Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Rodzaje Lista Liczników - Monochromatyczne I Kolorowe (Wersja Europejska)


Slawek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z innej beczki czy bez problemu da sie wymienic diode w podswietlaniu tarczy licznika ??

Tak, jeżeli masz zdolności manualne to zrobisz to sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej audimaniacy. Od niedawna jestem posiadaczem autka i wczoraj zacząłem rozgryzać FISa. Nie bardzo go jeszcze czaje :facepalm: wiec pytam, czy prócz klocków do wymiany pokazuje sie cos jeszcze? Czy poziom płynu chłodniczego, ciśnienie oleju itd, jest okej? Chodzi mi o to przelatywanie czerwnoych symboli.

Edytowane przez Burratos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam już,licznik z kolorowym FIS z 2,5 tdi, mój problem polega na tym że pokazuje mi spalanie z 2,5 a nie z 1,9 - proszę Was o pomoc, w którym kanale zmienia się kodowanie aby pokazywał poprawnie i jaką wartość należy wprowadzić silnik AWX 2001 rok produkcji modelowo 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kanale 03 w adaptacjach sobie pozmieniaj, tam można spalanie korygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne bo też mam z 2.5 i mam normalne spalanie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Zapytałem o to już Kolegę Sławka na pw. ale napiszę to może innym też się przyda:

Od jakiegoś czasu mój mechanik próbuje zaczytać parametry ze sterownika silnik w moim a4b6 i poza podstawowymi parametrami nic więcej ni dostaje (tylko OEBD). Po obmierzeniu i przestudiowaniu topologi stwierdził że właśnie zegary nie podają dalej informacji i że mój rocznik (2004) jest specyficzny bo zegary dekodują sygnał ze sterownika. Zasugerował abym poszukał innych zegarów. Pasują do mnie albo 8E0920931 (kolor) lub 8E0920900n (czerwony). Niestety ani jednych ani drugich nie widać używanych w sprzedaży

- Czy wiecie coś na temat tej specyfiki o której napisałem powyżej.
- Czy jest szansa że zegary 8E0920930L (czerwony FIS z rocznika 2003) zagrają z tym rocznikiem.

Dodam jeszcze że tak naprawdę to chodzi o odczytanie pełnej diagnostyki ze sterownika silnika. Poza tym nie mam zamiaru wymieniać zegarów.

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez Michal_1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Od jakiegoś czasu mój mechanik próbuje zaczytać parametry ze sterownika silnik w moim a4b6 i poza podstawowymi parametrami nic więcej ni dostaje (tylko OEBD)

Czym ten fachura łączy się z Twoim autem??


Po obmierzeniu i przestudiowaniu topologi stwierdził że właśnie zegary nie podają dalej informacji i że mój rocznik (2004) jest specyficzny bo zegary dekodują sygnał ze sterownika.

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam licznik o oznaczeniu 8E0 920 900 MX, czyli powinienem szukać liczniki z końcówką RX / TX? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mój mechanik próbuje zaczytać parametry ze sterownika silnik w moim a4b6 i poza podstawowymi parametrami nic więcej ni dostaje (tylko OEBD)

Czym ten fachura łączy się z Twoim autem??

Po obmierzeniu i przestudiowaniu topologi stwierdził że właśnie zegary nie podają dalej informacji i że mój rocznik (2004) jest specyficzny bo zegary dekodują sygnał ze sterownika.

:facepalm:

Nie wiem co to za soft. Wiem że ustrojstwo bezprzewodowe ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam licznik o oznaczeniu 8E0 920 900 MX, czyli powinienem szukać liczniki z końcówką RX / TX? :)

Tak.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A orientuje się ktos czy jest jakiś magik co zgrałby wsad z licznika kolorowego i spolszczył menu w tym liczniku ? Bo chyba we wsadzie jest język zaimplementowany. Tak jak zrobiono to z radiem/nawi RNS-E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy macie kogo polecić w warszawie do wymiany 8e0920930k na 8e0920930kx bądź 8e0920930k czy może uda się to zrobić samemu? Problem w zanikających wyświetlaczach(wszystkie trzy na raz gasną, obrotomierz, prędkościomierz i reszta działa ok) i czasami zacinającej się wskazówce prędkościomierza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyszedł czas na kolejny modzik moje auto A4 B7 1.9 BRB 08.2007 anglik, jakiego mam szukać najlepiej kolorowego licznika?? Kolejna sprawa przekładka z uruchomieniem może ktoś w UK jest w stanie się podjąć a jak nie to jak będę kolejny raz w PL to będę musiał się rozejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość jakoś przekodowac licznik z anglika, żeby po włożeniu europejskiej tarczki poprawnie wskazywał prędkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy jaki kolorowy licznik podejdzie do mojego auta jest to b7 1.8t anglik podaje vin WAUZZZ8E38A033806

numer czerwonego licznika 8e0920951j

Edytowane przez SCORPIO111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam koledzy jaki kolorowy licznik podejdzie do mojego auta jest to b7 1.8t anglik podaje vin WAUZZZ8E38A033806
numer czerwonego licznika 8e0920951j

Chcesz europejski czy UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z licznikiem 8E0920931N S4 B7. Licznik jest włożony do A4 B7 1.8T 2006r problem polega na tym ze świeci kontrolka poziomu oleju MAX. Czy ktoś miał taki problem?? czy czujniki S4 były inne jak do 1.8T ?? Dodam ze poziom oleju jest prawidłowy 3/4 stanu.

Dodam ze przy tej kontrolce występuje błąd 00562 obecnie monitoring został wyłączony bo kontrolka i buzer dawała o sobie znać. Na starym liczniku tego nie było przy okazji montażu licznika została zamontowana manetka do fis. Pytanie czy jak nie ma fis-a to nie ma monitoringu poziomu oleju ??

Edytowane przez siwak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...