Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Rodzaje Lista Liczników - Monochromatyczne I Kolorowe (Wersja Europejska)


Slawek

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuca, dla potomnych bo główne źródło wygasło...

 

 

2l9rvdi.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla B7 jest też taka tabelka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w poście z pierwszej strony nie odpalają się zdjęcia i nie mogę zaczerpnąć informacji.

Audi A4 B6 2004r. 1.6 Benzyna, Licznik 8E0920900N

Jakimi numerami mogę go zastąpić, nie musi być koniecznie kolorowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2018 o 19:49, romand24 napisał:

Niestety w poście z pierwszej strony nie odpalają się zdjęcia

Dla tego wrzuciłem dwa posty wyżej zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam zegary z kolorowym fisem: 8e0 920 930 E  i chcę zaadoptować zegary z S4 o numerach 8E0 920 930 L  tu i tu jest RB4, na 90% powinny pasować bez problemów ale wole sie zapytać dysponujących większa wiedzą czy aby na pewno ruszą. Mój samochód to b6 rocznik modelowy 2004 produkcja 2003. Dziękuję z góry za pomoc panowie.

Mogę mieć też licznik z s4 o numerze: 8E0 920 931 N ale ten ma oznaczenie RB8.... Więc chyba lipa.

Edytowane przez MamDwieDychyNaWache
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Nigdzie nie widzę tabelki dla B7.Mam licznik 8E0 920 900 R A4 b7 2.0tdi 2005r czarno biały,jaki ma być nr licznika z kolorowym LCD na zamianę za mój obecny?

Edytowane przez A4 B6 Multi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2018 o 18:43, A4 B6 Multi napisał:

Witam wszystkich.Nigdzie nie widzę tabelki dla B7.Mam licznik 8E0 920 900 R A4 b7 2.0tdi 2005r czarno biały,jaki ma być nr licznika z kolorowym LCD na zamianę za mój obecny?

A wiec znowu sam sobie odpowiadam na pytanie:Licznik na zamianę z 8E0 920 900R na kolor zamienia sie na 8E0 920 931P

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie:W starym liczniku była wersja low w tym kolorze jest HIGH.Pokazuje na komputerze błąd spalonych żarówek mimo że w aucie MCE jest w wersji  LOW.Jakt o teraz przekodować w liczniku na LOW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - a co z tym/ 

Licznik zegary FIS Audi A4 B7 TDI 8E0920901H

jaki będzie odpowiednik kolorowy?

ps. kilka postów wyżej ktoś pytał ale chyba też nie uzyskał pomocy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się do B6 2001 2.0 ALT zainstalować licznik kolorowy o numerze 8E0920930KX. Cena takiego licznika w okolicach 450zł. Immo się przyjęło, wskazówki również oprócz wskazówki poziomu paliwa i dystansu pokazywanego na fisie. Test wskazówek przechodzi poprawnie.

W dniu 18.03.2018 o 12:52, marky2552 napisał:

Może gdzieś gaz dotkłem delikatnie muszę sprawdzić jak do końca ogarne ten licznik bo nie pokazuje prawidłowego poziomu paliwa

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Rozwiązaniem problemu jest zakup pływaka z 2002, lub najlepiej całej pompy paliwowej używanej, bo nowe w ASO zaczynają się od 700zł. Ja wybrałem 8E0919051L zamiast swojej aktualnej 8E0919051B, koszt do benzyny okolice 170zł. Wskazówka paliwa, jak i dystans wraz z przejechanymi kilometrami rośnie. Dzieje się tak, ponieważ do czerwca 2001 pływak był montowany w B6 z inną rezystencją niż w latach 2002 i młodszych. Aktualnie oczekuję na kuriera z pompą, a jeśli uda się rozwiązać problem wskazówki poziomu paliwa i dystansu wyświetlanego na komputerze dam znać w tym temacie. 

Pozdrawiam! :)

Edit: rozwiązanie problemu w linku powyżej 

Edytowane przez kaisus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych podpowie czy taki licznik wepchne do mojej a4 z 2004 roku. Teraz mam czerwony z końcówka 900M.

Sprzedawca twierdzi ze zadziała ale wolę sie upewnić

Screenshot_2018-12-01-09-18-49.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mam przelozonego angola z 2003 w tdi i mam zwykly licznik EU lecz nie dziala mi wskaznik paliwa i predkosc stoi , jakiego licznika szukac zeby byl kolorowy fis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzisiaj trochę spędziłem czasu przy mojej audi a mianowicie też natchnęło mnie żeby zmienić licznik z klasycznego FIS-a na kolor moje auto jest już z roku modelowego 2003 ori był zamontowany licznik 8E0920900K (diesel)  postanowiłem zmienić na kolor o nr 8E0920930K (benzyna) z obrotami sobie poradziłem bo zmieniłem mapę obrotomierza i tarcze od diesla i  obr. pokazuje prawidłowo. Licznik zaadaptowany (immo i kluczyki) prawidłowo brak błędów ale jest jeden problem nie pokazuje prędkości.. :(

Wiem ,że moim modelu prędkość jest odczytywana z ABS po CAN a w tym liczniku co zamontowałem była brana ze skrzyni po tzw. vss . Podobno da się zmieniając jeden bajt we wsadzie zmienić ustawienie tak, żeby licznik odczytywał prędkość z ABS.  Teraz pytanie czy ktoś posiada takową " tajemną " wiedzę i jest się w stanie ją podzielić?

Będę bardzo wdzięczny.

Dodam, że zapewne biorąc pod uwagę pin outy liczników dałoby się to rozwiązać poprzez doprowadzenie sygnału prędkości z ABS do pinu 5 w zielonej kostce ale nie chodzi mi o takie rozwiązanie.

Edytowane przez renegat207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś kto się podejmie zaadaptowania licznika na kolor fis żeby wszystko hulało bezbłędnie w b6 2002, rok modelowy 2003?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...