Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0T pasek czy łańcuch?


Arthoor

Rekomendowane odpowiedzi

Już sam zwariowałem jedni piszą że rozrząd jest na łańcuchu inni że na pasku? jaka jest prawda? 2.0TFSI 2007 rok

(w golfach GTI z tym samym motorem jest pasek więc?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam zwariowałem jedni piszą że rozrząd jest na łańcuchu inni że na pasku? jaka jest prawda? 2.0TFSI 2007 rok

(w golfach GTI z tym samym motorem jest pasek więc?)

Jakie oznaczenie silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego bo sprawdzał mi serwisant etke po nr vin i silnika i mówi że łańcuch i jest praktycznie bezobsługowy na dowód pokazał mi schemat z monitora i był łańcuch to myślę OK.

Potem poszedłem na halę i gadam z mechanikiem jak to jest a on mówi że mam pasek,mówię mu jak pasek jak widziałem w komputerze łańcuch?,otworzył mi maskę i powiedział że nie jest gołosłowny i odkręcił dekiel od rozrządu i pokazał mi PASEK! mówi że łańcuszek też jest jakiś krótki ale z tyłu silnika.Poszedłem więc znów do obsługi serwisu i mówię więc co pasek czy łańcuch?on też zwariował zaczął grzebać i mówi że w etce musi być błąd bo jak wszedł na silnik 2.0 to schemat pokazuje pasek a z tyłu ok.30cm łańcuch a pasek wymienia się co 180000 :)

Można zwariować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten sam kod silnika co ja :) PASEK ! a łańcuch jest w miejscu w którym opisał kolega "Stolkien" i rzeczywiście jest on praktycznie bezobsługowy natomiast pasek wg ASO wymiana po 180.000 km. Ja wymieniłem po 135.000

poniżej za zdjęciu pasek:

pasek.jpg

A tutaj łańcuch:

pasek2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b7 zawsze byl pasek. Dopiero od b8 lancuch. Czy jest pasek czy lancuch rozpoznac mozna po obudowie. Plastikowa pasek metalowa lancuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o "świeżą" cenę, ale ok. Czekam na wycenę części w warsztacie bo na "moich" częściach nie chcą robić.. robocizna 350zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o "świeżą" cenę, ale ok. Czekam na wycenę części w warsztacie bo na "moich" częściach nie chcą robić.. robocizna 350zł

Raczej nie wiele się zmieniło...

rozrzad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu pasek z tyłu łańcuch na wałkach

dokładnie tak przy czy czym łańcucha się nie zmienia no chyba że się tłucze:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow wlasnie tak czytajac wasza rozmowe zapytam, wymienial ktos moze ten lancuch z tylu bo chyba slychac go troche w moim silniku i chyba bede musial go wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio się zabrałem za wymianę tego łańcucha z napinaczem z tyłu ale skończyło się na tym ze nie wymieniłem powód? po 1 łańcuch napięty jak struna wszystko dobrze wygląda nic się nie tłucze chciałem zrobić profilaktycznie ale niestety pojawił się problem w postaci że mój  majster nie mógł odkręcić śruby w przestawiaczu wałka rozrządu.

jeśli chcesz znać koszt części to np z febiego 340zł napinacz + łancuch a jeśli chcesz komplet z przestawiaczem to juz drogo + do tego dolicz sb uszcelke pod pokrywę zaworów 50zł, uszczelkę pokrywy rozrządu 20zł

175528665_223351226248876_4714987948547861124_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...