Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Rodzaje Lista Liczników - Monochromatyczne I Kolorowe (Wersja Europejska)


Slawek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Rosomak91 napisał:

Jest ktoś kto się podejmie zaadaptowania licznika na kolor fis żeby wszystko hulało bezbłędnie w b6 2002, rok modelowy 2003?

Z tego co wiem w B6 wystarczy tylko odblokować FIS, bo każdy licznik już go ma, tylko zablokowany.. A sam kolorowy wyświetlacz wystarczy podmienić, bo na taśmie to wpinania jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Langista napisał:

A sam kolorowy wyświetlacz wystarczy podmienić, bo na taśmie to wpinania jest.

Gdzieś Ty takich głupot się naczytał ? On pyta o przerzucenie immo id, vin, itd ze starego do nowego licznika... A Karol mu to ogarnie, że nie będzie się musiał bawić w kodowania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tak, że sam wyświetlacz FIS jest wymienialny? I można normalnie kolorowy FIS założyć, do tego VAGiem odblokować pełen FIS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak zrobić, żebyś do mono wlutował wyświetlacz kolor. Wtedy wymiana liczników nie miałaby sensu, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie

a4b6 1.8t modelowo 2003

Mam uszkodzony mały lcd z datą

Jak go słońce przygrzeje to nawet coś widać.

Nie wiem czy tam jest klej przewodzący czy gumki.

Mam kupiony licznik z anglika 8E0920950K

Myślę o dwóch opcjach.

Albo przelozyc ten mały lcd z anglika do mojego albo przełożyć tarcze z mojego do anglika i przegrac eprom

Co myślicie o tym

Da się, spasuje ten licznik?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik 8e0920930j jakiego wymiennie mogę użyć? Ciężko dostać ten model a w moim padla taśma ☹️ podejdzie z nowszych b6  z modeliwego 2003 i 2004? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2019 o 21:42, Marian021188 napisał:

Licznik 8e0920930j jakiego wymiennie mogę użyć? Ciężko dostać ten model a w moim padla taśma ☹️ podejdzie z nowszych b6  z modeliwego 2003 i 2004? 

Spójrz proszę na pierwszy post..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Audi a4 b6 1.8t 163km padł mi licznik, wraca z nieudanej naprawy a potrzebuje juz zamowic nowy, widzialem tabelke i prosze o pomoc czy do mojego aute bedzie 8E0920900N (VIN WAUZZZ8E94A138943)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, miałeś licznik wyciągnięty i nie spojrzałeś na numery aby sobie porównać? O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 13:17, czamic151 napisał:

Koles licznik pojechal do naprawy i mial wrocic dobry, czego nie rozumiesz? 

Olać te numery,szukaj licznika crypto czyli po 07/2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Padł mi wyświetlacz i potrzebuje zegarów i pytanie co mogę wsadzić jak mam zegarki o numerze 8e0920901c RB8 da się to zamienić na kolorowy, a jak to jaki mogę wsadzić czy szukać o takim samym numerze.

 

Drugie pytanie czy da się to ogarnąć samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, H3llGat3e napisał:

Witam,

 

Padł mi wyświetlacz i potrzebuje zegarów i pytanie co mogę wsadzić jak mam zegarki o numerze 8e0920901c RB8 da się to zamienić na kolorowy, a jak to jaki mogę wsadzić czy szukać o takim samym numerze.

 

Drugie pytanie czy da się to ogarnąć samemu?

W b7 1.8t to z czego kojarzę może być immo3 w liczniku mimo iż napisane rb8. Pokaż co masz w blokach licznika kanał 81. 

Aczkolwiek nawet jak przypiszesz licznik do ecu to kluczyków sam nie ogarniesz bez sprzętu.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Wieczorem będę w domu to podłącze się i odczytam co tam jest. Czy do wymiany potrzebuje jakiś specjalistycznych przewodów, programów, umiejętności?? Przeczytałem wątek  o zmianie zegarów ale były RB4 czy mocno różni się ta procedura??

Ogólnie mam odczytane co mam w aucie. Zrobiłem sobie listę.

Od zegarów mam takie coś:

Address 17: Instruments
   Protocol: KWP2000
   Controller: 8E0 920 901 C
   Component: KOMBI+WFS 3     H12 0110
   Coding: 0006041
   Shop #: WSC 11111

 

Chodzi o WFS3?? czyli immo 3??
 

Edytowane przez H3llGat3e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, H3llGat3e napisał:

Chodzi o WFS3?? czyli immo 3??

Tak immo3,w b7 z 1.8t,2.5tdi i 1.9tdi mają immo3 z licznikami rb8.

Procedura będzie taka sama jak na rb4 jeżeli chodzi o dopisanie licznika do ecu. Ale nie dopiszesz kluczyków do licznika rb8 bez odpowiedniego sprzętu do liczników. Nie da rady tego zrobić kablem kkl jak w rb4. A chyba 1200zl czy więcej nie wywalisz na  odpowiedni kabel z progamem by samemu dopisać kluczyki?☺

Więc i tak musisz to zlecić komuś kto to ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij ori licznik i ten nowy komuś do przepisania. Tak będzie najprościej i najłatwiej w przypadku RB8 - dostaniesz licznik P&P. Wepniesz i wszystko już będzie działać, łącznie z kluczykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...