Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Rodzaje Lista Liczników - Monochromatyczne I Kolorowe (Wersja Europejska)


Slawek

Rekomendowane odpowiedzi

nie trzeba wymieniać cały licznik wystarczy wymienić wyswietlacz zeby był kolorowy tak??

Kolega wyżej pisał że zakupił ten sam licznik więc jest P&P

O ile dobrze pamiętam, to w przypadku koloru nie jest już P&P.

No ten kto widział kolorowy i monochromatyczny licznik wie że różnią się one nie tylko wyświetlaczem, złączem, prockiem itd.

Reasumując:

wymiana mochoromatyczny > monochromatyczny P&P

wymiana kolor > kolor P&P

Innej możliwości nie ma i nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie zamiast kontrolki, która karze mi sprawdzić silnik włącznona jest kontrolka od ESP.

Przez licznik przechodzi kilka istotnych połączeń pomiędzy sterownikami. Pewnie niektóre z nich połapały błędy jak próbowałeś odpalać "bez licznika". :D

Czy mogło dojść do rozkodowania kluczyka?

Piloty są zakodowane w Module Komfortu możesz sprawdzić czy te które masz są w nim zakodowane, a jak nie to je dopisać.

Czy z wtyczką KKL i zegarami o zgodnym numerze jestem w stanie wymienić liczniki?

Tak z tym, że dopasowanie IMMO Cię nie minie. Jest programik, który z KKL-em ogania RB4 tylko z tymi licznikami trzeba być ostrożnym i wiedzieć co się robi gdyż nie problem uszkodzić, a wtedy auto uziemione.

Lub zrobić z wyświetlaczem tak jak Mateusz pisał i problem IMMO z głowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Padł mi licznik 8E0920930J RB4. Brak podświetlania, obrotomierza, FIS pokazuje niski poziom oleju itp. Czy wymiana wsadu pomoże? Posiada ktoś taki wsad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Padł mi licznik 8E0920930J RB4. Brak podświetlania, obrotomierza, FIS pokazuje niski poziom oleju itp. Czy wymiana wsadu pomoże? Posiada ktoś taki wsad?

Jak doszło do uszkodzenia?

Próbowałeś "przywrócić" ustawienia fabryczne licznika przez VCDS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to licznik USA , mam kolorowy a chce wymienić na kolorowy S4 też wersja USA , pomoże mi ktoś w tym jaki powinienem kupić ? :)

A4 B7 2007 2.0 TFSI :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik twierdzi że odpinał aku żeby dospawać nakrętkę do zapieczonego mocowania zwrotnicy. Jak było naprawdę tego się nie dowiemy. Elektryk próbował ponoć zrobić odzysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik twierdzi że odpinał aku żeby dospawać nakrętkę do zapieczonego mocowania zwrotnicy. Jak było naprawdę tego się nie dowiemy. Elektryk próbował ponoć zrobić odzysk

Czym robił odzysk? Vaga posiadasz żeby sprawdzić podstawowe rzeczy? Jeżeli tak zapraszam na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy da się jakoś wyłączyć / włączyć (zaadaptować) czujnik ciśnienia oleju w liczniku? musze sprawdzić czy jest włączony i wogóle podpięty czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem problem bo mialem non crypto mono a kupilem crypto color i byl problem ,na szczescie pomogł mi Pan Galetto dzieki jeszcze raz .pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zapinać bo nie ma tempomatu :facepalm: ale być może niebawem będzie miał, bo skoro to szczyt prestiżu w Audi i każdy musi go mieć to nie omieszkam przycisnąć Marcina, aby jak najszybciej zamontował i opuścił kopary w dół niektórym tu na forum.

Poza tym nie jest to jedyne Audi z tego forum w którym robiłem przeszczep nocrypto/crypto.

Jak masz problem z tempomatem to wypowiadaj się za siebie. Ja nie mam. Mogę dopasować każdy licznik w B6 z innego B6, a nawet i niektóre z B7 i na odwrót.

To nie są te same rodzaje immo.

Dawid się przekonał, że IMMO w liczniku od B6 spokojnie można dopasować do jego B7. Zresztą zaraz go poproszę o zabranie głosu bo jak widać chyba każdego trzeba poprosić o zabranie głosu i potwierdzenie pewnych rzeczy forumowym niedowiarkom.

Tak jak mówiłem niech każdy się wypowiada za siebie... Mnie nie obchodzi Twoja wiedza.... Dziwię się tylko, że taki "Specjalista grupy VAG" za jakiego się uważasz na forach nie ogarnął bardzo prostych rzeczy w starych kiblach jakimi są RB4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dawid się przekonał, że IMMO w liczniku od B6 spokojnie można dopasować do jego B7. Zresztą zaraz go poproszę o zabranie głosu bo jak widać chyba każdego trzeba poprosić o zabranie głosu i potwierdzenie pewnych rzeczy forumowym niedowiarkom.

Potwierdzam, licznik z diesla B6 z roku 2002 zrobiony "wysyłkowo" przez Galetto założyłem do mojej B7 1.8t MY 2007 i działa, auto odpala na nim bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie licznik z b7 z kolorowym fisem 8E0920032K do b6 po VIN 2004r z RB4? Bez problemu zaadaptuje immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie licznik z b7 z kolorowym fisem 8E0920032K do b6 po VIN 2004r z RB4? Bez problemu zaadaptuje immo?

Jakbyś przejrzał temat to byś wiedział, że b7 ma już inne immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przejrzał temat to byś wiedział, że b7 ma już inne immo.

Jak byś trochę w tym posiedział to nie musiałbyś powielać tego co przeczytałeś i usłyszałeś tylko mógłbyś coś napisać z własnego doświadczenia...

Zarówno w B6 przez te kilka lat produkcji było kilka zmian tak samo w B7 nie wszystkie mają identyczne IMMO.

Tak jak już mówiłem. Niech każdy wypowiada się za siebie... W tym temacie jest dużo nieprawdy, a to tylko wynika z niewiedzy tych co zabierali głos. Niektórym się wydaje, że jak czegoś nie udało im się zrobić to się po prostu nie da.

Podejdzie licznik z b7 z kolorowym fisem 8E0920032K do b6 po VIN 2004r z RB4? Bez problemu zaadaptuje immo?

Po nr VIN i nr licznika można tylko sprawdzić do jakiego dokładnie auta był montowany i tym samym do jakiego na pewno podejdzie.

Jak wiadomo do niektórych aut mają ludzie problemy ze znalezieniem licznika dobieranego po VIN gdyż jest ich mało, albo wcale. W większości przypadków nie ma potrzeby takiego dobierania gdyż można IMMO w tych licznikach dosyć rozlegle krzyżować. Ale jak widać w temacie utarły się pewne mity i tak większość się ich trzyma.

Dla mnie wyznacznikiem czy jeden licznik można zamiennie zamontować za drugi jest wgląd w Eeprom. Tak jak wspomniałem liczniki z Audi B6 praktycznie wszystkie idzie zrobić zamiennie do innych B6. RB8 z B7 można dopasować bez problemu w B7.

Edytowane przez Galetto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...