Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmulony silnik do 3500 obr. Podpowiecie?


cosby

Rekomendowane odpowiedzi

no i przy zmianie biegów obroty cholernie wolno spadaja, nie mam gdzie podpatrzec altka , alewydaje mi sie ze jak zrobi sie to , to i obroty szybciej beda spadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak obroty spadają i podczas zmiany biegów jest to strasznie uciążliwe myślałem że sprzęgło do wymiany ale jak kupiłem to było wymieniane. sprawdz jeszcze odmę też miałem uszkodzony ten element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja piernicze, jak by miec jaka wtryskarke i forme to by człowiek taki biznes zrobił;}

Podobna membrana występuje w TDI i steruje klapą gaszącą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barca111, rozebranie dzisiaj gruchy to była tylko formalnosc;] membrana peknieta i z jednej strony uszko od ciegna;p , teraz tylko klej i zobaczymy efekty, ogolem ktos w miare ogarniety powinien z tego zrobic jakis artykuł i go przypiac gdzies na poczatku bo, widac ze to jest ciemna strona tego silnika i w duzej mierze sprawca wielu dziwnych objawów....;p

---------- Post dopisany at 12:48 ---------- Poprzedni post napisany at 12:47 ----------

ja piernicze, jak by miec jaka wtryskarke i forme to by człowiek taki biznes zrobił;}

Podobna membrana występuje w TDI i steruje klapą gaszącą

masz moze gdzies zdjecie tego?ogolem cos mi sie nei chce wierzyc, ze nei idzie tego dostac osobno bez gruchy, tym bardziej ze ta czesc ma numer katalogowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terminator1985 dużo ludzi ma problem z tą nieszczęsną gruszką:decayed: miejsce pęknięcia też nie najlepsze.

---------- Post dopisany at 15:51 ---------- Poprzedni post napisany at 15:45 ----------

Lite44 w alt widać na nim klej;] lecz nie pomogło

147916827_1_644x461_silnik_audi_a4_b6_vw_passat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatki nie dało rady zalozyc, jedynie posklejane klejem do połaczen elastycznych i lekko silkonem, ciekwe ile wytrzyma;p...jutro testy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terminator1985

mi się jakoś udało skleić ale będę wymieniał na dobrą membranę, daj znać jak po testach czy jest różnica itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barca111, całkowicie ina kultura pracy auta...... do momentu jak sklejone ucho nie pusciło;p,...dzisiaj nie bede dziadował i zwiążę drutem;p, membranka tez ładnie zasysa ale wydaje mi sie ze długo na tych patentach nie pojezdze... jak by ktos cos wiedział na temat wolnej i przede wszystkim zdrowej gruchy z membraną to da znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Fakt, z tą gruszką jest robota w wielu ALTekach. Ja membranę skleiłem rok temu i tydzień temu znów padła (łatka też pękła ale rok było elegancko), dziura się trochę powiększyła, ale skleiłem jeszcze raz tym samym sposobem tylko poświęciłem temu więcej czasu i skleiłem z obu stron z pomocą wulkanizatora, mam zamiar jeździć kolejny rok, jeżeli nie dłużej. I tak jak już też inni wspominali mała łatka rowerowa i jest ok, choć ost zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej by było użyć kawałka dętki rowerowej ze względu na to, że pęka przy samym brzegu a łatki rowerowe są okrągłe, na brzegu za cienkie, a w swoim środku dość grube i mało elastyczne, z dętki można wyciąć mały prostokącik i przy użyciu kleju od wulkanizatora można to skleić.

---------- Post dopisany at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany at 19:31 ----------

Jeszcze kwestia, że skoro to taka częsta przypadłość to jaką mam pewność, że sprawna używka pochodzi dłużej? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurde auto złapało swiezosci, zmiana biegów teraz to przyjemnosc, przedtem bardzo niepłynnie operowałem sprzegłem , co za tym idzie pewnie tez sprzegło dostało po d*pie z tym niesrawnym elementem... oby troche pojezdzic na tym drucie i membranie poklejonej;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dentki to dobry pomysł. A sama ta membrane da się wymienić czy cała gruszke trzeba? Czy ta dźwignię z membraną? Nie dało się jeździć szarpanie nie udolna zmiana biegów a teraz auto zlapalo oddech. Mimo wszystko kupie używek na czarną godz jakby już fabrycznej nie dało się kleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie czy z 1.8ADR nie jest taka sama grucha. Kolektor do niego kosztuje 70zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w 1.8 20v jest chyba ta sama grucha, tylko inaczej zamontowana

niech ktos sie wypowie w temacie, i czy podobnie grucha przylega do klapek, co za tym idzie takie same ustawienie jak w alt??

Problem jednego błedu (17545) rozwiazany zapewne przez naprawe membranki, pozostał jeden bład ktory wyskakuje 17536 za ubogiej mieszanki na obciazeniu, Panowie kaj szukac teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, można wymienić samą membranę z dźwigienką bo to jest jeden element (gdzieś wcześniej były zdjęcia), u mnie póki co trzyma klejenie. Ja już to gdzieś pisałem, ale różnie z tym bywa. Ogólnie najprostszą metodą dla każdego amatora jest:

1. Zdejmujemy klapkę z przodu- wkrętaczek, a tak właściwie to samą ręką można to zdjąć.

2. Pęknięta dźwigienka to wiadomo, jeśli nie to prosimy kogoś aby gazował, najlepiej gwałtownie wciskać kilkakrotnie gaz z werwą- rusza się- sprawna, nie rusza się:

3. Odchylamy dolną przykrywkę tej gruszki (nic nie odkręcamy), ostrożnie bo prowadzi do niej przewód,

4. Wyjmujemy sprężynę,

5. Zdejmujemy dźwigienkę z trzpienia,

6. Wyciągamy dźwigienkę z membraną do dołu,

7. Mamy w ręku- możemy sprawdzić membranę/skleić bądź wymienić element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjac dzwigienke to nie taka prosta sprawa chyba, ja miałem peknieta w jednym miejscu to zeszła spoko, ale juz jak ja skleiłem to za cholere nie chciała wejsc na ten trzpien, dzwigienka to tam ciul;p lepiej miec ja peknieta niz membrane;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. niestety ale łatka puściła na membranie i próbowałem na dentkę ale po przejechaniu 200km też nie wytrzymało więc nie pozostaje mi nic innego jak szukanie drugiej gruszki albo ostateczność ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem ostatnio z całym kolektorem za 150+przesyłka, na sczescie działa i nawet swieżą bo z 04:decayed: oby pojezdzic;p raczej napewno ciezko bedzie kupic samą gruche,, przedewszystkim dzwon przed zakupem na allegro i truj o sprawdzenie ciegna i membrany ewentualnie zapytaj sie jak z gwarancją rozruchową..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za taka cene to też mogę kupić z kolektorem;] w piątek byłem oglądać u gościa ale miał pękniętą niestety. jutro zaczynam poszukiwania:wink: a to pasuje od diesla lub FSI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...