Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mruga lampa od świec żarowych podczas jazdy


duke

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

dzisiaj pojawił mi się następujący problem.

Podczas szybkiej jazdy w pewnym momencie zaświeciła się kontrolka od świec (mrugała) i auto straciło moc.

Teraz jest wolniejszy od malucha.

Po wyłączeniu i włączeniu zapłonu nie mruga ale wystarczy tylko przycisnąć mocnej pedał gazu i znów ten sam problem.

Wykasowałem błędy (błędy filtra cząstek) i dalej to samo.

Możecie coś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem u siebie...jezeli auto traci moc i mruga kontrolka swiec tzn ze auto wchodzi w tryb awaryjny...u mnie problem byl chwilowy i zanim dojechalem do mechanika wsio bylo juz ok na kompie wyskoczyl jakis blad chyba cos z turbinka(juz nie pamietam)ale nie bylo czego szukac bo autko pracowalo juz normalnie i do tej pory nic sie nie dzieje...a jak Tobie problem sie powtarza to sprawa juz bedzie powazniejsza i samo wykasowanie bledow nie pomoze :kwasny: a tak juz po czasie i rozmowie z kilkoma osobami ktore troche siedza w temacie to u mnie chyba bylo trefne paliwko bo w miedzy czasie zanim podjechalem do mechana zdazylem jeszcze zatankowac i wlasnie jakis czas po zatankowaniu sie polepszylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź żarówki w światłach od stopów, czy świecą wszystkie. Przyczyn może być wiele, u mnie coś było z nastawnikiem turbiny, ale też samo ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dzisiaj cały czas tak jeżdżę,

zauważyłem że jak jadę do 70km/h i do 2,5tys obrotów nie wyskakuje tylko jak przekraczam tą prędkość lub obroty pojawia się mrugająca lampka (spiralka) i spada moc.

Tak jest za każdym razem, czekam aż minie ale chyba nie zanosi się na to.

Przypominam że stało się to jak mocno dałem mu kopa przy ok 200km/h przy S i w między czasie manetkami przy kierownicy sobie pomagałem.

Kurcze wydaje mi się że błąd albo sterownika od turbiny albo coś podobnego. Skasowałem dwa razy wszystkie błędy i znów się pojawia od filtra cząstek stałych i membrana od klapek kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie też zrobiła się choinka na liczniku pierwsze oświeciło się ABS i ESP po przejechaniu kilku kilometrów zaczęła mrugać lampka świec żarowych.

Poczytałem trochę i wszystko wskazało na światła stopu rzeczywiście nie świeciły bezpieczniki dobre, czyli czujnik stopu na pedale hamulca wyjąłem i włożyłem poruszałem nim i nic. Kupiłem nowy założyłem i nic po podpięciu vaga dalej błąd czujnika stopu założyłem stary i i zaczęło wszystko działać jak trzeba. Teraz pytanie czy ten nowy niedziałający odwieść do sklepu powinni go zareklamować chyba... Czarna magia z tym czujnikiem:P

Auto to A4 B6 2003r 1.9TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem to samo i nawet nie musiałem mocno gnieść wystarczyło delikatnie gazu dać na zimnym i już migały. Potem to nawet ciepłym mi się zdarzało. Co się okazało padły 3 świece żarowe. Po wymianie auto lata i nic się nie dzieje. Mam nadzieje, że to pomoże bo ja kilka miesięcy walczyłem z tematem bo jak migały to nie szło jechać a po restarcie nie wisiały żadne błędy. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie i Panie :) przedwczoraj zapalila sis zaczela mrugac kontrolka swiec, ale po chwili jazzy zgasla. Dziś się to powtorzylo lecz kontrolka nie gaśnie. Nadmienię że auto nie traci na mocy jak smigalo tak śmiga. Oprócz tego święci się check ale on już się święci odkąd pamietam, ( problem z klapami). Niech ktoś poradzi co się dzieje nie tak że kontrolka świec wariuje.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik stop sprawdz czy świtał stop swiecą przy włączaniu hamulca nożnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2013 o 18:47, duke napisał:

Witajcie

dzisiaj pojawił mi się następujący problem.

Podczas szybkiej jazdy w pewnym momencie zaświeciła się kontrolka od świec (mrugała) i auto straciło moc.

Teraz jest wolniejszy od malucha.

Po wyłączeniu i włączeniu zapłonu nie mruga ale wystarczy tylko przycisnąć mocnej pedał gazu i znów ten sam problem.

Wykasowałem błędy (błędy filtra cząstek) i dalej to samo.

Możecie coś pomóc?

Ja miałem w swojej Audi 3,0 tdi tiptronic ten sam problem,mianowicie przy mocnym naciśnięciu pedału gazu zapalała się kontrolka świec żarowych i auto traciło moc,po zgaszeniu auta problem znikał.U mnie przyczyną był zepsuty czujnik doładowania Bosch,(400zl nowy) Po wymianie Auto śmiga jak szalone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...