dostępnością nie jest aż tak źle u niego :wink: tylko że jest jedno ale nie ustawi ci rozrządu czy tam wymieni jeśli coś innego powiązanego z tym będzie nie sprawne i on to wyłapie.  Albo wtedy złoży motor i odda ci w takim stanie jak mu dostarczyłeś albo zdecydujesz się na naprawę i dodatkowej usterki. Dla mnie jest to działanie na plus bo nie ma zwyczaju zrobić tylko tego co chce klient i wypchnąć z garażu mimo iż to nie będzie dalej działać poprawnie. Ale dla innych może być na minus to zależy od człowieka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mam pytanie do was czy jest ktoś ustawi rozrząd na blokadach w mazowieckim lub lubelskim . dzwoniłem do sulejówka tam gdzie kiedyś to robiłem to powiedzieli mi ze już nie bawią się w takie rzeczy  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odkopię i zapytam tutaj. Czy ktoś z was miał rozszczelnione fazatory? Na Olx znalazłem gościa z Rzeszowa, co cały komplet regeneruje za 1800 zł. Mi mechanik mówił, że podczas składania jak zakładał to z jednego fazatora olej wyciekł, wytarł i nic więcej nie zleciało to założył. Nie było pewności czy to faktycznie z niego było, czy po prostu wcześniej naleciało tam oleju i teraz spłynęło (silnik był uszczelniany bo lało się dosłownie z każdego miejsca ale pasek był suchy)

Zastanawiam się czy warto oddawać takie coś do regeneracji (koleś daje 2 lata gwarancji) czy olać sprawę. Generalnie regeneracja 1800 zł za komplet, a kupno nowych ok 6000 za komplet robi różnicę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy tylko wymienić profilaktycznie uszczelkę tam?
Z drugiej strony jeśli test fazatorów wypadnie pomyślnie i nie będzie wycieków to nic bym nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik właśnie dzisiaj do kupy poskładany, zostało tylko kolektor ssący założyć i jutro pierwsze odpalenie po uszczelnieniu to wyjdzie czy skądś się leje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniasz rozrząd i poluzujesz śrubę na fazatorach to zawsze poleci trochę oleju. Jest to normalna rzecz, można się pokusić o wymianę oringów, ale nie jest to konieczne. Ja osobiście tego nie zrobiłem i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do tego doszliśmy z mechanikiem, bo po poskładaniu rozrząd suchutki. Jedyne co to chyba pompa wspomagania już do wymiany, bo pomimo zalania płynu z normą VW (końcówka 002 bodajże) pompa praktycznie nie podaje ciśnienia na wolnych obrotach, a po przegazowaniu wyje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by komuś była potrzeba dokładna instrukcja wymiany rozrządu ASN AVK to posiadam , najlepiej podać FB albo nr tel ponieważ nie mam skanera a mam to wydrukowane mogę zrobić foto i przesłać 5 stron obszernej informacji . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś polecić kogoś od wymiany rozrządu w okolicach Mława, Ciechanów, Przasnysz? Pisałem do kolegi @Kruk_89ale niestety nie odpowiada może ma ktoś namiary na tą osobę z Olsztyna o której pisał kolega? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej Ci będzie uderzyć do speców z Sulejówka: 

I2oWoKQE6n3jzrDkTfqVjdD0jVnTPE0_r9fpNoak
AUTO-SERWIS-WULKANIZACJA-LESINSKI.BUSINESS.SITE

Wulkanizacja w: Sulejówek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyłącze się do tematu moze ktos z wielkopolski ogania dobrze rozrząd w ASN i czy mozna jakies namiary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z kujawsko-pomorskiego ogarnia takie rzeczy ?

Prócz serwisu u osy

Edytowane przez Bakonfs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...