Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu - procedura


lukisz

Rekomendowane odpowiedzi

hahahaha dobre czyli zabawa na calego :)

mam pytanie siadł mi czujnik polozenia walu G40 (crankshaft sensor) przegladam wszedzie i nie moge go znalesc i na dodatek jest ciasno :( zeby operowac prawidlowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak ustawić góre na "0" bez kilukrotnego zdejmowania dekli to jeszcze nikt na forum nnie powiedział i pewnie nie powie...

Używanego nie ustawisz na 0 za 1,2 a nawet i 3 razem. Zawsze będzie odchylenie o pare stopni na jakimś wałku. To nie są nowe auta więc i części sa wyeksploatowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chciałbym wymienić rozrząd w audi A4 B6 3.0 v6 Quattro. Szukam mechanika ze Śląska, a najlepiej z okolic Katowic. I mam pytanko. Gdzie mogę sprawdzić serię silnika czyli czy jest ASN czy jakiś inny??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod napisem V6-3.0 na kolektorze jest naklejka z typem i numerem silnika .

Na dole masz pasek z numerem do mnie , warsztat mam w Czeladzi , zapraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod napisem V6-3.0 na kolektorze jest naklejka z typem i numerem silnika .

Na dole masz pasek z numerem do mnie , warsztat mam w Czeladzi , zapraszam .

BTW W jakiej cenie ustawienie wałków na okolice 0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha dobre czyli zabawa na calego :)

mam pytanie siadł mi czujnik polozenia walu G40 (crankshaft sensor) przegladam wszedzie i nie moge go znalesc i na dodatek jest ciasno :( zeby operowac prawidlowo

EEE tam gadasz ciasno, nic z tych rzeczy, nic podobnego :) wymieniałem zaraz jakoś jak tylko kupiłem autko to się czujnik skończył i bez kłopotu zabieg nie skomplikowany :P

Jak podniesiesz autko i wejdziesz pod spód, to masz go po stronie lewej. Kabelek idzie do góry, jest zawinięty w tę osłonę termoizolacyjną chroniącą od ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również odwiedziłem Sulejówek i polecam zakład z ustawień 5 6 5 8 teraz jest -1 0 0 1 , co mogę powiedzieć silnik lepiej się zbiera od dołu i czuć różnicę , także jestem mile zaskoczony , opłacało się lecieć 300km :) w 100% mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Przymierzam się do wymiany rozrządu i dziś postanowiłem looknąć na blok 093.

Mam w nim 3-3-9-3

Pytanie czy jest się czym niepokoić, czy same ustawienie wałków przy wymianie rozrządu powinno pomóc?

Auto ma teraz 168kkm i już raz miało wymieniany rozrząd w ASO w Szwajcarii przy 80kkm.

Miało też akcję serwisową w 2011 na cewki.

Z tego co wiem to odchylenie. W trzecim bloku to wałek wydechowy chyba?

Czy podwyżenie odchylenia tego walka może być przez złe ustawienie jego czy też może tak się dziać jak by przy szwankujących wcześniej cewkach kat się przytkał?

Może nader wybiegam do przodu, ale staram się przygotować na różne warianty :).

Moje 3.0 V6 jest jakoś mocno cichutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

zkupilem niedawno 3.0 ASN wszystko było niby ok ale po kilkunastu km wyskoczy błąd check engine.

podjechałem do zaprzyjaźnionego mechaniora podłączył pod kompa i o wskoczyło kilka błędów sonda lambda i położenie wałka po przejrzeniu dokładniej orzekł przestawiony rozrząd pytanie moje czy znajde gdzies niedaleko olsztyna jakiegos ogarnietego mechaniora co bedzie potrafil to ustawic i jakie moga byc koszty takiego ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam w nim 3-3-9-3
Pytanie czy jest się czym niepokoić

Wszystko w dopuszczalnej normie (-16...+16), ale jak będziesz wymieniał rozrząd to doreguluj wszystkie wałki na 0 :hi:



czy znajde gdzies niedaleko olsztyna jakiegos ogarnietego mechaniora co bedzie potrafil to ustawic i jakie moga byc koszty takiego ustawienia?

