Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Rodzaje Lista Liczników - Monochromatyczne I Kolorowe (Wersja Europejska)


Slawek

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, pila24 napisał:

Jeżeli zakodowane jest według opisu z pierwszego posta to powinno działać. Gdzieś masz fotkę jego adaptacji oraz kodowań które zmieniałeś?

Miesiąc temu to robiłem i szczerze nie pamiętam, musiałbym jeszcze raz zerknąć czy aby na pewno wykonałem wszystkie kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Ivanek napisał:

U kolegi w  B7 zakodowałem wentylację ale nie potrafię tego uruchomić, robię datę godzinę i 15 minut na przykład i nic się nie dzieje :/ 
Z manetki jak coś-  jest jakaś instrukcja?

Chciałem iść to teraz zakodować u siebie w B7 niestety laptop rozładowany. Jutro to zrobię i dam znać czy zadziała u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakodowałem i u mnie działa :thumbup1:. @Ivaneka w zestawie wskaźników w kanale 61 dodałeś 32768 czy tylko wpisałeś tą wartość? U mnie było już tam 3331 co widać na drugim zdjęciu po kodowaniu i dodaniu 32768. Dzięki chłopaki, co jakiś czas będę włączał. Poza trzema błędami w klimatyzacji, zestawie wskaźników oraz immo przyda się zapewne.

IMG_20210509_211451.jpgIMG_20210509_211749.jpg

 

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pelonek1 napisał:

Zakodowałem i u mnie działa :thumbup1:. @Ivaneka w zestawie wskaźników w kanale 61 dodałeś 32768 czy tylko wpisałeś tą wartość? U mnie było już tam 33331 co widać na drugim zdjęciu po kodowaniu i dodaniu 32768. Dzięki chłopaki, co jakiś czas będę włączał. Poza trzema błędami w klimatyzacji, zestawie wskaźników oraz immo przyda się zapewne.

IMG_20210509_211451.jpgIMG_20210509_211749.jpg

 

100% że tego nie robiłem, dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ivanek napisał:

100% że tego nie robiłem, dzięki :D

Edytowałem swój poprzedni post bo powinno być 3331 zamiast 33331, u Twojego znajomego mogło być inaczej i teraz nie wiadomo ile, no chyba że masz zdjęcie ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pelonek1 napisał:

Edytowałem swój poprzedni post bo powinno być 3331 zamiast 33331, u Twojego znajomego mogło być inaczej i teraz nie wiadomo ile, no chyba że masz zdjęcie ... .

Wrzuciłem te +30 tysięcy i działa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2021 o 21:47, pelonek1 napisał:

Zakodowałem i u mnie działa :thumbup1:. @Ivaneka w zestawie wskaźników w kanale 61 dodałeś 32768 czy tylko wpisałeś tą wartość? U mnie było już tam 3331 co widać na drugim zdjęciu po kodowaniu i dodaniu 32768. Dzięki chłopaki, co jakiś czas będę włączał. Poza trzema błędami w klimatyzacji, zestawie wskaźników oraz immo przyda się zapewne.

IMG_20210509_211451.jpgIMG_20210509_211749.jpg

 

Dzisiaj chciałem wrócić do tego co miałem bo nie chcę mieć błędów w sterownikach. Adaptacje pozmieniałem takie jak miałem przed włączeniem wentylacji i w klimatyzacji nie chcą się skasować poniższe błędy.

W zegarach wpisałem 0 w kanale 18 oraz 3331 w kanale 61.

W klimatyzacji wpisałem 0 w kanale 06.

Wydaje mi się że tak miałem wcześniej.

Macie jakiś pomysł?

IMG_20210511_212057.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, pelonek1 napisał:

Dzisiaj chciałem wrócić do tego co miałem bo nie chcę mieć błędów w sterownikach. Adaptacje pozmieniałem takie jak miałem przed włączeniem wentylacji i w klimatyzacji nie chcą się skasować poniższe błędy.

W zegarach wpisałem 0 w kanale 18 oraz 3331 w kanale 61.

W klimatyzacji wpisałem 0 w kanale 06.

Wydaje mi się że tak miałem wcześniej.

Macie jakiś pomysł?

IMG_20210511_212057.jpg

 

Wszedłem w klimatyzację i zrobilem"test"

Skasowałem błędy.

Później nastawy podstawowe blok 001 aż wszystkie wartości zeszły do 0.

Później adaptacja kanał 00 i zapisałem czyli przywróciłem ustawienia fabryczne.

Błędy zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2018 o 12:11, bartekzks napisał:

Witam . Panowie mam pytanie  , co prawda według pierwszego posta licznik o nr  8E0920982E jest z kolorowym fisem tak ??  Wole się upewnić :decayed:

 

Pozdrawiam 

 

W dniu 27.01.2018 o 12:37, marky2552 napisał:

Czerwony


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Odkopię, jest to nieprawda, 8E0920982E ma kolorowy fis (zegary angol).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie , niezły odkop posta sprzed 2 lat :wink:

 

8e092093x I 8e092098x to zegary kolor 

8e092090x I 8e092095x to zegary czerwone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Zmuszony do wymiany bądź naprawy postanowiłem  wymienić licznik na kolor audi a4 b7 2.0 Tfsi 2005 US .

Stary licznik to 8E0920951G

VIN: WAUAF78E66A055550

jakiego licznika mam szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 10:32, Banan napisał:

Zauważyłem częste pytania jaki licznik kolor w B7 mogę zastosować dlatego zmontowałem mała rozpiskę liczników A4 B7 wg ETKI. 

Jest to troszkę bardziej skomplikowane niż w B6 ponieważ w B7 weszły silniki nowej generacji z immobilizerem 4 ( 2.0TDI/3.0TDI i benzyny FSI/TFSI ) - dlatego najbardziej namieszane jest w roczniku modelowym 2006-2007 ze względu na zmianę generacji z Immo3 na Immo4 w dieslu 1.9 oraz wycofanie 2.5TDI z produkcji który do samego końca był Immo3. 

Liczniki Immo3 i Immo4 nie są zamienne pług and play - taka kombinacja wymaga wyłączenia immobilizera w komputerze silnika oraz wymianę pastylek immobilizera w kluczykach.

Druga sprawa apdatacja Immo4 a także dodanie nowych kluczyków nie jest wspierana w żaden sposób przez VCDS także wymaga zastosowania specjalnego sprzętu/softu.

 

 

Rozpiska liczniki A4 b7.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz na EU wymienić czy zostajesz przy ori US?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie i Immo bez różnicy czy to eu czy us także kwestia dostępności zegarów - EU chyba szybciej znajdziesz 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Banan napisał:

kodowanie i Immo bez różnicy czy to eu czy us także kwestia dostępności zegarów - EU chyba szybciej znajdziesz 

Chyba lepiej US/GB, bo mile ma, żeby nie bawić się w przekładanie tarcz z km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teoretycznie ale każdy po 2006 immo4 benzyna będzie ok 

 

A może kolega nie chce mieć mil na blacie :thumbup1:

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W milach bardziej mi się podoba ale priorytetem jest wreszcie uruchomić samochód bo teraz odpala na dwie sekundy i gaśnie do tego brak liczności z ECU i skrzynia biegów.Z tego co się dowiedziałem to licznik działa jako brama can i może powodować takie efekty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...