Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczna wentylacja


biggman

Rekomendowane odpowiedzi

Więc jak wygląda to kodowanie w moim wypadku? tak samo jak w pierwszym poście?

Dokładnie jak w pierwszym poście - sam mam czerwone zegary i wszystko śmiga, no może z jednym drobnym wyjątkiem, zdaża się że po wejściu w te opcje pokrętło żyje jakby własnym życiem :D ale w większości przypadków jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zobaczyć u siebie co się dzieje po wypięciu pinu 6 albo 7?,Czy są takie same kwiatki jak u mnie że można przeskakiwać tylko między dwoma liniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w B7 też musi być przycisk menu, żeby wejść w takie menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) Wszystko działa :) Ustawienie Ventil. On powoduje, że po wyłączeniu zapłonu (z danym ustawieniem temp., siłą nawiewu) oraz zamknięciu auta panel klimtazyacji jest włączony i pracuje wentylacja. Ustawienie timerem , wiadomo, włączy sie w danym dniu ,danej godzinie i dany czas 15/30/60 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B7 jest z manetki :wink:

To nie potrzebuje przycisku menu tylko odblokować Vagiem to menu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :wink: przydatna sprawa, fajnie żeby z pilota dało się to jeszcze włączać :whistling:

Daje się. Na pewno wtedy gdy masz oryginalne ogrzewanie postojowe/webasto. Zależnie od temperatury pilotem włączany jest piecyk lub wentylacja.

Sprawdzales ta opcje? Bo ja mam oryginalne webasto wraz z pilotem. A opcja wentylacji w menu jest wylaczona nie da sie w nia wejsc. Kumpel ma kabel to ogarniemy sprawe. Ciekawe jaka jest zaleznosc zeby zalaczalo sie webasto a jaka zeby wentylacja. Bo oryginalny pilot ma tylko guzik grzej i off. Dziwi mnie to poprostu czemu audi fabrycznie nie zalaczylo tej opcji jak ktos juz bral fabrycznie webasto.

I druga rzecz mnie zastanawia jaki sens ta wentylacja ma w przypadku takich temperatur jak mamy teraz okolice 30 stopni. Bez klimy to raczej nic nie da tak obstawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 na zewnątrz... zgadnij ile wewnątrz auta.

Zostaw żelki na godzinę w aucie, to się przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 potrzebujemy pełny FIS na kolorowym lub monochromatycznym wyświetlaczu i manetkę do FIS

podłączamy się kabelkiem i kodujemy następujące rzeczy :

1. Zegary (Instrument cluster)

Adaptacja -> Kanał 19 -> xx?xx (w miejsce ? wstawiamy jedną z 4 możliwości ) ja wstawiłem u siebie 3

0 = FIS 1

1 = Highline bez FIS

2 = FIS z menu

3 = FIS z Menu i urządzeniem przełączającym (dokładne tłumaczenie )

Adaptacja -> Kanał 18 -> Zmieniamy wartość na 3 (zamontowana tylko wentylacja pomocnicza)

Adaptacja -> Kanał 61 -> Do wartości jaką mamy dodajemy + 32768 (moja wartość + 32768)

2. Klimatronik

Adaptacja -> Kanał 6-> Zmieniamy wartość na 1

Do sterowania służy manetka FIS

panelb7.png

wciskając B wchodzimy w menu poruszamy się po nim przyciskiem A jeśli chcemy coś zaznaczyć wciskamy B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w B6 bez kolorowego wyświetlacza i bez navi można to też włączyć?

Tak można.Natomiast ja mam inny problem zamontowałem wszystko zgodnie ze schematem a nie mogę skakać po tym menu . Kręcąc kółkiem nie mogę wejść na komputer,język itp.przeskakuje mi tylko miedzy dwoma pierwszymi linijkami na każdym etapie kręcąc w jedną jak i w drugą stronę jakieś pomysły?

Musisz jeszcze zrobić jeden mostek (wlutowac zworkę) o którym kolega wyżej nie wspomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki moduł trzeba mieć żeby ten błąd się nie pojawiał??

od webasto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna funkcja - szczególnie przy obecnych upałach...

Zakodowałem - oczywiście śmiga - ale mam kilka pytań :wink:

1. Codziennie muszę pamiętać o wklepaniu timera na kolejny dzień. Zgodnie z tym co oferuje menu DIS maksymalnie mogę zaplanować wentylację na 3 kolejne dni. Jest to trochę wkurzające bo po tych 3 dniach trzeba pamiętać aby ponownie ustawić timer - nie da się jakoś tego obejść aby np. wentylacja postojowa odpalała się codziennie o 16:55?

2. Dlaczego do cholery nie da się ustawić timera z datą bieżącego dnia?

3. Jak dokładnie działa opcja "Aux. ventilation ON" ? Pomiar temperatury i zależnie od oczytu uruchomienie dmuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niestety chyba nie ma takiej opcji :thumbdown:

2. Aby ustawić timer na bieżącą datę, trzeba godzinę (minuty) podać większą od obecnej.

3. Jak zostaje ustawiona opcja "Aux. ventilation ON", dmucha powietrzem przez około 15 minut po zamknięciu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

a jak mam panel małej navi bez MENU 8E0919721, to czy wymiana na panel navi z MENU 8E0919721B będzie P&P? Czy też trzeba ciągnąć przewód do tego dodatkowego przycisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

a jak mam panel małej navi bez MENU 8E0919721, to czy wymiana na panel navi z MENU 8E0919721B będzie P&P? Czy też trzeba ciągnąć przewód do tego dodatkowego przycisku?

Z tego co pamiętam to niestety trzeba prowadzić dodatkowy kabelek - ale może dla pewności wyciągnij panel i rozpisz jakie masz kolorki kabli w jego wtyczce. Brakujący element to żółto/zielony przewód podłączony do pinu nr 1.

---------- Post dopisany at 08:46 ---------- Poprzedni post napisany at 08:43 ----------

BTW mam panel pod webasto/wentylację na wydanie - uszkodzone pokrętło (po wciśnięciu samo nie odskakuje tylko trzeba je wyciągać). Stan wizualny = bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sprawdzę.

Jak patrzyłem na przycisk który bastek_s przylutował to wyglądało na to, że będzie bez dodatkowego kabelka.

Przy okazji opis dostępnych paneli:

Standlüftung im B6 und B7 nachrüsten - A4-Freunde.COMmunity

brakuje tam oczywiście 8E0 919 721 tego do małej navi bez MENU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sprawdzę.

Jak patrzyłem na przycisk który bastek_s przylutował to wyglądało na to, że będzie bez dodatkowego kabelka.

Przy okazji opis dostępnych paneli:

Standlüftung im B6 und B7 nachrüsten - A4-Freunde.COMmunity

brakuje tam oczywiście 8E0 919 721 tego do małej navi bez MENU.

Wykaz wersji panelu jest też w wątku o kontroli ciśnienia w oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a ktoś wie czy da się wyrezać w B6 możliwość sterowania tak jak jest w B7 bez tego panelu? Mam u siebie założony przycisk engine start z RSa i nie chce go się pozbywać. A taką wentylacje fajnie by było mieć.

Dołączam się do pytania, nie ma jakichś ustawień VAGiem żeby sterowanie w B6 ustawić jak w B7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...