Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falowanie obrotów


Fr0styyy.

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem bardzo podobny problem w moim aucie. U mnie robiło się coraz gorzej aż padła cewka. wymieniłem wszystkie cztery i się poprawiło ale nie było idealnie. Co jakiś czas wyskakiwał mi błąd nieszczelności kolektora, ale jak byłem u mechanika żeby sprawdził to żadnych nieszczelności nie znaleźli. dałem sobie z tym spokój i po jakimś czasie ustało całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że na w pełni rozgrzanym samochodzie (woda 94-96*C) drgania są mniejsze :mysli:[br]Dopisany: 16 Luty 2012, 13:32_________________________________________________Audi A4 B6 1.8T wuuut?

Normalna praca 1.8T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są zauważalnie mniejsze niż na zimnym :gwizdanie:

Na zimnym chodzi jak diesel, zresztą widać na filmiku, ale to był rozgrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ja mam taki sam motor jak ty i na zimnym silniku też czuć drgania na budzie, za bardzo tym się nie przejmuje. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, to nie 20 letni diesel, żeby takie cyrki na jałowych były.

Jakoś w starej BMW, czy Renault z 94 roku nie powiedziałbym, że w ogóle silnik jest włączony jak się w środku siedzi... A u mnie? Ktoś kto sie nie zna powiedziałby, że to diesel :shocked:

edit: o proszę, dzisiaj z kuzynka jechałem i zapytała "to diesel?" na co ja "benzyna", nie wierzyła :E

Jak sprawdzić poduszki? Silnik czymś podnieść, czy co?[br]Dopisany: 17 Luty 2012, 21:10_________________________________________________Przeczyściłem przepustnicę, jutro zamontuje, zaadoptuje i może to coś da... Ale wątpię.

Dalej ten sam objaw, na w pełni rozgrzanym drgania są mniejsze, a na równe 1000 obr/min nie czuję w ogóle, że silnik jest włączony.

Przy 1200 zaczyna być czuć mrowienie i taki jakby rezonans...[br]Dopisany: 18 Luty 2012, 21:17_________________________________________________Przepustnica założona i zaadoptowana, nie się nie zmieniło..[br]Dopisany: 19 Luty 2012, 18:12_________________________________________________Pozostają poduszki, świece i przestawiony rozrząd :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapchany kat, dławiłby przy wyższych obrotach... miałem tak w a6 c4 2.8 , nie szło jechać, nawet żuki mnie wyprzedzały :embarrassed: ale nie pamiętam by trzęsło na wolnych obrotach... świece bym sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozrząd przestawiony o ząbek? Ale straty mocy nie widzę żadnej, chociaż samochód mam od 4 miesięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zrób logi przepływki i doładowania, bo zgadywanek i strzałów w ciemno, już miałeś sporo :wink4:

co do jazdy jak dieslem- co masz na myśli? odgłos pracy silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić ciśnienie sprężania na zimnym, a potem na gorącym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zrób logi przepływki i doładowania, bo zgadywanek i strzałów w ciemno, już miałeś sporo :wink4:

co do jazdy jak dieslem- co masz na myśli? odgłos pracy silnika?

Nie chodzi o dźwięk, ale o drgania.

Co do ciśnienia sprężania to w każdym warsztacie sprawdzę? W sumie najlepiej to jakbym sam sobie sprawdził :cool1:

Ale nie mam nawet klucza do świec :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego...może ci pomoge ale dopiero w przyszłym tygodniu...jak mam cały czas drgania na budzie bez względu na temp i warunki...dzisiaj byłem u jakiegoś speca od audi w mojej okolicy..jak tylko zajrzał pod klape i widział że to 1.8T powiedział że te silniki miały taka drobną wade że były zakładane(tak to zrozumiałem)liche uszczelki wtryskiwaczy i jakas uszczelka na kolektorze ssącym czy coś w tym rodzaju...cos mówił że kiedys to serwisy robiły w ramach akcji serwisowych lub coś w tym rodzaju..w sobote jestem umówiony na szczegółową diagnoze.jeśli to sie potwierdzi,naprawią to i drżenie ustapi to dam ci zaraz znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem u jakiegoś speca od audi w mojej okolicy...jak tylko zajrzał pod klape i widział że to 1.8T

no to pogratulować mechanika i jego spostrzegawczości... :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

zobacz na napis czerwony na pokrywie plastikowej :wink4:

e0e0a07008d8e534m.jpg

...a nawet, jeśli jej nie masz-w B6 1,8 były tylko z turbo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może żle to ująłem...ale mi do śmiechu nie jest bo mam dość zgadywania co dolega mojemu silnikowi...jeśli facet sie nie pomyli to już nigdzie indziej jezdzić z autem nie będę. a facet na pewno nie jest jakimś durniem skoro grzebie tylko w silnikach grupy vag i choc jest ze śląska to jezdzą do niego z pół polski..a co do samego silnika to dałeś fotke bex-a 190konnego który był pózniej produkowany..a avj był pierwszy więc jest róznica moim zadniem w tych silnikach może własnie po to zajrzał pod maske...w gruncie rzeczy wszystko mi jedno..poczekam do soboty i sie zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego...może ci pomoge ale dopiero w przyszłym tygodniu...jak mam cały czas drgania na budzie bez względu na temp i warunki...dzisiaj byłem u jakiegoś speca od audi w mojej okolicy..jak tylko zajrzał pod klape i widział że to 1.8T powiedział że te silniki miały taka drobną wade że były zakładane(tak to zrozumiałem)liche uszczelki wtryskiwaczy i jakas uszczelka na kolektorze ssącym czy coś w tym rodzaju...cos mówił że kiedys to serwisy robiły w ramach akcji serwisowych lub coś w tym rodzaju..w sobote jestem umówiony na szczegółową diagnoze.jeśli to sie potwierdzi,naprawią to i drżenie ustapi to dam ci zaraz znać

Liczę na ciebie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gruncie rzeczy wszystko mi jedno..poczekam do soboty i sie zobaczy

browar w zakładzie, że to nie są żadne uszczelki[br]Dopisany: 21 Luty 2012, 14:26_________________________________________________

Liczę na ciebie :good:

Sprawdziłeś to ciśnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bex to niby co jest ? to samo dokładnie tylko z inna turbina, wtryskami i jakąś bzdura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...