Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie są objawy zużycia górnych wahaczy???


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

OK dam znać, tylko narazie muszę czekać około tygodnia na śruby z serwisu.[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2007, 13:35 _________________________________________________Wczoraj wymieniłem oba wahacze górne z prawej strony na nowe z firmy MEYLE w wersji wzmocnionej. Wcześniej przez 3 dni pryskałem śruby odrdzewiaczem, poszły bardzo lekko. Wszystkie czynności starałem się robić według instrukcji tu napisanej (Warsztat - Zrób to sam )więc nic mnie nie zaskoczyło. No prawie, bo podczas dokręcania udało mi się urwać śrubę, tą dłuższą przy zwrotnicy (brak czucia w łapkach) i musiałem użyć starej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem:

mianowicie puka w lewym kole przy skręcaniu w prawo i czasami przy jeździe na wprost :angry:

byłem na szarpakach ale nic nie stwierdzili potem jeszcze raz , rozkręcili i wymienili dolny bo stwierdzili ze ma luzy. No to się ucieszyłem ze będzie wszystko git a tu dziura i d*pa dalej puka i sie już ostro wkurzyłem. puka tylko na dużych dziurach, krawężnikach itd no ręce opadają ;(

pomóżcie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki,czy wahacze do b5 i do b6 to to samo?

Górne tak :)

Dolne nie :) maja cienszy swozen..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jutro jadę na przegląd zawieszenia. Wstępnie wiem, że do wymiany będę miał ze 3 wahacze (2 dolne i jeden górny).

Powiedzcie z doświadczenia jak to jest z wahaczami, które częściej padają, góra czy dół, jesli dół to tylni czy przedni?

Zastanawiam się gdzie warto dać lemfordera a gdzie można wstawić coś słabszego.

Nie chciałbym wydac majątku na oryginały bo nie jeżdżę dużo (10 tyś rocznie).

(usp, nie do tego wątku dodało mi posta, jesli tak to proszę przenieść)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie oszczedzal bo to marnie pozniej wychodzi..jak z kasa krucho a posypalo sie kilka to wymien np jedna strone albo doł a pozniej gore bo jak kupisz no name to nawet moga 5 tysi nie wytrzymac.. no ewentualnie trw tez dobra firma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma na to reguły... no kup takie za 450zł komplet to zobaczysz ile wytrzymaja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 tyś to chyba przesada..

Ale wracając do pytania, co cześciej Wam pada, górne czy dolne wahacze przedniego zawieszenia?

Dolne główne mam założone Mooga, bez luzów ponad 60 tys. km zrobiłem, w bananach zmienione tuleje gumowo - metalowe też 60 tys. km temu. Górne Master Sporty wytrzymały 40 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na przeglądzie. Na lini przed zakupem auta poprzedni mechanik mówił o zniszczonych dolnych wahaczach.

Dziś byłem u innego i po rozebraniu okazało się, że dolne są w porządku, natomiast wszystkie górne są do wymiany (rzuciłem się i kupiłem TRW).

Wszystkie były Lemfordera i z tego co mówił po męcę z rozebraniem zawieszenia wynika, że były tu od nowości! Przebieg auta to ponad 220 tyś!

Zastanawiające iż cała góra leży, a dół w porządku.

Zatem może jednak Lukaszxxx jest jakaś reguła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy objawem jest pukanie podczas jazdy na wprost i lekkie wibracje na kierownicy? Jak nie szukam gdzieś indziej a wahacze i tak do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszczyk duzo zalezy od jazdy po jakich drogach, jaka zawiecha czy standard czy gleba, jakie gumy.. u mnie siadl dolny prosty a wszystkie tez mam ori wiec??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podepne się pod temat u Mnie nie puka ale za to piszczy jak cholera czy to mogą być górne wahacze? Powiedzieli mi żebym przesmarował swożnie i będzie ok ale co mam przebić gumę igłą? Co o tym myślicie? Bo już nie mam siły :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skocz do apteki kup igle taka zeby strzykawka dala rade smar przebic, dobry jakosciowo smar i mozesz przebic ewentualnie odchylic gumke i wstrzyknac troche smaru, ale jak skrzypi to juz raczej tylko wymiana wachacza cie czeka.. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...