Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Rodzaje Lista Liczników - Monochromatyczne I Kolorowe (Wersja Europejska)


Slawek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś wgrywalem tylko bezpośrednio do kości 24c08 i zadziałał w innym liczniku co był deef. Może akurat były podobne liczniki.  Wgralem potem z ciekawości po kablu to co odczytałem  programatorem i było ok.  

Edytowane przez renegat207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurce tylko nie wiem czy dał bym radę to ogarnąć. Jeśli mam być szczery to nie bardzo wiem nawet o co chodzi z tym wgrywaniem do kości. Tak jak mówiłem jestem w tym laikiem. A jeśli udali by się użytkownikowi Banan znaleźć ten wsad to eepromem bym chyba dał radę go zapisać w liczniku. No chyba że nic z tego nie wyjdzie to będę coś kombinował twoim sposobem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, renegat207 napisał:

Ja kiedyś wgrywalem tylko bezpośrednio do kości 24c08 i zadziałał w innym liczniku co był deef. Może akurat były podobne liczniki.  Wgralem potem z ciekawości po kablu to co odczytałem  programatorem i było ok.  

Pamiętaj że zegary z modelowego 2001 nie sa crypto , może to były takie albo trafiłeś z wsadem 

51 minut temu, KamilSi napisał:

Kurce tylko nie wiem czy dał bym radę to ogarnąć. Jeśli mam być szczery to nie bardzo wiem nawet o co chodzi z tym wgrywaniem do kości. Tak jak mówiłem jestem w tym laikiem. A jeśli udali by się użytkownikowi Banan znaleźć ten wsad to eepromem bym chyba dał radę go zapisać w liczniku. No chyba że nic z tego nie wyjdzie to będę coś kombinował twoim sposobem. 

możesz chyba jeszcze więcej namieszać 

a def był od razu czy coś kombinowaliście z immo itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto spróbować jeśli się uda to spoko by było jeśli nie to i tak nic mi z tego licznika bo i tak leży i się kurzy. Banan daj znać jaki to był by koszt za ten wsad od ciebie. 

Mój e-mail: [email protected] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KamilSi napisał:

Warto spróbować jeśli się uda to spoko by było jeśli nie to i tak nic mi z tego licznika bo i tak leży i się kurzy. Banan daj znać jaki to był by koszt za ten wsad od ciebie. 

Mój e-mail: [email protected] 

Wysłałem Ci eeprom do tego licznika,pewnie będzie def jak go wgrasz. Możesz podesłać mi swój zrzut to zobaczę co tam namieszane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Łukasz. Mógł byś podać mi swój e-mail. Może być na pw to postaram się przesłać jak najszybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie zdążyłem podesłać - mi też możesz ten swój wysłać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak tylko go dostanę bo znajomy który mi to robił ma 2 zmianę i jak wróci to ma mi podesłać eeprom i prześlę go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało przypisać ponownie czerwony licznik robiąc klona z kolorowego. Auto odpala normalnie, tylko miga cały czas kontrolka immo. I nie można tego usunąć. Doradźcie co zrobić teraz? 

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, r7adek napisał:

Udało przypisać ponownie czerwony licznik robiąc klona z kolorowego. Auto odpala normalnie, tylko miga cały czas kontrolka immo. I nie można tego usunąć. Doradźcie co zrobić teraz? 

Adaptacja immo nie poszła jak trzeba. Trzeba dopisać na kanale 21 licznika 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pila24 napisał:

Adaptacja immo nie poszła jak trzeba. Trzeba dopisać na kanale 21 licznika 

Czyli podpiąć vcdsa do kolorowego z czytać to co tam jest, następnie wejść w kanał 21 czerwonego i wpisać z kolorowego? A mogło się tak stać pomimo wczytania klona z kolorowego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, r7adek napisał:

Czyli podpiąć vcdsa do kolorowego z czytać to co tam jest, następnie wejść w kanał 21 czerwonego i wpisać z kolorowego? A mogło się tak stać pomimo wczytania klona z kolorowego? 

Zaloguj się pinem w liczniku i na kanale 21 adaptacji wpisz jako nową wartość ilość pilotów które chcesz adoptować. Wciskasz zapisz,czekasz kilka sekund i wkładasz następny pilot i włączasz nim stacyjke czekając aż immo zgaśnie. Po tym powinno być immo zaadoptowane jak wszystko pójdzie bez przeszkód.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2020 o 22:01, KamilSi napisał:

Ok jak tylko go dostanę bo znajomy który mi to robił ma 2 zmianę i jak wróci to ma mi podesłać eeprom i prześlę go. 

Ten kolorowy 930J który ma uszkodzony eeprom to jest licznik bez crypto,Twój czerwony juz jest crypto,więc bez immo off nie obeszło by się. Tutaj wychodzą ułomności tabelki w stosunku do rocznika 2002. Bo licznik 930J wychodził w wersji bez crypto (ten Twój jest modelowy 2002 a produkcja i soft z 2001) a ten 930J który miałem wcześniej  już był crypto (produkcja i model z 2002). Więc trzeba w rocznikach 2002r zwracać uwagę na to jaki soft jest w zegarach (Dxx),niestety brak o tym w jakich zakresach softu jest wersja crypto a jaka bez niego.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no miałem właśnie pisać - miał szczęście że zegar niecrypto ( przy odczycie vag eeprom programerem wychodzi wersja V004 , a v006 to już będzie crypto ) , podesłałem mu poprawiony wsad i def zniknął , będzie dziś jeszcze testował wsad ze skopiowanym immo z zegara oryginalnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Banan napisał:

no miałem właśnie pisać - miał szczęście że zegar niecrypto ( przy odczycie vag eeprom programerem wychodzi wersja V004 , a v006 to już będzie crypto ) , podesłałem mu poprawiony wsad i def zniknął , będzie dziś jeszcze testował wsad ze skopiowanym immo z zegara oryginalnego 

Ten licznik który kupił z uszkodzonym eepromem 930J nie jest crypto,ale ten który ma obecnie w aucie 900G to już crypto... myślisz że pójdzie bez immo off? eeprom bez crypto ma sporo elementów w innych komórkach zapisane w porównaniu z crypto.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz robilem w non crypto do crypto , teraz w druga też poszło :decayed: , dostalem info że zegary śmigają -  w innych miejscach w eppromie jest wszystko rzeczywiscie , dlatego proste kopiuj wklej nie idzie 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiałem się wcześniej czy da rade zrobić klona z crypto na non crypto i w drugą... to rozwialeś moje wątpliwości ? kilka zegarów mam na stanie w tym jeden nie szyfrowany z 2001r,tylko zawsze brak czasu na eksperymenty z eepromami-musze się w końcu się zmobilizować 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z crypto do non crypto to proste jak wiesz co gdzie jest , w druga stronę wiecej gimnastyki i kombinacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...