Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Woda we wnętrzu auta od strony pasażera


mody8

Rekomendowane odpowiedzi

z tyłu pod wycieraczką od strony pasażera po stronie lewej po gwałtownych ulewach deszczu pojawiła się woda, myślałem że miałem nie domknięte okno ale niestety teraz po każdym deszczu mam wodę, sprawdzałem uszczelki drzwi wyglądają oki , odprowadzenie wody z drzwi też oki nie wiem co robić na forum nie znalazłem takiego tematu proszę o pomoc może ktoś miał taki problem :notworthy: pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę (w B5 tak jest), to w przegrodzie w której znajduje się akumulator - pomiędzy przedziałem silnika, a szybą przednią. Tam powinny być dwa odpływy, często zatykają się zgniłymi liśćmi i podobnym syfem. Woda może dostawać się np. po lince do otwierania maski, jeśli uszczelka jest do d... co często ma miejsce. Również poprzez gumową osłonę miejsca, w którym idą przewody od klimy do kabiny (u mnie była w tym dziurka i przez nią wpływała woda :thumbdown: ). Jeśli woda jest tylko po stronie pasażera, to tam bym zaczął szukać.

Niestety jeśli już podnosiłeś wykładzinę, to wiesz, że jest to dość gruba gąbka, więc jeżeli woda jest już na powierzchni, to w środku jest jej duuuużo więcej i czeka cię intensywne suszenie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa 2 odpływy wody z podszybia w B6. Jeden pod akumulatorem, a drugi pod serwem hamulcowym. Łatwo się zatykają, bo maja takie jakby gumowe filtry cząstek stałych. Do wyczyszczenia musisz wyjąc aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem ale ja wode miałem z przodu i z tyłu a powód był banalny łaczenie na błotniku tam jest taka masa ona czesto sie odkrusza i woda po słupku płynie do srodka zobacz tam jak cos to daj tam silikonu i powinoo grac u mnie to było powodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat ponieważ mam podobny problem.Natomiast za siedzeniem (a dokładnie pod) pasażera z przodu zbiera sie w gąbkach woda . Odpływy z przodu są drożne i nie zbiera sie woda. Jaka może być przyczyna ?? Proszę o pomoc:( dodam jest to sedan b5 97 rok . proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a4 macie podobnie jak w passatach na forum passata jest wielki watek o powodziach ;) jesli macie wode z prawej strony auta to moze cos sie stalo z odplywem klimi ( cieknie z okolicy schowka pasazera) albo jesli jak wczesniej pisaliscie macie zatkane odplywy pod akku i serwem to moze ciec jesli lewa strona to linka od maski albo bardziej prawdopodobne przez uszczelke do komputera a jesli z prawej strony to z uszczelki pod filtrem kabinowym.

Gajzer mozliwe ze przez drzwi sie zbiera albo przez odplyw od klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlasnie zaobserwowalem ten problem

Auto stalo na 45 stopniowym spadku maska do gory (ze tak to okresle) oczywiscie w nocy lalo.

u pasazera mam wode z tylu i sie okazalo ze mam wode w schowku. Mi sie wydaje ze to idzie jakos przez filtr klimy bo jak auto stoi na rownym to wsio jest gites

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlasnie zaobserwowalem ten problem

Auto stalo na 45 stopniowym spadku maska do kory

a jak ty wjechałeś na taką pochyłość?? :co:

dokladnie to samo mam...myslalem ze mialem otwarta szybe....ja to wode szklanka wylewalem..ale i tak mam nadal mokro...wogule nie chce sknac

Samo to będzie pół roku sknac! Zobacz jakie tam są mikroporowate gąbki - tak nasiąkają, że wodę widać na wierzchu dopiero jak wlejesz dwa wiadra :wink4:

a tak na poważnie, to temat poruszany 100000000000000000 razy więc wystarczy poszperać :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale napewno nie 45o :polew: to jest połowa kąta prostego - schody zazwyczaj mają mniejszy kąt wzniosu, a co dopiero podjazd do garażu :cool1:

Sprawdź szczelność gumowego uszczelnienia przewodów od klimy w miejscu ich przejścia z podszybia do kabiny. To jest taka gumowa harmonijka, mogła sparcieć i ma jakąś dziurkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra z tym 45 stopni to moze przegiecie ale naprawde trzeba dac ostro po garach zeby wyjechac. Zawsze na poczatku daje chwile pochodzic silnikowi zeby nie palowac na simnym silniku :).

Po pracy sprawdze ten przewodzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zeby dostac sie do tych odpływów klimy to co trzeba zrobic? do jednego odkrecic akumulator, a do drugiego?

Jak wyjmiesz aku, to sprawną rączka dojdziesz i do drugiego odpływu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ide probowac ;) przy okazji wymienie jeszcze filtr przeciwpyłkowy, bo juz sie w niego zaopatrzyłem :przebiegly:[br]Dopisany: 01 Październik 2008, 16:34_________________________________________________j.w. okazało sie ze odpływ byl zatkany. teraz kolejne pytanie - jak sprawnie wysuszyc wnetrze? dodam ze zalało mi przod i tyl (po stronie pasazera) :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...