Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Rodzaje Lista Liczników - Monochromatyczne I Kolorowe (Wersja Europejska)


Slawek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, może któryś z Was będzie w stanie mi pomóc. W niedawno zakupionym A4 B6 "odkryłem" niewłaściwe wskazywanie prędkości. Po sprawdzeniu vagiem okazało się, że mam licznik 8E0 920 950 J czyli czerwony angielski (z podmienioną tarczą). Chce zrobić z tym porządek i zmienić na europę (może od razu kolor). Jakiego licznika szukać? Auto mam z października 2003, modelowo 2004 (wg. jakiegoś vin checkera na www), 2.5TDI. Wg. tabelki modelowo powinien być "8E0 920 930 R lub 8E0 920 930 T", ale skoro działał J z anglika to może jakieś inne też by działały poprawnie? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz licznik kolor to tak jak napisalesmz koncowka R lub T , jesli chcesz z czerwonym fisem to popatrz w tabeli

Wysyłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy istnieje podział na miesiące roczników ja mam autko z XI.2002 a licznik 8e0920930R czyli z tabelki wychodzi rocznik 2003 więc ktoś zmieniał kiedyś licznik ? i jakiego mam szukać czy tych z tabelki rocznik 2003 z oznaczeniami K R T czy tych modelowo 2002 J G proszę o pomoc bo mi padły zegary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje. Bełtowski w Krakowie po zapytaniu o licznik do mojej bryczki (na podstawie VINu), wysłał mi 8E0 920 933 S (w cenie 3760 :facepalm:). Kupić u nich oczywiście nie kupię, ale do tabeli można by dorzucić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim zestawie? Wyświetlacz LCD AUDI A4 B6 B7 pełny kolorowy FIS (3424838176) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. czy to zda egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, ze o ile mi wiadomo, to wyświetlacze różnią się w RB4 i RB8. A za 400 PLN to kupisz licznik cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozgryźć politykę nowo produkowanych liczników do B6, bo niektóre są RB8 (mówię tu o tych innych niż w tabeli).

Dopisałem trzy liczniki dodatkowo, które prawdopodobnie działają bez zarzutów, a nie ma ich w Etce..

Może kogoś zainteresuje. Bełtowski w Krakowie po zapytaniu o licznik do mojej bryczki (na podstawie VINu), wysłał mi 8E0 920 933 S (w cenie 3760 :facepalm:). Kupić u nich oczywiście nie kupię, ale do tabeli można by dorzucić :decayed:

..właściwie cztery liczniki dodałem z tym wyżej podanym przez kolegę, bo sprawdzałem u gajosa że ASO posiada S i SX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na giełdzie kupiłem przypadkiem za śmieszne pieniążki dwa liczniki z B7 RB8. Oba od diesla.

W celach edukacyjnych podłączyłem je a stole, Car prog czyta te licznik. Obydwa wyświetlają komunikat SAFE. Z braku czasu( żona wymyśliła remont) temat chwilowo upadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prosbe czy autor pierwszego posta moglby zrobic edycje tresci z licznikami zrohic odstepy nowe wersy z kolejnymi licznikami bo to jest malo czytelne taki balagan. Ja doszedlem do tego ale wyglada to nieestetycznie. Mam pytanie przy okazji mam autko z 2001 benza 8E1 to kolorowe liczniki tylko z koncowka 930 H, HX, QX pod moja B6 i pytanie czy tylko z S4 te liczniki sa? A jakie angielskie podejda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prosbe czy autor pierwszego posta moglby zrobic edycje tresci z licznikami zrohic odstepy nowe wersy z kolejnymi licznikami bo to jest malo czytelne taki balagan. Ja doszedlem do tego ale wyglada to nieestetycznie. Mam pytanie przy okazji mam autko z 2001 benza 8E1 to kolorowe liczniki tylko z koncowka 930 H, HX, QX pod moja B6 i pytanie czy tylko z S4 te liczniki sa? A jakie angielskie podejda?

Chodzi o to by tą tabelkę troszkę rozszerzyć? Popróbuję coś z tym zrobić.

Co do liczników które podałeś to tak 930 H, HX, i 932 QX (czyli produkcja auta do lipca 2001), w roczniku modelowym 2001 jest o tyle przerypane że immo nie pójdzie z nowszych więc S4 raczej nie ma do tego rocznika. Jeszcze być może wyprodukowali coś specjalnie pod ten rocznik modelowy(nie S4), lecz jeszcze tego nie odkryłem - choć chyba nie. Co do nr-ów S4 nie znalazłem póki co więcej, jakby były to może ktoś napisze że może taki ma dopiszę do tej listy specjalnej.

Angielskie jak chcesz to Ci później sprawdzę, ale będziesz musiał mieć angielską tarczę z milami, bo nie da się przekodować na czystą Europę prędkościomierza.

---------- Post dopisany at 16:40 ---------- Poprzedni post napisany at 16:19 ----------

Zmieniłem powiększyłem, ale nie wiem czy teraz dla wszystkich to będzie dobrze czytelne na mniejszych monitorach, bo u mnie na 24 calowym monitorze jest ładnie, ale na mniejszych nie wiem jak to będzie wyświetlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek nie wiem jak ta rozpiska wczesniej wygladala, gdyz forum przegladam w telefonie Tapatalk i tam byla kiszka, dzis z ciekawosci obejrzalem ten watek na kompie i widze ze jest swietna tabelka wszystko schludnie jasno i klarownie rozmieszczone. Nie wiem jak duzo zmian zrobiles ale na kompie wszystko widac cacy, jak tez w normalnej przegladarce w smartfonie. To pozostaje mi szukac tylko licznika z lierka H bo HX i QX to sa liczniki z Aso wiec malo prawdopodobne by je rafic jako uzywki :/ piszesz jeszcze ze mialbym problem z immo? Czy ten problem pojawilby sie jedynie gdybym wzial kolorowy licznik z roku modellwego 2002?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek nie wiem jak ta rozpiska wczesniej wygladala, gdyz forum przegladam w telefonie Tapatalk i tam byla kiszka, dzis z ciekawosci obejrzalem ten watek na kompie i widze ze jest swietna tabelka wszystko schludnie jasno i klarownie rozmieszczone. Nie wiem jak duzo zmian zrobiles ale na kompie wszystko widac cacy, jak tez w normalnej przegladarce w smartfonie. To pozostaje mi szukac tylko licznika z lierka H bo HX i QX to sa liczniki z Aso wiec malo prawdopodobne by je rafic jako uzywki :/ piszesz jeszcze ze mialbym problem z immo? Czy ten problem pojawilby sie jedynie gdybym wzial kolorowy licznik z roku modellwego 2002?

Sprawdziłem u siebie na SG4 bez aplikacji Taptalk i nawet dobrze jest, da się przewijać tabelkę.

Problem z immo będzie właśnie jak dasz nowszy niż modelowy 2001, da się używać nowsze liczniki bo działają (mimo że te 2001 czytają z czujnika ze skrzyni prędkość a nowe po CANie z ABS) ale jak się immo wyłączy -a wtedy złodziej wsiada i jedzie bez męczenia się.

Nr angielskiego licznika dla benzyny 2001 to 980 F lub 980 FX, ale tak jak wyżej pisałem, musisz mieć tarcze angielską.

Przy 1680x1050 jest perfekcyjnie :good:

To super :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek ale angielskie tarcze sa w milach i maja mniejsze oznaczenia w km wiec chyba tez moge smialo wstawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. skoro mają te same funkcje to poco tyle zachodu dla paru kolorów ,przecież czerwony bardziej pasuje do podświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...