Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Rodzaje Lista Liczników - Monochromatyczne I Kolorowe (Wersja Europejska)


Slawek

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, r7adek napisał:

Tak, miałem czerwony 8E0 920 900 L zmieniłem na kolor 8E0 920 930 S wg, tabelki na pierwszej stronie. Osoba, która mi to robiła powiedziała, że nie ma takiej możliwości żeby je podmienić bez ponownego kodowania.

Normalnie możesz podmieniać liczniki,wszystko będzie działało. Testowo miałem łącznie 3 dopisane liczniki do auta swego czasu i mogłem przerzucać je dowolnie,auto zawsze odpalało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nic z tego. Gość musiał coś jeszcze zrobić. Auto odpala po czym gaśnie i świeci się kontrolka immobilizera. Czyli pewnie trzeba jeszcze raz przypisywać kodowanie teraz z kolorowego do czerwonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz ten sam numer immo i vin na obu licznikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pila24 napisał:

A masz ten sam numer immo i vin na obu licznikach?

Tego nie wiem, nie znam się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączysz się z licznikiem i robisz zrzut głównego ekranu,daj 2 takie zrzuty (z czerwonki i koloru). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne  - a transpondery w  kluczykach te same zostały czy było coś kombionowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Banan napisał:

Dziwne  - a transpondery w  kluczykach te same zostały czy było coś kombionowane?

Banan pytam o viny w licznikach bo chyba są 2 opcje. Ja dopisuje zegary do ecu kanałem adaptacji 50 w zegarach po zalogowaniu. A możliwe że po wymianie zegarów mógł ktoś dopisać stare ecu do nowych zegarów adaptacją na kanale 50 w ecu,wówczas dane są przekazane do ecu z szafy a nie z ecu do szafy. I już poprzedni licznik nie zadziała bez dopisania.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Banan napisał:

Dziwne  - a transpondery w  kluczykach te same zostały czy było coś kombionowane?

Były zmieniane, to wiem na pewno, że coś tam wymieniał w kluczykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pila24 napisał:

Łączysz się z licznikiem i robisz zrzut głównego ekranu,daj 2 takie zrzuty (z czerwonki i koloru). 

vcds - em to zrobię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz że wsadził nowe transpondery to nie ma opcji ze stary zegar ruszy bez dopisania immo. Nie wiem po co to robił,nie ma takiej potrzeby w b6.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pila24 napisał:

Banan pytam o viny w licznikach bo chyba są 2 opcje. Ja dopisuje zegary do ecu kanałem adaptacji 50 w zegarach po zalogowaniu. A możliwe że po wymianie zegarów mógł ktoś dopisać stare ecu do nowych zegarów adaptacją na kanale 50 w ecu,wówczas dane są przekazane do ecu z szafy a nie z ecu do szafy. I już poprzedni licznik nie zadziała bez dopisania.

spoko wszystko wiem o co chodzi - tylko jak ecu dopiszesz to wtedy właśnie trzeba transpondery zmienić 

Jakby ręcznie przepisał to immo albo adaptacja kanał 50 ( która nie zawsze działa ) to nie byłoby problemu i stary zegar byś mógł podmienić tak jak koledzy wcześniej napisali 

 

zresztą nawet zegar z 2003 można wrzucić do modelowego 2001 z funkcjonującym immo  ( udało mi się to w dieslu ) :decayed:

3 godziny temu, r7adek napisał:

vcds - em to zrobię ?

tak wchodzisz w 17 Instruments i robisz fotkę albo zrzut ekranu

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Banan napisał:

Jakby ręcznie przepisał to immo albo adaptacja kanał 50 ( która nie zawsze działa )

Zauważyłem że sterowniki me 7xx nie robią problemów na tym kanale a edcXX jak najbardziej problemują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze często trafiam na immo off w ecu :wink: wtedy też kaplica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie chciałem zmienić mój licznik z czerwonego FIS 8E0 920 900 G na kolorowy FIS 8E0 920 930 J. Niestety licznik z kolorowym FISem ma wysypany wsad z tąd moja prośba do osób posiadających taki licznik, czy byłby ktoś w stanie przesłać mi wsad swojego licznika z takim numerem? Z góry dziękuję. 

 

Edytowane przez KamilSi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia miał być 100% sprawny i d... Masakra poprostu. Nie łatwo będzie chyba znaleźć kogoś kto by mógł podeslac wsad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mam kilka innych wsadów ale 930J nie mam. Mam ori wsad z 24c08 ale 930S. Najlepiej jak byś zapodał wsad programatorem bezpośrednio do kości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renegat207 ten wsad z 930S będzie działać na tym moim liczniku 930J? Nie znam się na tym kompletnie a jedyny program jaki mogl bym mieć to tylko eeprom. Idzie to jakoś ogarnąć w "domowych" warunkach dla laika jak ja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsad od innych zegarów nic nie da bo one są cryptowane i pasują do danego licznika  - są interfejsy co mają opcje naprawy RB4  , jak świeżo kupiłeś ten zegar to proponuje go zwrócić i tyle

 

a wsad 930J powinien mieć na 99%

 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banan najgorsze jest to że nie było mnie na miejscu i licznik leży już pewnie z miesiąc albo i więcej i niestety nic nie da mi odesłanie go.

A gdybym wgrał wsad 930J to też nic nie da?  Byłbyś na tyle dobry by przesłać mi ten wsad 930J? I ile by to kosztowało oczywiście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...