Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak zapłonu, błąd blokady kierowniczej a4 b8 PROSZĘ O POMOX


przem85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam ogromny problem polega na tym iż pojechałem na zakupy, następnie auto zostało na parkinu.

Po powrocie nie mogę uruchomić auta, po włożeniu kluczyka mam komunikat " Fahrzeug abstelle, lenkung defekt" najgorszy problem jest w tym że nie ma jak auto z holować ponieważ hamulec postojowy blokuje koła. Poczytałem na forach niemieckich i jest to problem z blokadą kierownicy. odłączyłem dziś kostkę z przekładni kierowniczej, niestety nie przyniosło to skutku. Nie wiem jak przeholuje ponieważ hamulec postojowy zablokowany i bez włączenia stacyjki nie jest to możliwe. Auto zostało na parkingu pod super marketem. Proszę o informację, bardzo mi to pomoże ...

Pozdrawiam,:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się właśnie z kolegą o 14 jedziemy z komputerem, tylko nie wiem czy da się coś sczytać, ponieważ nie jest możliwe włączenie zapłonu.

Dodatkowo jeszcze dziś rano po ciężkich zmaganiach parkingowych udało mi się odpiąć wtyczkę z blokady kolumny ale nie przyniosło to skutku. Klemy zostały odłączone na całą noc. Auto jest kompletnie unieruchomione, nawet nie mam możliwości zabrania go na lawetę z powodu włączonego hamulca postojowego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz dwa kabelki kladziesz sie pod tylne koła odlaczasz kostki od silniczków (jesli sa 2 pinowe) to podlaczasz te dwa kabelki jakies zasilanie 12v i sobie odblokujesz silniczki recznego. Nie raz sie robilo w Passatach B6 pod salonem zeby zjeba wciagnac na hale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z nieszczęsnego parkingu supermarketu gdzie unieruchomił się mój pojazd.

Po podpięciu komputera są takie błędy:

Sterownik elek. blokady kolumny kierowniczej J764 kod błędu 2811

Sterownik układu hamulca kod błędu 1316

oraz dodatkowo 3 błędy wycieraczek:

kod błędów 1520 , 908 , 888

wczołgałem się ponownie pod kolumnę odłączyłem wtyczkę od blokady ale to też nie pomogło w usunięciu tego błędu non stop wyskakuje 2811

Panowie jest jakaś opcja jak go uruchomić, sądzę że będę musiał zakupić sterownik na allegro i wymienić go na parkingu.

Przeszukałem dużą liczbę forum ale tylko na jednym poście był taki sam problem w niemczech w nowym aucie, za wiele nie jest opisane poza tym że klient narzekał na auto zastępcze podstawione przez ASO AUDI, poniżej link:

"Lenkung defekt" Fahrzeugtotalausfall : Audi Q3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da przeciez odpiecie blokady kolumny :wink:

Kasowaliscie błedy ? jakie zostają ?

Bledy masz tu ==>

VCDS / VAG-COM: uitleg - tips - trics

VCDS / VAG-COM: uitleg - tips - trics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie, myślałem że to moduł blokady kierowniczej, a jednak to był komfort :facepalm:

musiałem podpiąć baterię 12V do zaciągniętych hamulców ręcznych, na lawetkę do aso nowy komfort kodowanie i auto ożyło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to zlodziej, prosi jak ukrasc na hol i odblokowac hamulec postojowy :naughty::whistling:

Kolego pomyśl a później napisz... odwrotna kolejność nie jest zbyt śmieszna

---------- Post dopisany at 20:38 ---------- Poprzedni post napisany at 20:35 ----------

Jaki miałeś błąd ? U mnie będzie raczej sterownik blokady, ponieważ blokada mi się nie załączyła i w momencie gdy zgasiłem auto na parkingu, usłyszałem takie dziwne trykotanie właśnie w rejonie kolumny kierowniczej.

Zamówiłem sterownik blokady ale nie dotarł jeszcze do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownikiem, rygla, kluczyków i bezpieczeństwa jest komfort moduł 46.

Miałem tez juz zamówioną blokadę, ale kumpel z Danii napisał mi że to brak komunikacji pomiedzy komfortem i tam jest problem.

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w passatach B6 padający rygiel unieruchamiajacy samochód to standard w B8 rzadziej ale też się zdarza

a i jeszcze jedno , nowy rygiel jest czysty tzn trzeba go dopisać do auta więc albo dobry serwis kluczowy albo ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto przewiezione do warsztatu, niestety koledze ciężko wykonać adaptacje , macie kogoś z rejonu Radomia lub jakieś info jak to wykonać. Po wymianie rygla, wyskakuje ponownie błąd 2811 z pod błędem informującym o niepoprawnej komunikacji. Niezbędne jest kodowanie. Jakieś rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...