Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczna wentylacja


biggman

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak. Gdziekolwiek nie wejdę mogę się tylko przełączać między 1 i 2 wierszem i z 2 od razu przeskakuje na 1 zamiast na 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kodowanie?
Masz zakodowane dwa poziomy komputera?

Cytuj
I Komputer samochodowy
X0XXX: tylko płaszczyzna 2 (pamięć trwała)
X1XXX: płaszczyzna 1 i 2
Cytuj

i jeszcze to....

I System informowania kierowcy
XX0XX: system informowania kierowcy 1
XX1XX: Highline bez systemu informowania kierowcy, tzn. brak zgłoszeń dotyczących okresu jazdy, brak ostrzeżeń o braku płynu w układzie mycia, brak ostrzeżeń dotyczących świateł hamowania i lampek kontrolnych (brak także podczas przebiegu sprawdzania) i brak możliwości wyboru punktu menu "komputer"; wskazanie w komputerze samochodowym tylko zasięgu (nie można przełączyć dalej)
XX2XX: system informowania kierowcy z prowadzeniem funkcji menu
XX3XX: system informowania kierowcy z prowadzeniem funkcji menu i z przełączaniem jednostek





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładałem sobie tempomat i pełny FIS więc programowałem wszystko, ale sprawdzę jutro jeszcze raz. Dam znać co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem nowe konektory do przewodów od pokrętła, zaprogramowałem jeszcze raz i wszystko śmiga.:banan: Dzięki za pomoc. :)

Edytowane przez sayan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2017 o 20:27, GreGoriO napisał:

A kodowanie?
Masz zakodowane dwa poziomy komputera?





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Witam, jak mogę sprawdzić czy mam zakodowane dwa poziomy? Kupiłem b6 która miała już kolorowy komputer między zegarami oraz panel sterowania wraz z przyciskiem menu jednak także mogę przełączać się tylko pomiędzy pierwszymi dwoma liniami. Nie widzę np ustawienia umożliwiającego zmianę języka. Jak sprawdzic co tak naprawdę mam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz manetke z przyciskiem na końcu i kolejnym (reset) od spodu? 
bo kodowanie to jedno ale możliwość zmiany ustawień tylko w manetce wycieraczek
zobacz też kodowanie FISu, środkowa cyfra powinna być zmieniona na 3

wchodzimy we Wskazniki --> Adaptacja --> Kanal 19

f5f69d40bd61ddd7.jpg

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenia między licznikiem a pokrętłem lewo/prawo w panelu,  na 99% któryś z tych pinów nie ma połączenia z licznikiem, miałem to samo.  Po zrobieniu nowych pinów wszystko działa jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, GreGoriO napisał:

Masz manetke z przyciskiem na końcu i kolejnym (reset) od spodu? 
bo kodowanie to jedno ale możliwość zmiany ustawień tylko w manetce wycieraczek
zobacz też kodowanie FISu, środkowa cyfra powinna być zmieniona na 3

wchodzimy we Wskazniki --> Adaptacja --> Kanal 19

f5f69d40bd61ddd7.jpg

Manetkę mam z przyciskami. Po wejściu w menu jednak przyciski manetkę niż nie zmieniają. Ale coś wcisnąłem i udalo mi się przejść do pozostałych Lini, udało zmienic się język na angielski. I tu pojawia się pytanie - da radę wgrać polski język? 

Żeby sprawdzić kodowanie fisu pewnie potrzebuje jechać gdzieś na komputer? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski tylko do nawigacji.
FISu nie da rady.
Kupisz kabel, sam Sprawdzisz.
Będzie taniej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam problem.  Zamontowałem panel z obsugą navi. Przyciski działają jak należy, menu się odpala, jest sterowanie.
Niestety, nie działa podświetlenie panelu. Sygnał +12V dochodzi pięknie na pin 4 i 9, masa na 10. Próbowałem nawet podpiąć podświetlenie na panel na krótko i też nie działało...