Na forum kilka osób skorzystało z usług warsztatu w Sulejówku k. Warszawy i są zadowoleni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat...

znacie dobrego fachmistrza od rozrzadu w woj małopolskim lub podkarpackim?
szykuje się do wymiany w swoim BDV 2.4 V6

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój silnik w porównaniu z ASN-em to bułka z masłem do ustawienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat...

znacie dobrego fachmistrza od rozrzadu w woj małopolskim lub podkarpackim?

szykuje się do wymiany w swoim BDV 2.4 V6

pozdrawiam,

Małopolskie i Podkarpackie to nie znam, ale miałem przyjemność wymieniać rozrząd w Sulejówku pod Warszawa.

Warsztat już z resztą wspominany na forum i z tego co wiem to przylatują do nich z całej Polski.

Naprawdę GODNI POLECENIA, robili już dużo ASNów, a że czekałem na miejscu to miałem okazję przyglądać się pracy obu panów.

Mega czysta i precyzyjna robota, żadnych wyrywać kostek, zapinek plastyków itp.

Jak rozebrali tak złożyli ze śrubkami w tym samym miejscu co były.

Trochę to trwało, ale ustawili wszystko na 0,0,0,0 :)

Wyjechałem zadowolony, może trochę lżejszy bo wymieniałem wszystko z dekielkami na kołach i uszczelkami dekli, ale na FV :)

Sam teochę mechanikuję i poprzednie ACK sam rozdząd dłubałem, więc widziałem czystość i precyzję pracy tego warsztatu.

Może daleko, ale według mnie warto.

Z tego co mówili to mają trochę osób które przylatują już po wymienionym rozrządzie gdzie indziej, ale że wymieniali bez wiedzy i sprzętu to im motor kuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wrażenia przed i po z pracy motoru?

Jakie miałeś rozbieżności w grupie 093?

Poprzednio miałem 3-3-9-3, ale była to wymiana zaraz po zakupie auta i nie zdążyłem zebrać różnic :)

Jedno co pamiętam, to mimo 80k na zestawie jakie było zrobione, to pasek i napinacz były jeszcze git, ale jedna z rolek ori, kulała już i ją słyszałem przez chwilę po uruchomieniu auta.

Rozrząd ważna rzecz i lepiej mieć pewność właściwego ustawienia i wymiany, żeby nie wymienić kilku innych elementów szukając przykładowo usterki pływania obrotów.

W każdy razie chodzi równo i elegancko się wkręca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą i tak miałeś dobrze złożony rozrząd, lepiej niż ja mam obecnie, aż wstyd mówić jakie mam wartości po wymianie :facepalm:

To jeszcze podjedź do ASO gdzie wymienią Ci za friko wszystkie cewki, o ile wcześniej z tej akcji serwisowej nie skorzystał poprzedni właściciel :)

Plus nowe świeczki do kompletu co by nigdy szkodliwych dla katalizatorów missfire'ów nie było :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą i tak miałeś dobrze złożony rozrząd, lepiej niż ja mam obecnie, aż wstyd mówić jakie mam wartości po wymianie :facepalm:

To jeszcze podjedź do ASO gdzie wymienią Ci za friko wszystkie cewki, o ile wcześniej z tej akcji serwisowej nie skorzystał poprzedni właściciel :)

Plus nowe świeczki do kompletu co by nigdy szkodliwych dla katalizatorów missfire'ów nie było :wink:

Cewki były wymieniane przez poprzednika jeszcze w ASO Szwajcaria.

Świeczki właśnie muszę dłubnąć.

Co do rozrządu to zapewne są dopuszczalne tolerancje wskazań bloku 093 na które ma wpływ choćby pasek innej firmy i przykładowo 2mm różnicy w długości.

Wiadomo, że im szczelniej wszystko podomykane tym lepiej, ale ASO się nie bawi w takie ustawianie rozrządu.

Chyba jest to jak z wymianą oleju w Tipe :) Wszystko ma chodzić do 200k, a potem zmiana fury.

Wymienić w ASO można ale już nie będzie jak w nowym z fabryki.

Dobrze że są ludzie jak ci z Sulejówka, którzy chcą zgłębiać temat i się z tym bawić tyle godzin.

Nic za darmo, ale jest zadowolenie potem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolerancja to [-16...+16] więc zapas jest, jak to w benzyniakach.

