Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana lamp Audi A4 B8


arek776

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem zapytać czy kierunek i wsteczny oparty jest na żarówkach a reszta na led? :eusathink:

............i jeszcze przeciwmgielne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie nie do końca ful led:wink:

---------- Post dopisany at 15:19 ---------- Poprzedni post napisany at 15:09 ----------

A tak poza tym myślałem o neonach do sedana :wink: tylko że niema, są tylko poliftowe ale jak wyczytałem wystarczy zmienić zderzak i klapę i lampy poliftowe podejdą robił już ktoś tak z was:wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie nie do końca ful led:wink:

---------- Post dopisany at 15:19 ---------- Poprzedni post napisany at 15:09 ----------

A tak poza tym myślałem o neonach do sedana :wink: tylko że niema, są tylko poliftowe ale jak wyczytałem wystarczy zmienić zderzak i klapę i lampy poliftowe podejdą robił już ktoś tak z was:wink:

Ja mam takiego klienta na tył :wink: tylko niestety to troszke drogi MOD

Nikt pewnie tego nie robił ==> http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-254/lift-sedan-klapa-przedlifta-291186/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisalem prosto to mozna zrobic led lift lub neon vcp ( VCP+K liine - 2 X USB / CAN + K OBD2 :: www.obd2pl - akcesoria diagnostyczne dla warsztatów samochodowych )

Avant same lampy

kodowanie BCM2 A4/A5 8K dla obslugi tylnych lamp LED/Bulb USA/EU

VAG CAN PROFESSIONAL - informacje

Prosze nie usowac mojego tekstu juz pisalem ale ciagle usuwaja tekst jak opisze krok po kroku tez usuniecie (kestia kasy to forum chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod nie taki drogi gadałem z gościem to mówił że tylko klapę w sedanie trzeba wymienić i lampy :wink: reszta pozostaje bez zmian sądzę że 1500zł plus malowanie klapy i to wszystko no i jak dla mnie najgorsze podłączenie i kodowanie:kwasny:

---------- Post dopisany at 20:59 ---------- Poprzedni post napisany at 20:54 ----------

I jeszcze tapicerka klapy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie był u mnie kolega O nicku Porszak, temat ogarnięty, ledy zakodowane instalacja elektryczna poprawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie był u mnie kolega O nicku Porszak, temat ogarnięty, ledy zakodowane instalacja elektryczna poprawiona.

super!

też jak kiedyś robiłem przedlift led na komforcie N to migały kierunki na zegarach szybciej, nie pamiętam jak to usunąłem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie był u mnie kolega O nicku Porszak, temat ogarnięty, ledy zakodowane instalacja elektryczna poprawiona.

:wink::thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty dzięki Dikson :wink:

---------- Post dopisany at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany at 18:24 ----------

kolego dorecy pomyśl jak to miganie w zegarach zlikwidowałeś

Ja też tak miałem, ale wydaje mi się, że było to wtedy jak uwaliłem komfort :wink: uspokoiło sie po wymianie komfortu ( ale na 100% nie jestem pewien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje,że niestety komfort dostał po jajach. Ale dopóki nie ma kontroli zapalonej to mozna jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna uszkodzić MK wiec trzeba uważać z kodowaniem. Ogolnie po odłożeniu 2 pinow dodatkowych nie ma duzo kombinowania, tylko trzeba wiedzieć jak poprawnie zakodowac. Ogolnie trzeba miec pojęcie jakie wartości trzeba zamienić w MK. A zmienić kodowanie należy w kanale :

podaje listę funkcji w kanałach MK:

LISTA FUNKCJONALNOŚCI ( nie lokalizacji w aucie !!!!! )

5251 LEWY ZEWNĘTRZNY POSTÓJ 50% , STOP 100% MOCY LED

5283 PRAWY ZEWNĘTRZNY POSTÓJ 50% , STOP 100% MOCY LED

5124 LEWY WEWN POSTÓJ 2 - 50% , STOP-2 100% MOCY LED / KLAPA /

5156 PRAWY WEWN POSTÓJ 2 - 50% , STOP-2 100% MOCY LED / KLAPA /

5 STOP LEWY 100% MOCY LED

37 STOP PRAWY 100% MOCY LED

Wartosci trzeba odpowiednio wprowadzić w kanały w module komfortu, pamiętać, iż jeden kanał odpowiada za jedna funkcje zarowki (np lewy zew stop). Trzeba tylko przetestować, ktory kanał u was za co odpowiada a to moze byc rożnie w samochodach ustawione.

Czy jesteś pewien tych kodów funkcjonalności? Z schematu wygląda mi na to że pomyliłeś zewnętrzne z wewnętrznymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie modułu N faktycznie jest wkurzające, ale trzeba ogarnąć temat do końca;D Pomoże ktoś zakodować dziadostwo? Darecy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty dzięki Dikson :wink:

---------- Post dopisany at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany at 18:24 ----------

kolego dorecy pomyśl jak to miganie w zegarach zlikwidowałeś

Nie wiem czy rozwiązałeś problem, ale trzeba wyłączyć diagnozę żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty dzięki Dikson :wink:

---------- Post dopisany at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany at 18:24 ----------

kolego dorecy pomyśl jak to miganie w zegarach zlikwidowałeś

Nie wiem czy rozwiązałeś problem, ale trzeba wyłączyć diagnozę żarówek.

Co masz kolego na myśli pisząc - wyłączyć diagnozę żarówek? Kanał 181?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VCDS powinny być podpowiedzi w kodowaniu, a jak nie to VCP na pewno ma. Będę miał chwilę, to podejdę do auta i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwukrotnie szybsze miganie nie da się załatwić kabelkiem VCP bo takowy kupiłem i d...a kombinowałem jak koń pod góre:thumbdown:także chyba komfort do wymiany niestety:kwasny:no chyba że ktoś wie jak, to byloby miło się dowiedzieć:banan: może być nawet na pw:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwukrotnie szybsze miganie nie da się załatwić kabelkiem VCP bo takowy kupiłem i d...a kombinowałem jak koń pod góre:thumbdown:także chyba komfort do wymiany niestety:kwasny:no chyba że ktoś wie jak, to byloby miło się dowiedzieć:banan: może być nawet na pw:wink:

Poprzez funkcje OCF wchodzisz w kodowanie lamp normalne-led, dalej wchodzisz w kodowanie pojedynczych kanałów i tak przy każdym jest ptaszek czy ma daną żarówkę sprawdzać czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwukrotnie szybsze miganie nie da się załatwić kabelkiem VCP bo takowy kupiłem i d...a kombinowałem jak koń pod góre:thumbdown:także chyba komfort do wymiany niestety:kwasny:no chyba że ktoś wie jak, to byloby miło się dowiedzieć:banan: może być nawet na pw:wink:

Poprzez funkcje OCF wchodzisz w kodowanie lamp normalne-led, dalej wchodzisz w kodowanie pojedynczych kanałów i tak przy każdym jest ptaszek czy ma daną żarówkę sprawdzać czy nie.

jak będę miał chwilkę to sprawdzę i powiem jaki efekt, ja mam dodatkowo jeszcze błąd "zestaw danych niewiarygodny" który wywaliło po kodowaniu chociaż wszystkie światła się palą i tu chyba jest pies pogrzebany :kwasny:

wyłączałem diagnoze kierunków i lipa:thumbdown: w kanałach 199 i 202 mam wartości 10245 i 10280 a powinny być zera i za chusteczke nie idzie tego zmienić:kwasny: powalcze jeszcze dzisiaj może coś uda się wykombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...