Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Rodzaje Lista Liczników - Monochromatyczne I Kolorowe (Wersja Europejska)


Slawek

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić licznik na kolor, A4 B7 1.8T 2006 tylko nie wiem jakiego szukać.

VIN: WAUZZZ8EX6A186549

Licznik: 8E0920901C Kombi WFS-3 WFS-3 

Jeśli posiada ktoś pasujący w kolorze to chętnie kupię.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Petit33 napisał:

Chcę wymienić licznik na kolor, A4 B7 1.8T 2006 tylko nie wiem jakiego szukać.

Szukaj 8E0920931M,aczkolwiek nie znajdziesz od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

Szukaj 8E0920931M,aczkolwiek nie znajdziesz od ręki.

A mi się udało bardzo szybko a nawet wcześniej nie myślałem żeby go kupić. Obudziłem się rano i przy kawce odpaliłem allegro i jest. Jak teraz przeglądam czasami ogłoszenia z autami i siedzi tam czerwony licznik to razi mnie w oczy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wrzucenie kolorowego licznika w miejsce czerwonego wiąże się automatycznie z inspekcją spalonych żarówek? 
Numerów licznika nie znam ale moge podrzucić VIN samochodu, może ktoś mi podpowiedzieć jaki kolorowy podejdzie ORAZ czy wsadzając licznik z B7 do B6 będę mógł ustawiać wentylację postojową z manetki FIS a nie z dedykowanego panelu na tunelu środkowym?

WAUZZZ8E35A061844 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł MCE decyduje o tym, czy masz kontrolę spalonych żarówek, nie licznik. Nie rozumiem o co chodzi z wentylacją postojową ale nie, takiej funkcji nie ma żaden licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspekcja spalonych żarówek uruchomi sie razem z akywacją fis - nieważne czy to kolor czy czerwony. Oczywiście kwestia MCE jak tu kolega wspomniał. 

Co do drugiego pytania to kolega @pila24 będzie znał odpowiedź bo wiem że coś kombinował

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ivanek napisał:

Czy wrzucenie kolorowego licznika w miejsce czerwonego wiąże się automatycznie z inspekcją spalonych żarówek? 

Nie,kontrola oświetlenia to domena mce,licznik tylko przekazuje informacje.

6 godzin temu, Ivanek napisał:

może ktoś mi podpowiedzieć jaki kolorowy podejdzie ORAZ czy wsadzając licznik z B7 do B6 będę mógł ustawiać wentylację postojową z manetki FIS a nie z dedykowanego panelu na tunelu środkowym?

Jak wsadzisz z b7 to będzie menu z manetki. Ale bedą inne problemy - z czego kojarzę to czujnik ciśnienia oleju nie jest kompatybilny. Mowa o 1.9 tdi ,kolega @kamil-vag miał zegar z b7 w b6 1.9 tdi i może o tym coś napisać. Benzynowy zegar z b7 powinien śmigać w b6 pb bez zgłaszania błędów.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Langista napisał:

Nie rozumiem o co chodzi z wentylacją postojową ale nie, takiej funkcji nie ma żaden licznik.

Mam i używam by klima nie zagrzybiała ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, z tym się jeszcze nie spotkałem tutaj ? Aku nie dostaje zbytnio po tyłku przez to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut nawiewu na minimalnych obrotach,w dodatku po jeździe i to latem. Więc aku nawet nie ma szansy odczuć tego (chyba ze aku juz jest trupem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak fis tylko na zasięg ustawiony ( w wersjo bez manetki ) to chyba spalonych żarówek nie pokazuje - bo zawsze po aktywacji Fisa jak robiłem to od razu żarówki sie uruchamiały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wsadzić zegary z B7 do edc15 musi być immo off, do tego jak Łukasz wyżej napisał przekłamuje czujnik temperatury i poziomu oleju (pomogła wymiana na taki z B7) i są dziwne wskazania w spalaniu, zapewne idzie je dostroić adaptacjami... Ostatecznie wróciłem do zegarow z B6. Ale fakt, menu fis działało z manetki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Banan napisał:

No ale jak fis tylko na zasięg ustawiony ( w wersjo bez manetki ) to chyba spalonych żarówek nie pokazuje - bo zawsze po aktywacji Fisa jak robiłem to od razu żarówki sie uruchamiały 

Może jest powiązanie że wersje z mce low nie mają full fisa? Ja z automatu zapinam masę na pin 1 przy takich przeróbkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście pin 1 i masa to standart , ale to tylko płyn do spryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 01:49, Ivanek napisał:

będę mógł ustawiać wentylację postojową z manetki FIS a nie z dedykowanego panelu na tunelu środkowym?

Tak mi się przypomniało iż włączenie automatycznego nawiewu jest szybsze do wywołania z panelu niż z manetki,a zważając na to iż po każdej jeździe z włączoną klimą trzeba tą funkcję odpalić,to jednak panel górą jest. Na dole filmik ile czasu trwa złączenie tego trybu z panelu przed zgaszeniem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pila24 napisał:

Tak mi się przypomniało iż włączenie automatycznego nawiewu jest szybsze do wywołania z panelu niż z manetki,a zważając na to iż po każdej jeździe z włączoną klimą trzeba tą funkcję odpalić,to jednak panel górą jest. Na dole filmik ile czasu trwa złączenie tego trybu z panelu przed zgaszeniem auta.

U kolegi w  B7 zakodowałem wentylację ale nie potrafię tego uruchomić, robię datę godzinę i 15 minut na przykład i nic się nie dzieje :/ 
Z manetki jak coś-  jest jakaś instrukcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ivanek napisał:

U kolegi w  B7 zakodowałem wentylację ale nie potrafię tego uruchomić, robię datę godzinę i 15 minut na przykład i nic się nie dzieje :/ 
Z manetki jak coś-  jest jakaś instrukcja?

A pojawia się przy godzinie na liczniku ten symbol wentylatorka? Na filmiku widać jego pojawienie się po aktywacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pila24 napisał:

A pojawia się przy godzinie na liczniku ten symbol wentylatorka? Na filmiku widać jego pojawienie się po aktywacji.

No właśnie tak, pojawia się ale nie ma żadnej reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakodowane jest według opisu z pierwszego posta to powinno działać. Gdzieś masz fotkę jego adaptacji oraz kodowań które zmieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...