Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przegląd klimatyzacji


Gość Krycho

Rekomendowane odpowiedzi

Co ile nalezy serwisowac klimatyzacje? Czy sa odnosnie tego jakies wytyczne?

Pozdrawiam!

Specjaliści zalecają przejrzeć układ , przynajmniej raz w roku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy powinien być wymieniany podczas przeglądów, najpóźniej co 15 000 km lub raz na rok. Wraz z zasysanym powietrzem dostają się do niego m.in. kurz, pyłki i sadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile nalezy serwisowac klimatyzacje? Czy sa odnosnie tego jakies wytyczne?

Pozdrawiam!

W serwisie powiedzieli mi że najlepiej raz w roku wyczyścić cały układ jakąś metodą (i tu moge coś pochrzanić ) utradźwiękową niby bardzo skuteczną a cała impreza kosztuje 220 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy

Odgrzybianie

Załączenie przynajmniej raz na miesiąc nawet zimą jak temperatura na to pozwoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by ktoś miał jakąś nazwe jakiegoś preparaciku do odgrzybiania to prosiłbym, maleństwo w drodze wiec niunie trza przygotować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparaciki do odgrzybiania klimy "WYNNS" lub "BARDHAL", "Liquy Moly" cena około 40 zeta za 400ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tez aerozol Wurth-a do odgrzybiania. Właczasz klimę na max zamykasz obieg wewnętrzny otwierasz spraj aby cały wyleciał, zamykasz auto i niech chodzi sobie 15-20 min. póżniej wietrzysz i efekt murowany - bezinwazyjny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie dowiedziec czy ktos wymienial w klimie filtr osuszacza oraz jakim olejem zalaliscie kompresor bo ja slyszalem o uniwersalnym PAO 68 firmy HELLA i jakim czynnikiem napelnialiscie klime??

I jeszcze jedno pytanie ile moze kosztowac ten filtr osuszacza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na silnik to z lewej strony pod szybą, musisz jedną śrubkę odkręcić i filtr możesz łatwo wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie dowiedziec czy ktos wymienial w klimie filtr osuszacza oraz jakim olejem zalaliscie kompresor bo ja slyszalem o uniwersalnym PAO 68 firmy HELLA i jakim czynnikiem napelnialiscie klime??

I jeszcze jedno pytanie ile moze kosztowac ten filtr osuszacza??

Daruj sobie uniwersalne oleje, zalej takim PAG-iem jaki przewiduje producent.

Weź termometr i sprawdź czy musisz wymieniać osuszacz. Jeśli temperatura na wejściu i na wyjściu z niego jest różna, to działa jak zawór rozprężający i nadaje się do wymiany.

A olej to ci przy każdym serwisie klimy oczyszczają i dolewają. Nie zalewa się sprężarki osobno olejem, chyba, że była jakaś awaria układu.

A czynnik, jak to jaki? Oczywiście R134a. Powinieneś mieć pod maską naklejkę, jeśli jej nie ma to mądre książki, katalogi i stacje do obsługi klimatyzacji posiadają dane, co trzeba i ile do twojego układu.

[ Dodano: 02-03-2007, 18:10 ]

Polecam tez aerozol Wurth-a do odgrzybiania. Właczasz klimę na max zamykasz obieg wewnętrzny otwierasz spraj aby cały wyleciał, zamykasz auto i niech chodzi sobie 15-20 min. póżniej wietrzysz i efekt murowany - bezinwazyjny :D

Mało skuteczne. Przydatne tylko jeśli się robi co roku obsługę klimatyzacji.

Nie robi się odgrzybiania na pracującej klimie, bo skroplona woda rozcieńcza srodek i sprawia, że spływa zamiast działać. Włączyć ogrzewanie na maks, na piętnaście minut, obieg oczywiście wewnętrzny.

Jeśli już śmierdzi, to niestety pozostaje metoda inwazyjna i spryskanie bezpośrednio parownika.

Polecam firmę Teroson i preparat Terosept.

400 ml to czasami zbyt mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tez aerozol Wurth-a do odgrzybiania. Właczasz klimę na max zamykasz obieg wewnętrzny otwierasz spraj aby cały wyleciał, zamykasz auto i niech chodzi sobie 15-20 min. póżniej wietrzysz i efekt murowany - bezinwazyjny :D

taka metoda to wygląda jakbyś sie niemył i pryskał perfumami na brudne ciało więc życze poaodzenia żadnego efektu to nie przynosi poza chwilową zmianą zapachu ...............

tylko dostanie się do parownika daje 100% efekt

pozdrawiam

:a4fan::quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klimatronik i nie wiem, czy to dotyczy również mojego samochodu. Proszę o jakieś wskazówki.

To dotyczy ogólnie wszystkich klimatyzacji, także Twojej też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klimatronik i nie wiem, czy to dotyczy również mojego samochodu. Proszę o jakieś wskazówki.

To dotyczy ogólnie wszystkich klimatyzacji, także Twojej też

dokładnie potwierdzam każdego z klimatyzacja :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ylko dostanie się do parownika daje 100% efekt
a jak gleboko tego parwnika trzeba szukac?????

bo zdemontowaniu wentylatora od strony pasazera zobaczysz go po lewej stronie w srodku obudowy

pozdrawiam :biggrin: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...