Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Woda we wnętrzu auta od strony pasażera


mody8

Rekomendowane odpowiedzi

kolego music, mozesz wiecej napisac ktory to plastik? bo jest tam 2;)i akurat ten z rynienka mam złamany, ale patrzac jak leci po nim woda to widac jak spływa do odplywu pod aku. natomiast ten przy samym filtrze jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a4 macie podobnie jak w passatach na forum passata jest wielki watek o powodziach ;) jesli macie wode z prawej strony auta to moze cos sie stalo z odplywem klimi ( cieknie z okolicy schowka pasazera) albo jesli jak wczesniej pisaliscie macie zatkane odplywy pod akku i serwem to moze ciec jesli lewa strona to linka od maski albo bardziej prawdopodobne przez uszczelke do komputera a jesli z prawej strony to z uszczelki pod filtrem kabinowym.

Gajzer mozliwe ze przez drzwi sie zbiera albo przez odplyw od klimy

u mnie tak jak kolega napisał cieknie u pasażera z lewej strony pod schowkiem, podejrzewam odwodnienie klimy bo teraz leci ciurkiem jak trochę się zrobiło ciepło. może ktoś dokładnie opisze gdzie szukać tej rurki odwadniającej. a na pewno to klima bo jak wcześniej stawiałem na parkingu to plama pod autem a teraz sucho jak na pustyni. dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostanę order złotej łopaty ?:rotfl:, albo co gorsza blokadę na forum za takie odgrzebanie ALE, robię to w dobrej wierze gdyż chciałem się podzielić tym co w mojej a4 b6 bylo powodem calej mokrej prawej strony auta, moze to kogos naprowadzi... Generalnie ciekło wiadomo z podszybia. Wszystkie możliwe odplywy posprawdzalem oprocz uszczelki przy ECU ale olalem to gdyz prawdopodobnie wtedy mialbym strone kierowcy mokrą. Odplywy przy aku i serwo byly w porzadku, podobnie uszczelka przy filtrze kabinowym i odplyw klimy. Jednakze w wyniku działania oparow i kwasu z akumulatora te odplywy byly mocno poharatane rdzą i dziury byly konkret. Pewnie wiecie do czego zmierzam, ale okazalo sie ze powodem byla dziura na podgrodziu, zaraz przy lewym odplywie akumulatora. Po dlugim czasie, owy kwas nazbieral sie w takim zaglebieniu pod tym podszybiem i wyrobil dziurę która miala przeswit pod wygluszeniem dokladnie pod schowkiem. Dziura zostala wymacana w zasadzie na farta. Dojscie bylo tak kiepskie i korozja tak zaawansowana ze w zasadzie sytuacja beznadziejna. Zakleiłem ta dziurę silikonem i tasma mocna szara. Zobaczymy jak to bedzie. Wiadomo ze lepiej byloby np taki ubytek zalatac wloknem szklanym ale no dojscie tragedia. Zalaczam fotkę jak to wygladalo.

 

img1.jpg

img2.jpg

img3.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Napisze swój przypadek może komuś pomoże.  .

Też walczyłem z tą  wodą. I wszystko ok odpływy drożne  od klimy drożne.  

Podstawka filtra kabinowego drugi raz przyklejona, szyba sprawdzona i dalej cieklo . Już ręce opadły.  Wlalem wodą i okazało się że obok podstawy filtra kabinowego miałem zaślepke  fabryczna i była po pękana. Gdy zacząłem lać wodę w środku kabiny zaczęło lecieć:)

Zaślepke ściągnąłem był tam gwint na śrubę, Dałem silikon i śrubke wkrecilem i po problemie . . 

Możeto komuś pomóże bo nie natrafiłem na podobny temat.  Jakby ktoś kiedyś chciał to wstawię foto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misieqq7 możesz pokazać to miejce na zdjęciu?

Mam taki dziwny przeciek w okolicy filtra że powóddź w moim małyszu po prawej stronie.

Uszczelniłem już wszystkie dziury łącznie z zasilikonowaniem całej podstawy filtra.

Woda cieknie jakby przez jakąś dziurę wewnątrz prawego błotnika? jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 12:38, Misieqq7 napisał:

 Napisze swój przypadek może komuś pomoże.  .

Też walczyłem z tą  wodą. I wszystko ok odpływy drożne  od klimy drożne.  

Podstawka filtra kabinowego drugi raz przyklejona, szyba sprawdzona i dalej cieklo . Już ręce opadły.  Wlalem wodą i okazało się że obok podstawy filtra kabinowego miałem zaślepke  fabryczna i była po pękana. Gdy zacząłem lać wodę w środku kabiny zaczęło lecieć:)

Zaślepke ściągnąłem był tam gwint na śrubę, Dałem silikon i śrubke wkrecilem i po problemie . . 

Możeto komuś pomóże bo nie natrafiłem na podobny temat.  Jakby ktoś kiedyś chciał to wstawię foto:)

Wstawisz foto? też mam problem  z wodą A nie do końca wiem o którą zaslepke chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...