W ASO robią tylko na blokadach i biorą za to 1200 brutto, ja miałem robione poza aso (bosch service) na ori blokadach (warsztat pożyczył z pobliskiego aso Audi) i im nie wyszło, choć robili zgodnie z procedurą. Poprawiałem niedawno w innym warsztacie (również na blokadach) i też bez zmian na lepsze, na szczęście też nie na gorsze.

Części kupiłem z górnej półki - min. pasek Conti, rolki i tłumik Ruville'a, pompa wody HEPU - wszystko to na nic...


Chyba jest to jak z wymianą oleju w Tipe :) Wszystko ma chodzić do 200k, a potem zmiana fury.

Dokładnie, dlatego wiele osób nabiera się na to magiczne "lifetime", co niby oznacza "dożywotni" ale tylko dla pierwszego właściciela :facepalm: bo ten zdąży się znudzić autem po 5-6 latach i przejechaniu 150tys.km.

Albo po prostu chce uniknąć kosztownego "dużego przeglądu" w ASO i woli te pieniądze zainwestować w nowe :wink:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolerancja to [-16...+16] więc zapas jest, jak to w benzyniakach.

W ASO robią tylko na blokadach i biorą za to 1200 brutto, ja miałem robione poza aso (bosch service) na ori blokadach (warsztat pożyczył z pobliskiego aso Audi) i im nie wyszło, poprawiałem w innym warsztacie (też na blokadach) i też bez zmian na lepsze (na szczęście też nie na gorsze).

Części kupiłem z górnej półki - min. pasek Conti, rolki i tłumik Ruville'a, pompa wody HEPU - wszystko to na nic...

Chyba jest to jak z wymianą oleju w Tipe :) Wszystko ma chodzić do 200k, a potem zmiana fury.

Dokładnie, dlatego wiele osób nabiera się na to magiczne "lifetime", co niby oznacza "dożywotni" ale tylko dla pierwszego właściciela :facepalm: bo ten zdąży się znudzić autem po 5-6 latach i przejechaniu 150tys.km.

Albo po prostu chce uniknąć kosztownego "dużego przeglądu" w ASO i woli te pieniądze zainwestować w nowe :wink:

Ja mimo dużych upustów w intercars i adpolska zdałem sie na części z warsztatu Sulejówek.

Pasek dali conti, reszta INA. Uszczelki ori chyba?

Tak czy inaczej, wszystko to nie są już według mnie te same części co w fabryce, ale logo jest :)

Według ASO w skrzyni się oleju nie wymienia, a według producenta skrzyni ZF, normalnie jak w silniku powinno :)

Ciekawa rozbierzność.

To samo co z olejem do motoru. Wlałem ten ich "longlife" i już wiem że zaraz wymienię z powrotem na inny.

W motocyklu od Castrola dawno odszedłem i do Audiczki chyba wrzucę teraz Millers'a.

W motocyklu różnica pomiędzy Motulem 5100, a Millersem ogromna, a pomiędzy Castrolem, a Motulem brak słów.

Po prowadzie co user to opinia, ale Ja już w Castrola i "longlife" nie wierzę, chyba że jest jak z proszkiem do prania Naszym i Niemieckim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millers 5W40 EE Nanodrive to bdb olej, ale drogi - bodaj 90zł/l, zamiast niego wolałbym wlać któryś z motorsportowych oliw 5W40, które są w podobnej cenie a teoretycznie jeszcze bardziej wyżyłowane pod wzgl. parametrów.

Dużo ciekawiej pod wzgl. ceny (i równie wysokiej jakości) prezentuje się Motul X-cess 5W40 lub X-clean 5W40, bo bańkę 5l można nabyć za ok. 150zł.

Ten drugi wydaje mi się ciut lepszy, a przynajmniej nowsze normy innych producentów spełnia :hi:

Oczywiście oba powyższe spełniają normę VW502 00 która to jest kluczowa dla tego silnika. Na sikach 5W30 zgodnych z normą VW504 00/507 00 ta jednostka moim zdaniem nie pracuje optymalnie. I nie ma znaczenia czy to Castrol czy Motul, bo miałem przez rok tego drugiego (X-clean+ 5W30) i nie polecam.

W skrzyni to co 60tys.km spece od automatów zalecają wymieniać oleum. Mi jeszcze z 20-30tys.km zostało ale już się zastanawiam czy pchać się w dynamiczną wymianę czy może statyczna wystarczy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...