Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana lamp Audi A4 B8


arek776

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie pytacie się które obsługują, a które nie...

Ja zrobiłem już ich kilkanaście i jeszcze nie zdarzyło mi się aby coś nie obsługiwało...

problem jest że każdy sterownik (w zależności od wyposażenia, wieku, koloru i wróżby Macieja) musi mieć inne kodowanie, a to jest dopiero upierdliwe :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie pytacie się które obsługują, a które nie...

Ja zrobiłem już ich kilkanaście i jeszcze nie zdarzyło mi się aby coś nie obsługiwało...

problem jest że każdy sterownik (w zależności od wyposażenia, wieku, koloru i wróżby Macieja) musi mieć inne kodowanie, a to jest dopiero upierdliwe :kwasny:

No właśnie, i jak dojść jakie ma być kodowanie właściwe? :) Ja od pół roku jeżdżę z tylnymi przeciwmgielnymi jako te paski :) Nie mam czasu się tym zająć. A jako, że od kupna jeszcze nigdy tych świateł praktycznie nie włączałem to mi to nie przeszkadza. Błędów nie ma, wszystko inne działa jak powinno więc poczekam na inną wolną chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tu nie o stopy chodzi, problem jest w przeciwmgielnym tylnym. Jako przeciwmgielne świeci stop (kreska)

Podejrzewam, że masz pomylony pin od przeciwgielnego do wtyki w komforcie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie takie proste, jakby piny byly pomylone to swiecilby jako stop wsteczny. a nie swieci w ogóle jako zadne swiatlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

W opisie montażu lamp ledowych na samym początku w punkcie 4 jest tabelka z przełożeniem poszczególnych pinów w kostkach do komfortu .

Po zamontowaniu lamp i okablowania dodatkowego chciałem poprzekładać piny jak w opisie ale nie rozumieM T17P PIN 13 PRZEKŁADAM W PIN 10 GDZIE W 10 JEST JAKIŚ KABELEK TO GO GDZIE MAM WPIĄĆ BO W PUNKCIE 2 DODATKOWY KABEL WPINAM W 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze i pamietam to T17P.10 powinno być puste przed zmianami. A jaki przewód tam masz? Jaki rok auta i wersja komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna wtyka to T17o w pinie 11 mam kabelek szaro-biały i nie wiem ska mi wypadł czarno-zielony albo coś zamieszałem źle z tymi dwoma kabelkami ?

Po naciśnięciu stopu dodatkowo w prawej lampie w klapie zaświeca mi się środek (kreska) pomiędzy diodami i niema wo gule przeciw mgielnych .Po sprawdzeniu błędów vcds pokazuje w komforcie błąd :

03389- zestaw danych niewiarygodny

stan błędu 01100000

priorytet błędu: 2

dziękuje za chęć pomocy .

Rok audi to 2009

Zauważalnym ze kierunkowskazy migają normalnie a na liczniku częstotliwość jest szybsza czym to jest spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważalnym ze kierunkowskazy migają normalnie a na liczniku częstotliwość jest szybsza czym to jest spowodowane ?

Żle zakodowany KOMFORT :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowałem go tak jak jest rozpisane na samym początku wątku i ten kabelek mnie martwi ?

Przeciw mgielne prawe się pojawiło lewego niema

dobrze popatrz na schematy tam masz wszystkie połączenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESTEM TROSZKĘ W TYM ZIELONY I NIE BARDZO KUMAM. KABELEK JEST Z WTYCZKI T17o czarno zielony mam go wypiętego wydaje mi się ze idzie on do lampy tylnej lewej w klapie ?

Sprawdz miernikiem :wink:

P.S Caps ci sie zaciął :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok posprawdzam

---------- Post dopisany 12-11-2013 at 22:51 ---------- Poprzedni post napisany 11-11-2013 at 21:56 ----------

Witam

.Po sprawdzeniu błędów vcds pokazuje w komforcie błąd :

03389- zestaw danych niewiarygodny

stan błędu 01100000

priorytet błędu: 2

dziękuje za chęć pomocy .

Rok audi to 2009

Zauważalnym ze kierunkowskazy migają normalnie a na liczniku częstotliwość jest szybsza czym to jest spowodowane ?

komfort jest zakodowany jak w opisie przedstawił arek776

czy jest ktoś w stanie mi podpowiedzieć co zmienić i jak zlikwidować ten bład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...