Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana lamp Audi A4 B8


arek776

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkich fachowców którzy uważają, że komfort można "zepsuć" kodowaniem informuję, że nie można go zepsuć... Jeżeli macie bład zestaw danych nieprawidłowy (03389) i mrugaja szybko kierunkowskazy albo błędu nie ma i mrugają szybko kierunkowskazy albo macie zablokowane kanaly itd. itp. To podaję dane do gościa który to zrobi

Komfortu oczywiście nie trzeba wymieniać itd itp... Spędziłem u niego 2 dni po 12h i zrobione... Teraz już zajmie mu to jakąś godzinke.

Pozdrawiam serdecznie :wink:

Jak uważasz, że komfortu nie można zepsuć kodowaniem, to zapytaj np. kolegi Darecy. :wink:

---------- Post dopisany at 12:58 ---------- Poprzedni post napisany at 12:57 ----------

dwukrotnie szybsze miganie nie da się załatwić kabelkiem VCP bo takowy kupiłem i d...a kombinowałem jak koń pod góre:thumbdown:także chyba komfort do wymiany niestety:kwasny:no chyba że ktoś wie jak, to byloby miło się dowiedzieć:banan: może być nawet na pw:wink:

Poprzez funkcje OCF wchodzisz w kodowanie lamp normalne-led, dalej wchodzisz w kodowanie pojedynczych kanałów i tak przy każdym jest ptaszek czy ma daną żarówkę sprawdzać czy nie.

jak będę miał chwilkę to sprawdzę i powiem jaki efekt, ja mam dodatkowo jeszcze błąd "zestaw danych niewiarygodny" który wywaliło po kodowaniu chociaż wszystkie światła się palą i tu chyba jest pies pogrzebany :kwasny:

wyłączałem diagnoze kierunków i lipa:thumbdown: w kanałach 199 i 202 mam wartości 10245 i 10280 a powinny być zera i za chusteczke nie idzie tego zmienić:kwasny: powalcze jeszcze dzisiaj może coś uda się wykombinować

Wyłącz diagnozę wszystkich tylnych świecideł i zobacz czy dalej szwankują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapraszam do tego gościa, którego dane podałem, wszystkich tych którzy uważają że mają komfort zepsuty... I zapewniam, że żaden oryginalny vas, vag can, vcds nie pomoże, a tym bardziej wyłączanie jakiś kontroli itd... Bo to nie o to chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie nalegam, tylko po co pisać coś w stylu "wiem ale nie powiem". Swoje poliftowe ledy zakodowałem VCDSem. Też mi pokazywało błędy i też szybko mrugały kontrolki. Mimo wszystko obyło się bez magii, tylko kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwukrotnie szybsze miganie nie da się załatwić kabelkiem VCP bo takowy kupiłem i d...a kombinowałem jak koń pod góre:thumbdown:także chyba komfort do wymiany niestety:kwasny:no chyba że ktoś wie jak, to byloby miło się dowiedzieć:banan: może być nawet na pw:wink:

Poprzez funkcje OCF wchodzisz w kodowanie lamp normalne-led, dalej wchodzisz w kodowanie pojedynczych kanałów i tak przy każdym jest ptaszek czy ma daną żarówkę sprawdzać czy nie.

jak będę miał chwilkę to sprawdzę i powiem jaki efekt, ja mam dodatkowo jeszcze błąd "zestaw danych niewiarygodny" który wywaliło po kodowaniu chociaż wszystkie światła się palą i tu chyba jest pies pogrzebany :kwasny:

wyłączałem diagnoze kierunków i lipa:thumbdown: w kanałach 199 i 202 mam wartości 10245 i 10280 a powinny być zera i za chusteczke nie idzie tego zmienić:kwasny: powalcze jeszcze dzisiaj może coś uda się wykombinować

Wyłącz diagnozę wszystkich tylnych świecideł i zobacz czy dalej szwankują.

Wyłączałem wszystko i dalej to samo "zestaw danych niewiarygodny" i szybsze mruganie:kwasny: będę musiał podjechać do tego gościa o którym Damian92 wspomniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie nalegam, tylko po co pisać coś w stylu "wiem ale nie powiem". Swoje poliftowe ledy zakodowałem VCDSem. Też mi pokazywało błędy i też szybko mrugały kontrolki. Mimo wszystko obyło się bez magii, tylko kodowanie.

dużo jest zachodu z tą zmianą. mam komforta z N i zasatanawiam się czy ledy poliftowe bez większego problemu można zaadoptować do mojego avanta (2009)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich fachowców którzy uważają, że komfort można "zepsuć" kodowaniem informuję, że nie można go zepsuć... Jeżeli macie bład zestaw danych nieprawidłowy (03389) i mrugaja szybko kierunkowskazy albo błędu nie ma i mrugają szybko kierunkowskazy albo macie zablokowane kanaly itd. itp. To podaję dane do gościa który to zrobi:

Komfortu oczywiście nie trzeba wymieniać itd itp... Spędziłem u niego 2 dni po 12h i zrobione... Teraz już zajmie mu to jakąś godzinke.

Pozdrawiam serdecznie :wink:

Uwierz mi kolego, że można "zepsuć" komfort kodowaniem w kanałach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś jakieś schematy/materiały pomocne w zmianie lamp zwykłych lub led na neon polift ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne oznaczenie lampy to XXs/ 8K9 945 095 B. Ja mam pękniętą lampę, do wymiany z oznaczeniem 10s/ 8K9 945 095 B. Pytanie: czy ta liczba "XXs" (np. 07s, 15s) coś oznacza? Nie chciałbym, żeby po zakupie różniła się od prawej :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Przymierza m się do tego moda i mam pytanie. Czy komuś w końcu udało się ogarnąć tylne lampy na sterowniki z końcówką N? Potrzebuję jakiegoś info co do adaptacji i połączeń. Czy faktycznie są różne co do sterownika z M? Dzięki za wszelkie informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie dlaczego przy tym adapterze link nie trzeba ciągnąć dodatkowego druta? Co prawda jest dość drogi, ale zastanawia mnie jak to jest zrobione:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie dlaczego przy tym adapterze link nie trzeba ciągnąć dodatkowego druta? Co prawda jest dość drogi, ale zastanawia mnie jak to jest zrobione:D

tu masz do sedana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pierwszy post nie działają linki. Chce zmienić zwykle lampy tylne na Led przed lift. Jakieś podpowiedzi  jakie kable gdzie zamienić i jak z kodowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karolek_ust napisał:

Panowie pierwszy post nie działają linki. Chce zmienić zwykle lampy tylne na Led przed lift. Jakieś podpowiedzi  jakie kable gdzie zamienić i jak z kodowaniem

Na you tube masz filmik co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawel72689 napisał:

Na you tube masz filmik co i jak.

Dokładnie Z opisem które kable gdzie? Bo widziałem jeden ale nie  szczegółowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Z opisem które kable gdzie? Bo widziałem jeden ale nie  szczegółowego

Dość dokładnie jest przedstawione. Ale raczej sam nie dasz rady. Lepiej VCP kodować. 

Edytowane przez pawel72689
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pawel72689 napisał:

Dokładnie Z opisem które kable gdzie? Bo widziałem jeden ale nie  szczegółowego

Dość dokładnie jest przedstawione. Ale raczej sam nie dasz rady. Lepiej VCP kodować. 

Mam vcds mam vcp. Znalazłem już opis teraz tylko czy ktoś coś z kodowanie podpowie 

Edytowane przez karolek_ust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawel72689 napisał:

W VCP masz gotowca tylko piny dobrze przełóż. 

W klonie vcp też są gotowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...