Miał ktoś z Was coś takiego? Sprzedawca zapiera się że przed demontażem w jego A3 pięknie wszystko działało ( tak, w A3 8P jest dokładnie taki sam panel i zapalniczka).

Czy możliwe żeby wszystkie diody się zjarały? Tam nie ma cudów, kilka diod i rezystorów. Może zimne luty?

Mieliście taką sytuację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci już.
że jesli na krótko nie odpala, a nie widać niczego podejrzanego to panel do wymiany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, panelu raczej nie ma sensu wymieniać. Poprawię zimne luty a jak nic nie da to wymienię diody. Tam nie ma cudów - same diody i rezystory. Myślałem że to jakiś popularny problem i np jakaś konkretna dioda w szeregu się często jara i ktoś mi wskaże palcem. No nic, poszuka się. Myślę że temat do zrobienia. Dam znać jak poszło ;)

 

Edytowane przez jackyq163
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak myślałem. Powodem nie działania podświetlenia panelu były zimne luty w obwodzie podświetlania. Poprawiłem wszystkie luty od góry czyli wszystkie +, wtedy na każdej diodzie było napięcie +12V. Niestety brakowało masy. Jako że ścieżki masy są od spodu płytki, a nie tak prosto ją wyciągnąć nie rozwalajac złącza, więc zastosowałem mały mostek idący do pierwszej diody, na pin -. Przerwa w obwodzie była pomiędzy pinem masowym (10) złącza, a pierwszymi diodami. Po zastosowaniu małego mostka, wszystkie diody dostały masę i pięknie świecą. Kosztowało mnie o tylko 15 minut pracy. Polecam! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyrezałem u siebie automatyczną wentylację( panel,zapalniczka,przewód,wtyczka i piny wyszło łącznie około 100zł),dodam od siebie iż po lekkich przeróbkach pasuje wtyczka 12 pin z kostki quadlocka która kosztuje około 5 zł. Fotki jak przerobić wtyczkę:

98ea25f78fd6b5f5med.jpg

53d08645d15c7042med.jpg

cabeeba400c72c7fmed.jpg

Mimo iż wtyczka nie wchodzi na zatrzask to trzyma się mocno i nie odpadnie od panelu.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2018 o 10:07, jackyq163 napisał:

IMG_20180202_093344.jpgIMG_20180202_093356.jpgIMG_20180202_093416.jpgIMG_20180202_093428.jpgIMG_20180202_093740.jpgIMG_20180202_093736.jpg

Wystarczyło dać masę na pin 12 i podświetlenie wtedy działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, a u mnie taki problem, że wyświetla mi na fisie tą wentylację ale jak zaznaczę opcję ventilation on to znaczek po chwili znika i jak ustawię na zadany dzień i godzinę to się ikonka wentylatorka na wyświetlaczu pojawia ale po upływie zadanego czasu znika ale nic się nie wentyluje, więc o co kaman ? Czyżbym też miał jak któryś z kolegów pare postów wyżej za starym vagiem to zakodowane...?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w zegarach w adaptacji kanalu 61 masz nową poprawną wartość? Vagiem 3.11 nie ma mozliwosci wpisania tak duzej liczby. Bez tej adaptacji wentylacja nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już wsio śmiga.

Sprawdziłem i rzeczywiście: w kanałach 61 (Zegary) i 6 (Klima) nie było wszystko ustawione jak trzeba.

Około 2015 roku dałem wydruk z forum jednemu z naszych forumowiczów no i niestety zrobił to widać po łebkach bo wentylacja na fisie się pojawiła ale nie działała...

Tak swoją drogą to zastawiałem się: temperatura rozumiem nastawiona na panelu klimy w momencie programowania włączenia wentylacji nie ma chyba żadnego znaczenia bo wentyluje to powietrzem z zewnątrz ale co z siła nawiewu ? Reguluje to komputer w zależności od temperatury i nastawionego czasu przewietrzania...? ?

Wie ktoś może...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...