Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd 00256


Rys125

Rekomendowane odpowiedzi

Są dwa rodzaje w B8 Analogowe i Cyfrowe :

Cyfrowy zazwyczaj jest czarny nr.ORI. 4H0 959 126 A

Analogowy Szary . nr ORI 8k0 959 126b

:wink:

:facepalm:

W środę przyjechał mi czujnik jakości powietrza na wymianę... oczywiście nie pomogło błędy wróciły... :kox:

No i właśnie sobie sprawdziłem, że jełop, który mi dłubał w samochodzie w styczniu wkręcił mi zły czujnik :doh: (dostałem ostatnio potwierdzenie, że czujnik był wtedy wymieniany).

Mam 8E0959126 (chyba, że to jest to samo).

Edit: Coś mam wrażenie, że te problemy z klimatyzacją w naszych samochodach nie wynikają z konstrukcji tylko z naszych oszczędności (pojadę do pana Heńka a nie do ASO) i z umiejętności Heńka (inny czujnik? eeee tam... gwint pasuje to se wkrencę... grunt żeby czymś dziurę zapełnić :kwasny:)

Rozumiem, że te dwa podane można stosować wymiennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\nie są wymienne, zależy to od roku itp. zamawiaj czujnik po numerze Vin i bedzie gitara :wink:

Dopiszę, żeby było dla potomnych... wymieniłem czujnik ciśnienia na 4H0 959 126 A (zanabyty w ASO) i wygląda na to, że moje problemy z klimą się zakończyły :)

Wreszcie nic się nie wyłącza... da się wyregulować temperaturę i generalnie jestem zadowolony.

Jedyne co... to wraca mi błąd 1592(0x0638):64 Czujnik jakosci powietrza -G238- Brak sygnalu/komunikacji Lamp OFF

Czujnik już wymieniałem więc może coś z okablowaniem... tyle że to już nic pilnego więc będę szukał jak będę mieć chwilę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\nie są wymienne, zależy to od roku itp. zamawiaj czujnik po numerze Vin i bedzie gitara :wink:

Dopiszę, żeby było dla potomnych... wymieniłem czujnik ciśnienia na 4H0 959 126 A (zanabyty w ASO) i wygląda na to, że moje problemy z klimą się zakończyły :)

Wreszcie nic się nie wyłącza... da się wyregulować temperaturę i generalnie jestem zadowolony.

Jedyne co... to wraca mi błąd 1592(0x0638):64 Czujnik jakosci powietrza -G238- Brak sygnalu/komunikacji Lamp OFF

Czujnik już wymieniałem więc może coś z okablowaniem... tyle że to już nic pilnego więc będę szukał jak będę mieć chwilę czasu.

:thumbup1:

A jaki miałeś wczesniej? ok0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\nie są wymienne, zależy to od roku itp. Zamawiaj czujnik po numerze vin i bedzie gitara :wink:

dopiszę, żeby było dla potomnych... Wymieniłem czujnik ciśnienia na 4h0 959 126 a (zanabyty w aso) i wygląda na to, że moje problemy z klimą się zakończyły :)

wreszcie nic się nie wyłącza... Da się wyregulować temperaturę i generalnie jestem zadowolony.

Jedyne co... To wraca mi błąd 1592(0x0638):64 czujnik jakosci powietrza -g238- brak sygnalu/komunikacji lamp off

czujnik już wymieniałem więc może coś z okablowaniem... Tyle że to już nic pilnego więc będę szukał jak będę mieć chwilę czasu.

:thumbup1:

A jaki miałeś wczesniej? Ok0?

8e0959126

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie podobny problem tylko klima nie działa :kwasny: Te same błędy co w pierwszym poście. Pytanie czy żeby wykręcić ten czujnik muszę spuścić gaz z układu?? Jak poznać który czujnik jest właściwy bo ktoś już chyba grzebał u mnie przy tej klimie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jedź lub zadzwoń do serwisu i niech Ci po numerze VIN dobiorą właściwy czujnik .

Nie musisz spuszczać gazu z układu - pod czujnikiem jest zaworek podobny do tego w kole .

Wypinasz kostkę , odkręcasz , a zawór zamyka wypływ czynnika - tylko przy ponownym wkręcaniu uważaj na uszczelkę która jest miedzy czujnikiem , a zaworkiem ,żeby jej nie uszkodzić .

Przy dobrze dobranym czujniku i oczywiście sprawnym błędy na 100% znikną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź:wink:

Niestety operacja wymiany zakończona porażką na Maxa:facepalm: Pojechałem do ASO i dobrałem czujnik ( U mnie ten cyfrowy) Zapłaciłem 236zł i happy pojechałem na wymianę. Niestety przy próbie zakręcenia nowego czujnik wyrwało gwint z chłodnicy i poleciał w świat nowy czujnik w raz z nim z dużym hukiem cały gaz z układu :doh::facepalm: Podsumowując straty na dziś to Nowy czujnik 230+ chłodnica 350 i gaz 150zl

Teraz mam problem bo mam do przejechania ok 500km i się obawiam o sprężarkę czy nic jej się nie stanie jak będzie chodzić bez czynnika? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to współczuję - dokładnie miałeś Max pecha .

Ja kilka razy wykręcałem i wkręcałem czujnik i w najgorszym wypadku tylko uszkodziłem uszczelkę , która kosztuje 50 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wymienione i działa jak należy:banan: faktycznie problemem nie działającej klimy i błędów jak powyżej był czujnik ciśnienia w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie znajduje się ten czujnik w audi 3.0 tfsi, nie mogę go namierzyć a mam powyższy błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...